Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhesseg alatt meg volt...

Aki terhesseg alatt meg volt fazva az mit vett be?

Figyelt kérdés
Holnap delutan tudok csak dokihoz menni. De nagyon kapar a torkom hoemelkedesem is van 37,7. Illetve folyik az orrom is.

2019. ápr. 8. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%

?? Miért kell orvoshoz menni mert kapar a torkod ? 🤦🏼‍♀️🙄

Paracetamolt vehetsz be ha lazas lennel.

2019. ápr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem csak azert megyek a dokihoz. Nalunk minden honapban 1szer szeretne latni a haziorvos ilyenkor vernyomast mer meg kerdezi hogy van e valami panaszom. Illetve kiadja a tp papiromat.
2019. ápr. 8. 21:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
C vitamin, méz, citromos viz vagy tea fahejjal gyomberrel. Vegso esetben paracetamol. Torokkaparasra mentolos cukrot ettem.
2019. ápr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
A legújabb ajánlások szerint nem kell lázat csillapítani, csak akkor, ha nagyon rosszul vagy! Aki lázcsillapítók nélkül vészel át egy vírusfertőzést, sokkal hamarabb gyógyul. Sőt, a láz magassága nem függ a betegség súlyosságától! Én terhesen semmit nem szedtem be, amikor lázas voltam, simán visszament a hőmérsékletem. Már a gyerekorvosok is ezt ajánlják, olvass utána! A magasabb testhőmérséklet öli a vírusokat, baktériumokat, nem szabad erőszakkal lenyomni.
2019. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk utolsó azért egy 39-40 fokos lázat azért le kell vinni, tedd hozzá...
2019. ápr. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kétszer voltam baromira megfázva terhesség alatt. Mindkét alkalommal eljutottam odáig, hogy 1 szem kék panadolt bevettem (doki ajánlotta, hogy ha minden kötél szakad, ebből vehetek be többet is). Azt az egy szemet is hatalmas lelkiismeretfurdalással nyomtam le, mondván hogy mérgezem itt a gyereket... egyébként forró tea, citrom, méz, fokhagyma, kamillatea fölötti gőzölés, tengervizes orrspray. Nekem 38,5 fokot mondott az orvosom, hogy addig csak borogassam magam, esetleg hűtőfürdő vagy priznic, de utána vegyek be valamit mert az már árt a babának. Igazából a doki semmi mást nem tud mondani ezeken kívül, szerintem kár bemenni ilyenért. Gyógyszert úgysem ír föl, mert amit be szabad venni az nem vényköteles.
2019. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hőemelkedésre még én sem vettem be semmit, ha lázam lett volna az már más természetesen. Feküdtem, pihentem, gyógyteát ittam, nyakig betakaróztam én még decemberben kaptam el a torokfájós vírust, szódabikarbónás vízzel gargalizáltam.
2019. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%
Én is csodálkoztam, de egy nagyon jó orvos mondta, hogy nem kell csillapítani, csak ha nagyon rossz a közérzeted. Lehet 38 fokos lázzal is súlyos betegség és rossz közérzet, és 39 fokosnál egy enyhe vírusfertőzés jó közérzettel akár. De olvassatok utána a nemzetközi ajánlásoknak, én jót akarok a kérdezőnek.
2019. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8-as, a magzat károsodhat a magas láztól, TERHESEN nem szabad engedni, hogy felmenjen, 38,5 fölött mindenképp csillapítani kell. Ne keverd ide az általános ajánlást...
2019. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Semmit


Pedig voltam ennél betegebb is.


Sóoldatos orrsprét használtam, hagymateát ittam

2019. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!