Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan kismama akinek 10...

Kittina_88 kérdése:

Volt olyan kismama akinek 10 hetesen fájt a dereka?

Figyelt kérdés

10+5 hetes vagyok és elkezdett fájni a hasam,derekam egy durva ügyeleti vizsgálat után. A hasam jobban van ha pihenek,de a derekam egyfolytában fáj a popsimnál és fölötte. Beszéltem a vedőnővel már és holnap hívom a dokit,ha nem múlik a fájdalom.max 1-2 órát bírok talpon,utánna feküdnöm kell. Volt,hogy annyira fájt a derakam, hogy a sírás kerülgetett mert megfőztem. Volt aki hasonlóan járt?

Nem okoskodást kérek,hogy orvos... lombik baba,folyamatosan látja az orvos,csak nem akarom egy derékfájással zavarni.



2019. ápr. 9. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ott a 10-12. hét körül volt egy durván derékfájós időszakom. Van egy mozgásterapeuta ismerősöm, aki kismamákkal foglalkozik és nagyon szépen elmagyarázta, mi a helyzet ilyenkor. A testben ilyenkor kezd el hirtelen nagyobb mennyiségű relaxin hormon termelődni, ami az ízületeket, szalagokat ellazítja, így készíti a testet a szülésre. Hirtelen kilazulnak az ízületeid, összecsúszhatnak a csigolyák a deréktájon, ez okoz fájdalmat legtöbbször. Kell egy kis idő neki, de a test kompenzálni tudja ezt: megerősíti a deréktáji izmokat, amik a csigolyákat/egyéb csontokat tartják, így levéve a terhet a kilazult ízületekről. Ilyenkor el lehet menni gyógytornászhoz, mozgásterápiás foglalkozásra, jógára, ami segít erôsíteni az izmokat és egy picit helyreteszi az ízületeket. Egy idő után ez a fájdalom enyhülni fog, vagy el is múlik. Később visszajöhet és valószínűleg vissza is jön, amikor már a pocak súlya akkora, hogy a megerősödött izmok sem tudják rendesen tartani. Ilyenkor lehet majd pocaktámasztó övet használni, nekem rengeteget segített.
2019. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod.😘 Igyekszem majd mozogni.:) a farok csontnál és a medence a legrosszabb most,de megnyugttatál,hogy ez javulhat. Meleg,de nem forró vízbe mentem és a párom megmasszírozta,az segített nekem egyenlőre. De ő csak este tud segíteni.
2019. ápr. 9. 14:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is fájt anélkül, hogy bármi történt volna. Többet pihentem ha jobban fájt.
2019. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is. :)

Most próbálok mozogni,ha fáj lefekszem vagy leülök és utánna jó. Azóta megvizsgáltak és az endometriózis a gyanus fájdalom okaként,de felmerült a vesehomok is. Többet iszom,többet pihenek.

2019. ápr. 13. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!