Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csináltatott valaki mostanában...

Csináltatott valaki mostanában apasági nyilatkozatot? Igaz hogy szülés előtt max.3 nappal érvényes?

Figyelt kérdés

A védőnőm azt mondta, nincs elévülési ideje és a 12. heti kiadott igazolástól tehető.

De már annyi féle dolgot hallok, hogy csak 3 hónapig érvényes, meg szülés előtt kell megcsináltatni hogy biztos érvényes legyen a szüléskor.

Van valakinek tapasztalata? Nem akarom hogy esetleg a szüléskor ne fogadják el és újat kelljen csináltatni.

Köszönöm



2019. ápr. 9. 19:16
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagyis 3 hónappal, bocsánat elírtam
2019. ápr. 9. 19:17
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem evul el, sot, vissza sem vonhato!
2019. ápr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak 3 hónapig érvényes, visszavonhatatlan! Ha jól emlékszem valamire halványan, akkor azt írták valahol, hogy egy évnél régebbi ne legyen a kiállítása talán, de szerintem más kikötés nincs. (az meg értelemszerűen nem erre az adott terhességre vonatkozna még, ha egy évvel ezelőtti lenne)
2019. ápr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Nem évül el, 12.het után bármikor nyilatkozatot tehet az apa.
2019. ápr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy csak 3hónapig legyen érvényes! Mi is kb félidőben csináltattuk! De egyébként ha felhívod a jegyzőt, vagy akinél csináltatjátok, ott úgyis időpontot kell kérni és rákérdezel! Biztos ami tuti! :)
2019. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. ápr. 9. 20:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy a szülés előtt kell megcsináltatni, ezért jó minél előbb. Mert amúgy ha neadjisten koraszülött a gyerek és te még nem csinaltattad meg, akkor a te nevedet veszi fel a gyerek, persze utána ugyanúgy megcsináltathatjátok, csak lehet 2 hétig a te vezetékneveddel fog élni. Ezt ott mondták is nekem, szóval nem kitaláltam. Mert én direkt már 6 hós terhesen elmentem apukával, ha ne adj isten előbb szülnék, ne kelljen variálni utána.
2019. ápr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%
anno volt egy ilyen idő, amikor a szülés dátumától nem lehetett 3 hónapnál régebbi, de ezt hamar eltörölték
2019. ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!