Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem volt 12. heti ultrahangom,...

Nem volt 12. heti ultrahangom,15. héten lesz a következő. Már úgy elújságolnám mindenkinek a hírt, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Külföldön élek, első jól fejlődő terhességem, szóval nem igazán van tapasztalatom ezen a téren. Első ultrahangon (5+6) megállapították a terhességet, volt szivhang is, kaptam kiskönyvet. 4 hét múlva (9+6) volt az újabb időpont, ahol az orvos méret alapján (3,42 cm) korrigált, 10+5 hetes terhességet állapított meg. Na és itt jön a bökkenő, hogy legközelebb megint csak 4 hét múlva hívott vissza. Úgyhogy most, 13 hetesen fogalmam sincs, hogy rendben vettük-e a 12 hetes kritikus határt. Tarkóredőt, orrcsontot sem mért, legalábbis nem vettem észre, bár lehet, hogy nem egészen 11 hetesen ez még korai is lett volna. Kértem egy vervetelt, amivel különböző kromoszóma rendellenességeket szűrnek, egy hét múlva lesz eredmény. Legközelebb már majdnem 15 hetes leszek, amikor megyek. Más is volt így? Mielőtt valaki kérdezi... Akkor és ott nem kérdeztem meg, mert olyan boldog voltam hogy minden rendben, eszembe sem jutott. Most pedig szabadságon van az orvosom 2 hetet. Olyan nyomasztónak érzem, hogy már fellélegezhetnék, de így plusz 3 hetet kell várnom. Volt már egy vetélésem, így nem igazán merek túl sok mindenkit beavatni, de már annyira elújságolnám barátoknak, rokonoknak. Ti várnátok még vele?
2019. ápr. 10. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Itthon, Magyarországon én nagyjából kéthetente mentem, a kötelezők és a papírok dokinak mutatása miatt. Megjegyzem, sztk alapon.


Én magamból indulok ki és én elmondanám. De ezt neked kell tudnod, hogy neked mi a jó.

Én pl 6 hetesen mondtam el a szűk családi körnek, munkahelyen 12-14 héten. Azért tettem meg korán, mert úgy voltam vele, hogy ha ne adj isten valami történik, akkor 1: nem titkolom el, hogy baj történt, 2: a kis élet addigi életét együtt örültük, együtt voltunk boldogok miatta. Lehet hogy butaság, de én eléggé család centrikus vagyok így nem volt kérdés, hogy elmondjam-e korán.


Viszont te ismered magad, te tudod, hogy mi miatt gondolkodsz ezen a kérdésen.


És nem mellesleg 13 hetesen már nagyon ügyesek vagytok! Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

2019. ápr. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
18%
Szinten kulfold, 10 es 19 hetesen volt ultrahangom az elso gyerekemmel, a masodikkal is igy lesz. Kozte semmilyen vizsgalat nem volt, egyebkent is €300-ba kerult volna, es mivel csak a betegsegek kis szazalekat tudjak ezekkel a tesztekkel szurni, es nem is nagyobb nalunk a kockazat, sem genetikai, sem eletkorbol adodo szempontbol, igy mi ugy dontottunk, hogy nem kerunk, de nem is mondta az orvos sem, hogy kellene. A 10 hetes uh-n alaposan megnezte, legkozelebb pedig a 19 hetesen.
2019. ápr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
33%
Ja, es mi ezutan mondtuk el a csaladnak, illetve most is a 10 hetes uh utan tervezzuk.
2019. ápr. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szűk családnak elmondanám, esetleg akik közel állnak.Mi a 24. hét után újságoltuk el már ismerősöknek is,napról napra bátrabban.😁
2019. ápr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!