Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki nem szedett...

Van itt olyan aki nem szedett semmilyen terhesvitamint várandóssága alatt?

Figyelt kérdés

Egészséges lett a baba? Oda figyeltetek a táplálkozásotokra vagy nem változtattatok semmin?

Sokkal többet ettetek?



2019. ápr. 13. 13:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Igaz 2 éve voltam terhes, de válaszolok.

Az elején úgy a 15. hétig szedtem. Összesen 3 fajtát próbáltam, de mindegyikből rosszul voltam, így onnantól csak sima multivitamint szedtem. Mellette változatosan étkeztem, sok zöldséget, gyümölcsöt fogyasztottam. Mindössze 9 kilót híztam.

A fiamnak semmi hátránya nem származott attól hogy nem szedtem tovább.

És nekem sem. (A fogaim ugyanolyan jók, nem vagyok vérszegény, bár a hajam rendesen hullott, de ez inkább genetika, a nővérem is így jártak, pedig volt aki végig szedte a terhes vitamint.)

2019. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Anyu se szedett, nagyanyám se szedett mégis egészségesek vagyunk.
2019. ápr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A terhesség előtt csak folsavat szedtem, illetve a terhesség alatt a 8. hétig tudtam vitamint szedni, utána mindent kihánytam. 5 félét próbáltam ki összesen, de végül feladtam, mert rögtön kijött mind. Magnéziumot sem szedtem, csak ha nagyon muszáj volt, mert mondjuk megerőltettem magam, mert attól is egész nap rossz volt a gyomrom (szerencsére amúgy alapból nem görcsöltem sosem).

Étkezésre csak a 15. hét után tudtam odafigyelni, mert nálam addig tartott a vészes hányás, de igazából akkor sem lett az igazi a dolog, sokmindent utána is kihánytam (pl halféléket, néhány gyömölcsfélét stb).

Többet enni ettől amúgy nem kell, csak oda kell figyelni rá, hogy változatos legyen és minden legyen benne. A baba jól van egyébként :)

2019. ápr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemmel én sem szedtem csak folsavat az első trimeszterben. 1x sem görcsöltem, sohasem volt haskeményedésem. Egészségesen született 41. héten. Semmilyen táplálkozasi szokásomon nem változtattam, de sokkal többet és többször ettem. Mivel nagyon kívánós voltam, össze vissza ettem mindent ami épp jól esett.

A másodikkal szedtem vitaminokat, ő is terminus után született, picivel, de tényleg csak picivel nagyobb súllyal mint a tesója, egészségesen. Vele is ugyan úgy táplálkoztam mint előtte.

2019. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Előtte semmit, kb 8. héttől magnéziumot, 20. után d3 vitamint is. Időre, természetes úton, teljesen egészséges kisfiam született, aki már másfél éves és az egyszerű náthán kívül még más baja nem volt. Ő is csak D vitamint szed.
2019. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

Akinek az anyja nem szedett annak kb mennyi idős az anyja? Csak kíváncsiságból, mert az en anyukám korosztálya 70-80 éves és már ők is szedtek. Illetve volt aki nem, volt aki direkt cigizett is, nincs új a nap alatt. De egyébként mar akkor a protokoll része volt és akkor is szedték már. És normalisabbja szedte is. Hiszen már akkor tudták hogy szükséges.

Sőt Ceizelék egy csomó országban elérték hogy az összes alapélelmiszerbe beletegyék, nem bízva leendő anyukákra a döntést. Ez a tuti. Nem terheseknek mindegy, terhesek meg szedik így.

2019. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm érzékeny a jódra, és mivel mindben van, nem szedhetett. Sima folsavat szedett végig, meg a végén vasat. A nagyobbik lánya 3, a kicsi 1, mindkettő remekül van. Én nem vagyok érzékeny, de a femibiontól 4 napig hánytam úgy sugárban, hogy a saját nyálam is visszajött, úgyhogy nem sok kedvem volt kísérletezni, én is csak folsavat szedek. Nekem a nagy 2 éves, semmi baja, a kicsiről nyár végén tudok majd nyilatkozni. Nem változtattam az étkezésemen sokat, talán kicsit többet ettem zöldséget, de mi eleve elég egészségesen és változatosan étkezünk.
2019. ápr. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

És normalisabbja szedte is


Normális vagyok és nem szedtem, mert semmiféle hiánybetegségem nem volt terhesség alatt. 97-ben szültem, feleslegesnek tartotta az orvosom.

2019. ápr. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%
Anyu 48 éves én 28 vagyok és képzeld normálisak vagyunk mindketten.
2019. ápr. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
En semmit nem szedtem csak d és magneb vitamint. Külön terhes vitamint nem. 12. Hetig folsavat. Anya 55 éves és semmit nem szedett. Egészséges lettem és egészséges a kisfiam is ;) nem ezen múlik. A szomszedom a legviccesebb szerinte azért veteltem el mert nem szedtem a trimeszter vitamint... Hat ezen csak nevetni tudok. A baba kiszivja amit kell. 4x voltam beteg, volt h 4 napig ropin meg narancslé éltem
2019. ápr. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!