Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésznő kérdésben tudnátok...

Szülésznő kérdésben tudnátok nekem segíteni és tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az alaphelyzetem az, hogy van egy 6 éves kisfiam, és most várjuk a második babánkat :) Többek között azért is ekkora a korkülönbség, mert az első szülésem úgy ahogy volt, egy rémálom volt nekem, és évekig elképzelni sem tudtam, hogy újból nekivágjak ennek.


Éppen ezért érelemszerűen szinte rettegek a szüléstől, de szeretnék több mindenre felkészülni, mint akkor és esetleg kivédeni olyan dolgokat, amik akkor rosszul sültek el. Első körben arra gondoltam, hogy fogadott orvos helyett - aki akkor volt - szülésznőt szeretnék fogadni, aki végig ott van, segít, és jártas gátvédelemben (ez a másik, amit szeretnék kikerülni). Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ennek mi a menete Budapesten? (előző gyereket nem itt szültem). Szülésznőt választok és az alapján kórházat, vagy fordítva? Kórházat és egy ottani szülésznőt? Tudtok esetleg ajánlani jót? Mikor érdemes felkeresni,a terhesség melyik szakaszában?


A másik fontos szempont, hogy nem szeretnék mesterségesen indított szülést, lekötözött vajúdással, infúzióval stb. Melyik szülészeten érdemes körbenézni, ahol nemcsak vannak alternatív vajúdási eszközök, hanem nyitottak is a használatukra? Valamint jó lenne családi szoba a benttrartózkodásra, ahol apa és akár a tesó is bent lehet velünk.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 15. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Én úgy tudom, hogy szülésznőt nem fogadhatsz fogadott orvos nélkül, de javítson ki valaki, ha rosszul tudom.

Sajnálom, hogy rosszul sült az el az első.

Én is sok minden miatt rettegek az állami kórházakból hallott szüléstörténetek miatt, ezért is választottuk a Róbert Károly Magánklinikát. Ott odafigyelnek minden igényedre. Viszont meg is kell fizetni rendesen.

2019. ápr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
A Szent Imre kórházat ajánlom, ott orvost kell fogadni és ők ajánlanak szülésznőt. A facebookon van csoport is, ott lehet kérdezni kit ajánlanak, de ott szerintem nem lehet rossz kezekbe kerülni.
2019. ápr. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A Szent Imrét ajánlom én is. Ott nagyon odafigyelnek az emberre. Igaz nekem is horror szülések volt és itt szültem, de nekem rengeteg dolog miatt kellett ilyen olyan beavatkozás. De alapból szerintem a legjobb kórház Budapesten. Nagyon aranyos szülésznők volt na őt érdemes felfogadni, de én is úgy tudom, hogy előbb orvost kell választani. Ebben a kórházban legalábbis biztosan. Viszont ha választasz egy normális orvost ott szinte minden szülésznő aranyos, vagy legalábbis érti a dolgát. Orvosok közül Dr. Ádám Zsolt kitűnő szakember végig biztonságban éreztem magunkat. Igaz volt vakum, mert elakadt a fiam és a köldökzsinór is a nyaka körül volt nem akartak kockáztatni. Én bent feküdtem túlhordással és nagyon figyelmesek voltak velem. A szülésznőm Kecskeméti Vera volt, aki egy nagyon nyugtató hangú középkorú anyuka és remek szakember. Viszont Facebook van egy Szent Imrés csoport és ott nagyon sok komment van. A kórházat szívből ajánlom. Nekik köszönhetően nem maradtam ott a szülőágyon és egészséges a kisfiam. 🙂
2019. ápr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. A Szent Imrét megnézem akkor.


2.: A Róbert Károlyt már nézegettem pont emiatt, hogy inkább ráfieztünk, csak jó kezekben legyünk, de ledöbbentem mennyire irreálisan sok az ár. Az alapcsomag is több 100ezer forint és még orvost sem választhatsz és nincs saját szoba...és erre még rájön minden, ha beavatkozás kell. Meg sajna sok horror sztorit hallok a magán kórházakról is, hogy inkább császároznak, mert az rögtön megdobja párszázezerrel és hamar le is van tudva. És sajnos alátámasztja a rémhíreket, hogy minden magánkórházban szült ismerősöm császáros lett... Úgyhogy inkább végigjárnék pár államit.

2019. ápr. 15. 12:55
 5/10 A kérdező kommentje:
Bár most nézem, hogy a Szent Imrénél nem nagyon találhatnánk messzebb kórházat Budapesten :( Újpesten lakunk
2019. ápr. 15. 12:56
 6/10 anonim ***** válasza:
Szent Imre. Esetleg Szent Istvan, de utobbit csak akkor, ha nagyon hatarozottan tudod, mit nemszeretnel, es meg is mered vajudas kozben is mondani. Abban az esetben hagynak ugyanis beken (meg gyorsa vajudas eseteben is siettetnenek burokrepesztessel), es a sajat magad altal valasztott kitolasi poznal is szolnod kell, hogy hagyjanak fuggoleges pozicioban. Gatvedelemben is jartasok, bar a gatvedelem az nem az, hogy odanyulkalnak, hanem hogy hagynak sajat tempoban, sajat pozicioban szulni, csak szeretik gatvedelemnek nevezni, hogy odateszik a kezuket.
2019. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
En cafolom amit mondtál robertről. Én is ott szultem. Ballon al indítottak a 41. Heten és infoziora kötöttek reggel8-du 3-ig.azert kellett csaszar mert egyáltalán nem tagultam és bekakilt a kisfiam! Minden esélyt megadtak h természetesen szuljek. Sogornőm ek sikerült is ott ugyanígy inditassal.van ismerősöm aki szent Imre én szult a 42. Hetig vártak. Mar bocsánat de irtó veszélyes addig várni. 41. Het utan fokozatosan romlik a méhlepény és az oxigenhianyos állapot fellépése. Unokatesom ezért lett fogyatékos. Ha több csaszar is van robertben az azért van mert nem kockáztatnak. Hanem ha kifizetsz ennyi pénzt garantálják h egészséges legyen.
2019. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a Dél-Pesti kórházat ajánlom, ott lehet csak szülésznőt fogadni orvos nélkül is.
2019. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én az Istvánban szültem 5eve, beavatkozasmentesen, békén hagyva. Sajnos a szulesznom elmemt a Róbertbe. Én a helyedben fogadnék egy dúlát.nekem nagyon sokat jelentett.
2019. ápr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Elnézhettél valamit a Róbert árai között, ami a császármetszést illeti. Mind a három csomagban benne van a császár is, egyedül a hozzá szükséges érzéstelenítés az, amit az Arany és a Platina csomagnál külön kell fizetni. De azt akkor is külön kell fizetni, ha "sima" epidurált kérsz.
2019. ápr. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!