Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezen az oldalon miért oltják...

Ezen az oldalon miért oltják le rögtön azokat, akik nem a 8. hèten mennek nőgyógyászhoz először? . Mert hogy előtte szerintük felesleges.

Figyelt kérdés
Én konkrétan, ahogy kimaradt a menses pénteken, hétfőn már mentem orvoshoz. Tudom és a doki is mondta,hogy itt még bármi lehet,de legalább kiderült,hogy jó helyre ágyazódott be és van egy 4mm-es petezsák. Akkor azt mondta az orvosom, hogy 10 nap múlva menjek vissza, addigra többet tudunk. Engem megnyugtatott,hogy látott valamit,ami jó helyen van. Miért baj az,ha az ember kíváncsi és nem vár több hetet? Amúgy pár éve volt pozitív tesztem és nem baba volt,hanem egy elváltozás,amit ha másnap nem műt meg azonnal, akkor nagy baj lehetett volna belőle.
2019. ápr. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sose szóltam meg emiatt senkit, ha valakit ez megnyugtat hát menjen.


Én amikor terhes voltam, nem akartam csak a 9.héten menni, mert úgy gondoltam, előtte csak idegeskednék hogy jaj csak pzs van, jaj csak szikholyaggal, jaj nincs még szívverés stb..


Aztán a 7.héten elkezdtem vérezni, bementem, kaptam utrot, és idegeskedtem tök feleslegesen a következő uhig, mert még nem vert a fiam szíve. :D


Szerintem semmi baj nincs azzal, ha megnézeted, sőt jó is ha tudod hogy jó helyen van, volt ismerősöm aki várt vele, méhen kivül volt, csak akkor ment orvoshoz amikor már szétrobbant a petevezetéke...

2019. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

5+4-en, es gorcsok miatt a 6 es a 7. heten is voltam elso gyerekkel. En nem leoltast latok itt, hanem rengeteg negativ tapasztalatot a korai vizsgalatokkal (ha nem latszik semmi, sok orvos rogton paraztat, pedig lehet, hogy csak kesobb fogant, nem is mindig talaljak meg ilyenkor meg, van, ahol 6 hetesen sem, keszulektol is fugg, stb.). Es ugyis visszahivnak kesobbre, mert elo terhessegrolakkor lehet beszelni, ha van szivhang.


En az ellenkezojet tapasztalom, a masodikkal joval kesobb megyek orvoshoz, inkabb ez az, amit nem szoktak erteni, hogy miert nem megyek mar a 6. heten. En meg panaszmentesseg eseten nem megyek, es ennyi. Panasz eseten, mint ahogy fentebb olvashatod, azonnal mentem.


Szerintem egyaltalan nem baj, ha mesz, megvan mindennek az elonye es a hatranya, felnott emberkent mindenki el tudja donteni, hogy neki mi a fontos. Neked raadasul korabbi korelozmeny miatt okod is van ra, persze, hogy igy amellett dontesz, hogy mesz elobb.

2019. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezen az oldalon nagyon sok dolog miatt oltják le azonnal az embert. Amint egy picit is eltérőbb elképzelése van a terhességről/babákról/anyaságról/babás életről mint a mainstream nagy átlag és nem követi valamilyen témában a nagy átlagot, pedig a "Blikk is megírta, hogy hatékony a borostyán nyaklánc", akkor azonnal hogy képzeled és szaranya vagy és minek szültél meg kellett neked gyerek...ez van, ilyen a magyar mentalitás.

Én is mentem, ahogy megtudtam. Volt a családban méhen kívüli terhesség, ki akartam zárni mihamarabb. Nem volt még szívhang, de semmi gond, visszahívott következő hétre. Lehet, hogy ők feleslegesnek tartják, te meg nem, a te tested, a te gyereked, a te életed, ha jobban érzed magad úgy hogy elmész azonnal, szíved joga. Senkinek semmi köze hozzá.

2019. ápr. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
A beágyazódás helye miatt már csak megnyugtatásból is elmentem a nőgyógyászhoz 5+2 naposan. Bár előre kijelentettem a dokinak, hogy tudom, ne számítsak embrióra, csak szeretném tudni, hogy jó lakcímen lakik :) Nincs ebben semmi rossz. Én azokra vagyok kiakadva, akik az aktus után még remegő térddel rohannak a nőgyógyászhoz, meg két héttel a nemvárt előtt már két csíkot akarnak látni az első dpon...
2019. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Én nem mentem, pozitiv lett a teszt, első babával 10., másodikkal 11. héten mentem. Nem vizsgáltak kézzel, hüvelyi ultrahanggal, sima ultrahang volt, megállapította a terhességet.


A kézzel való vizsgálat veszélyes, az ultrahangot nem szeretik a babák. Én azt nem értem miért kell vagy mire jó, orvoshoz rohanni akkor mikor manuálisan kell vizsgálnia, meg hüvelyi ultrahanggal, ráadásul két naponta. Közben meg tesztelni folyamatosan.

De nyilván mindenki úgy csinálja ahogy neki jó, meg ahogy anyagi lehetőségei engedik. Míg nem az én időm, nem az én pénzem....

2019. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, 6. heten is tudnak nezni hasi uh-val, itt irta valaki, hogy neki huvelyivel nem lattak, elment meg aznap hasira, es ott azonnal lattak, aztan 1 het mulva ugyanez megismetlodott. Az igaz, hogy mehen kivulit a huvelyivel lehet latni, de korai vizsgalatnal is van lehetoseg hasira, ha azt kersz.


A fertozes kockazata huvelyinel valoban nagy. Ket korhazi vizsgalat utani vetelesrol irta egyik ismerosom, hogy a zarojelentesen szerepelt, hogy a megvizsgalt magzatok korhazi bakteriumtorzs altali fertozes miatt nem fejlodtek valoszinuleg tovabb. En ennek tudataban, ha van ra lehetoseg, kerulom a huvelyi vizsgalatot, de azert verzesnel, eros gorcsoknel ugy gondolom, van letjogosultsaga.

2019. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked elég nagy mázlid volt, ha már 3 nappal a vérzés kimaradása után látszott petezsák. Ugyanis ilyen korán még az sem szokott látszódni, pláne akkor, ha valakinek esetleg pár napot egyébként is csúszkál a menzesze.


És azért szólják le, mert totál felesleges orvoshoz rohanni, csak felesleges aggódás.


Ugyanis általában ez szokott lenni a forgatókönyv (nőgyógyászaton dolgozom, tehát tapasztalat..):

Eljön 2-3 napos vérzéskimaradással, nem látunk semmit. Se kint, se bent. Nyilván mindenki tudja, hogy egyszerűen korai, de hát védjük magunk, nehogy véletlen méhen kívüli legyen, vegyünk vért. Aztán rendelgessük vissza két naponta, rosszabb esetben fektessük be a kórházba halálosan feleslegesen. Mindezt persze egy rakás pénzért.

Ha véletlen tényleg méhen kívüli, általában akkor sem lehet rögtön megmondani, akkor is aszalgatjuk 2-3-5-7 napig, mire kiderül, hogy valójában mi a helyzet.

Felesleges para és pénzköltés.

Megrepedni meg nem a 4+3 hetes méhen kívüli terhesség fog....

2019. ápr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként méhen kívülinél lehet ún. ál-petezsák a méh űrében. Szóval önmagában egy petezsák sem bizonyít méhen belüli terhességet, csak ha szikhólyag is van benne.
2019. ápr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!