Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémia: milyen tüneteket...

Toxémia: milyen tüneteket észleltél magadon? Mi volt az a tünet, ami biztosra tudatta, hogy baj van? Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

A 12. héten csináltattunk toxémiaszűrést, akkor alacsony kockázatot kaptunk eredményül. Sajnos a 20-22. hét óta kínlódok a magas vérnyomással lábdagadással, veszélyeztetett is lettem. A doki szerint toxémia veszélye áll fenn, heti 2x kell mennem hozzá, 34 hetes vagyok, eddig szerencsére minden rendben. Akik átélték, mesélnétek? Mire kell nagyon figyelni?

Minden választ köszönök!


2019. ápr. 16. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vérnyomást kell figyelni és a fehérjét a vizeletben.
2019. ápr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit az 1-es válaszoló írt.

Elég magas volt a vérnyomásom és semmit nem éreztem.

A lábam sem dagadt be,vizes sem voltam, jól viseltem az egészet.

Mégis toxemia lett.

40. hétre szültem császárral.

2019. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Konktétan éreuni semmit nem éreztem. Én 22héttől.fekmdtem bent a kórházban akkor 190re kiugrott a vérnyomásom at orvosnál ,de még ezt sem éreztem,nem.os értettem miért kell ott feküdnöm. Nálam csak laborpkban látszott abaj, még már utánna fotókon láttam hogy fel voltam fújva.33ra született.
2019. ápr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Böbe1990 ***** válasza:
Ugyanigy jártam. 34hetesen derült ki. Nekem semmi elójele nem volt. Magas vérnyomást mért a dokim. 160/105 többször is. Kaptam rá gyógyszert. Napi 3x kell szednem+vérnyomásnaplót kell vezessek. A gyógyszer 140/85ig viszi le. Nekem is dagadtak az ujjaim(kezem, lábom) Most 35 hetes vagyok, hétvégén töltöm a 36ot és egy héten 2x kell járjak áramlásvizsgálatra. Azt nem tudom a szülést ez befolyásolni fogja e, holnap megyek megint, majd rákérdezek. Azt mondta a doki a 37hétig húzzuk ki(az jövőhét vége)
2019. ápr. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem olyam biztos, hogy toxémia lesz. Nálam mindkét terhességnél magas vérnyomás volt a harmadik trimeszterben, de egyszer sem alakult ki a toxémia, nem jelent meg fehérje. Vizesedés csak a lányomnál volt, de inkább a meleg miatt (júliusi), és nemnem extrém, a fiamnál nem volt, ő januári. Van olyan, hogy izolált terhességi magasvérnyomás, nem mindig toxémia a vége, úgyhogy azért ne ess teljesen kétségbe :)
2019. ápr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok'

!

Akik toxémiásak voltak , volt bármilyen alapbetegsége?

Pajzsmirigy, pcos,valamilyen véralvadási zavar , stb?

2019. szept. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!