Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok én akarom a...

Terhes vagyok én akarom a babát a párom nem mit tegyek?

Figyelt kérdés
21éves vagyok mindketten dolgozunk és 4éve együtt vagyunk már. Én úgy érzem készen állok az anyaságra és ha az aborruszra gondolok még a sírás is elkap. De a párom olyanokat mond nekem hogy tönkre teszem az ő és a kicsi életét is mert nincs elég pénzünk de még egy kevés férletett pénzünk is van. Még azon is elgondolkodtam hogy inkább egyedül felnevelem de nem tudom mennyire jó döntés. A szüleimnél el tudnék lakni meg azt mondta hogy ha megtartom nem hagy el de akkor is tanácstalan vagyok.

2019. ápr. 16. 22:05
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
82%
Ezt mindig a nő dönti el, ha akarod tartsd meg, beszéld meg a szüleiddel, hogy mit szólnak hozzá ha babával költözöl vissza.
2019. ápr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
70%
Ha úgy érzed egyedül is fel tudnád nevelni,és még segítséged is volna , én azt mondom jobb ha megtartod,a párod most lehet hogy megijedt, de ha a baba megszületik lehet ő is másként fogja látni a dolgokat,én is 21 voltam mikor az első babám született, mi összeházasodtunk most leszek 23 és 10 hetes a második bábánkkal,nagyon várjuk őt is mind a ketten ! Remélem rendeződnek a dolgaitok, minden jót és boldog babavárást!
2019. ápr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Metionin ***** válasza:
80%

Döntsd el, hogy a gyerek a fontosabb vagy a párod. Ha a gyerek, akkor tartsd meg de készülj fel arra hogy lehet hogy egyedül kell boldogulnod. A párodnak nincs beleszólása ilyen szinten a döntésedbe de akkor hadd döntse el, hogy akar-e gyereket nevelni vagy nem. Ha megtartod a gyereket de ő kényszerből neveli, az rossz, ugyanolyan rossz mintha abortuszra kényszerítenének valakit.

Ez egyébként pont egy olyan kérdés amit már rég tisztáznotok kellett volna, hogy akar-e egyáltalán gyereket és ha igen akkor mikor, milyen körülmények közé. Nem fogok a védekezéssel jönni, mert igen becsúszhat de a gyerek megcsinálásához akkor is 2 ember kellett, valaki hibázott. Azért mielőtt döntesz, próbáld meg objektíven átgondolni, hogy lennének-e alkalmas körülmények és elég pénz a gyerek felneveléséhez, mert elsőre egyszerűnek tűnik a nagyszülő nyakára szülni de valljuk be, nem túl felelősségteljes dolog. Annak a gyereknek később külön szoba, tanulmányok, stb. fog kelleni, a gyerektartás pedig lófx esti fénnyel a költségekhez képest.

2019. ápr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Azt írtad hogy azt mondja nem hagy el akkor se ha megtartod. Ebből kiindulva ugy gondolom hogy megijedt, es menekülne, az egyszerűbb utat valasztana! Ha ugy gondolod hogy megis nélküle is menne a gyereknevelés , akkor tartsd meg es meg simán lehet hogy megnyugszik es szuper apa lesz!
2019. ápr. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%

“mert nincs elég pénzünk”


Csak nekem akadt fent ezen a szemem...? Valószínűleg nem véletlen mondta, hogy nincs elég pénzetek, hanem talán azért, mert így is van? Azért pénz nélkül eleg nehéz gyereket nevelni, az hogy MÉG van egy kicsike félretett pénz, nem tűnik túl biztatónak, pláne nem annyira, h erre gyereket szüljön az ember.

Nyilván a te döntésed, de ha vállalnod készülj fel, hogy jó eséllyel egyedül fogod nevelni. Ahogy ő nem kényszeríthet téged abortuszra, úgy te sem kényszeríthetsz ra egy gyereket, akit nem akar. De az, hogy te komolyan gondolod, hogy ilyen fiatalon anyadek nyakára akarsz szülni, az viszont nonszensz.. Tartsd meg, ha el tudod tartani EGYEDÜL is!! Nem várhatod el anyudektol, hogy elviseljenek ott még egy újszülöttet is és majd ők penzeljenek mindkettőtöket. Ha annyira nagylánynak tartod magad, hogy gyereket szulj, akkor legyél már annyira önálló, hogy ne a szüleid nyakára szulj!

2019. ápr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
78%
Innen nem mondhatjuk meg, hogy mit tegyél. Ha nem nyomorba szülnéd a gyereket és úgy érzed/látod, hogy akár magad is mindent meg tudnál adni a babának anyagilag, fizikailag és főleg érzelmileg,akkor hajrà.
2019. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem anyámék pénzelnének csak albérletet nem kellene kivennem úgy. És félek hogy az abortusz után lehetséges a meddőség is. A válaszokat köszönöm
2019. ápr. 16. 23:57
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
Bejelentett 1 éves munkaviszonyod megvan, hogy gyedet kapj? Mert ha csak gyest fogsz kapni, abból nemmfog menni egyedül, még ha nem kell albérletet fizetni akkor sem.
2019. ápr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%

Az 5-ös nagyon jól leírta.

Azt írod, hogy nem a szüleid pénzelnének. Szerinted GYED-ből (később csak GYES), CS.P-ból és gyerektartásból el tudod tartani kettőtöket?

2019. ápr. 17. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó, amit leírtál, az közel 200 ezer, ne ba***ssza már meg az isten, hogy abból ne tudja eltartani.
2019. ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!