Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pontosan kell-e tartani a 160...

Pontosan kell-e tartani a 160 grammos szénhidrát diétát, vagy a baba miatt lehet picit többet enni?

Figyelt kérdés
Ez még csak érdeklődés, de jelenleg 160 grammos szénhidrát diéta van előírva nekem, mert az orvos szerint kezdődő IR-em van. Ha terhes leszek, akkor is ugyanúgy csak 160 g CH-t ehetek, vagy a baba megfelelő fejlődése többet is kíván(hat)?
2019. ápr. 17. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt orvossal beszéld meg. Általában a terhességi cukrosok is 160 grammos diétán vannak. De van, hogy emelnek rajta, pl ha keton jelenik meg a vizeletben, vagy en harmasikres terhes voltam, ezért nekem 180 grammot írtak elő. Ezt mindenképp orvossal egyeztesd le.
2019. ápr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem gdm miatt kellett 180ch diétát tartani, 180, se több, se kevesebb!
2019. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is ir-es vagyok alapból, 160g diétát tartottam, de az első trimeszter után megemelte a doki 180g-ra, mert 10 kg fogytam. Így most ezzel már nem fogyok tovább.
2019. ápr. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2019. ápr. 17. 13:19
 5/8 anonim ***** válasza:

En nekem is emelni kellett 16.hettol 15g-al naponta (tehat 175g/nap) mert fogytam 6 kilot es alapbol sem voltam kover. (most vagyok 52kg)


De amugy igen, tartani kell amit mondanak majd az orvosok es ha elegendo a 160g, akkor valószínűleg azt. (annyit) kell enned majd, mert a babanal okozhat problemat ha tobbet eszel.

2019. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

Sokszor olvasom ezt a 160g dietát. Nekem nincs cukrom, de babatervezésben vagyunk és szeretnék lefogyni 15 kilót. Kalóriát számolok, az étrendemen sokat nem változtattam, de nekem diéta nélkül sem jön össze a 160g. Megis mi a fenét lehet enni, amiben ennyi szénhidrát van? A sok cukor? Kávéban, teában, üdítőben, nasikban? Mert en mondjuk cukrot nem eszek, de krumplit, rizset, néha péksütit, egy-egy szelet csokit megeszek.

Bocsi az offért.

2019. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát én is több oldalt átolvasgattam, mert az orvostól túl sok infót nem kaptam.

Elvileg szinte mindent lehet, de igencsak mértékkel. A 160 grammos diétában több szabály is van, nem tudnám mindet leírni.

Napi 5 étkezést kell beiktatni, hogy egyszerre ne akarj/tudj sokat enni. Javasolt a fehér lisztet teljes kiőrlésűre cserélni. Én pl. nehezen tartom be a no csoki, no süti szabályt, márcsak a család miatt is, így ha ilyesmire rákívánok, akkor sajnos az az 5-ből már egy étkezésnek számít. Pl egy tízóraira vagy uzsira megeszek 2 darab kicsi sütit, azzal már kibírom ebédig. Ha krumplit kell enni, vagy riszt akkor nagyon keveset próbálok, inkább jóval több húst eszek, mert az nem számolós, meg a sajtok sem. Azaz olyan kevés szénhidrát van benne, hogy azt nem kell számolni. Zöldségek problémásak, mert ott van amiben sok van, de van amiben kevés, ez utóbbiakból 100 g mennyiséig nem kell számolni, fölötte viszont már az egészet. Szóval nem túl egyszerű. De bele lehet jönni. Én már legtöbb esetben szemmértékre nézem miből mennyit ehetek.

Ami nekem segített elindulni: [link] vagy ha fent vagy facebookon, akkor ott is szoktak lenni jó kis receptek: [link]

[link]

[link]

2019. ápr. 17. 16:49
 8/8 A kérdező kommentje:

A péksütikben is sok szénhidrát van. Nem csak a cukor számít, hanem maga a szénhidrát a 160 g diétánál. Én pl a cukros üdítőket ki tudom váltani édesítőszeresre, azokban nincs cukor, így ha üdítőt innék, akkor azt választom.

Eleinte nehéz lehet átszokni az ötszöri étkezésre, mert éhes lehetsz a kevés kajától, ha egyébként ahhoz vagy szokva, hogy napi 2-3-szor jól teleeszed magad. De nem lehetetlen

2019. ápr. 17. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!