Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Így elfogadja a házi doki a...

Így elfogadja a házi doki a javaslatot?

Figyelt kérdés

Már eleve sima táppénzen vagyok, lassan 2 hete, és ugye csak 2 hétig maradhatok, addig amíg sikerült szereznem egy javaslatot. Tegnap voltam nődokinál és a munkahelyemet mondva neki mondta hogy ír egy javalatot a házidokimnak a táppénzre vételre.

Azt írta hogy: Kérem nevezett táppenzes állományba vételét!

Én nem értek ehhez, de ennyi elég hogy a háziorvosom veszélyeztetettre vegyen át?


2019. ápr. 19. 08:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha rendes a dokid elfogadja. Nekem a munka miatt kellett eljonnom tp re de nekem eleg volt az uzem orvostol kernem papirt hogy munka nem javasolt (20kg alkatreszeket kellett emelni plusz forrasztas)
2019. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen rendes. Én fém lemezeket csomagolok, de a gyártósoron sugárveszély van, mindegyik soron, így ezért nem akarom a magzatot veszélyre kitenni.
2019. ápr. 19. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem a háziorvosodon múlik. Mindig van egy felülvizsgáló orvos aki a táppénz csalásokat szűri ki. Engem pl a háziorvos is simán veszélyeztetettre vett volna akár ok nélkül is, mert baromira félti a kismamákat, de muszáj volt a nőgyógyásztól egy rendes javaslat amiben leírja az indokot, mert a felülvizsgáló doki első körben visszadobta volna a papíromat.

Egyébként meg ha olyan a munkád amit terhesen nem végezhetsz, akkor a papírral ami igazolja a terhességed, el kell menned az üzemorvoshoz és ő fog írni egy javaslatot, hogy nem dolgozhatsz terhesen. Ez abból a szempontból jobb, mert így nem táppénzt fogsz kapni, hanem munkabért, ami magasabb összeg.

2019. ápr. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, ha nőgyógyász írt javaslatot a háziorvosodnak a táppénz miatt, akkor a háziorvos is táppénten tarthat, így nem kell nőgyógyászhoz járkálni 2 hetente, csak a házidokihoz.
2019. ápr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 3. válaszoló. A fentiekben tisztán leírtam hogy a nőgyógyászom írt egy ajánlatot a háziorvosomnak. Tudom jól hogy simán a házi orvos nem helyezhet veszélyeztetettbe de mivel kaptam papírt és indokot így már igen. Ahha de gondolom az alapbérből még vonnak adót stb.
2019. ápr. 19. 12:48
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, értettem, hogy kaptál ilyen papírt, de te azt írtad, hogy azon ez szerepel: "Kérem nevezett táppenzes állományba vételét!"

Nálam ennyit nem fogadtak el, le kellett írnia a nőgyógyásznak, hogy ezt mivel indokolja (görcs, vérzés, vészes hányás stb).

2019. ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tudja a doki hogy hol dolgozom és mit dolgozok. Azt mondta neki csak egy ajánlás kell hogy ő áttudjon helyezni.
2019. ápr. 19. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!