Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia?

Terhességi toxémia?

Figyelt kérdés
33.hetbe léptem. Tegnap voltam rutin vizsgalaton és most eloszor mertek magas vernyomast 140/90. Adtam le vizeletet feherje nem kimutathato csak a só magasabb mint kéne. Nagyon dagad a labam egy hete és a kezem is. Varnom kell hetfoig,de nyugtalan vagyok. Volt valakinek hasonlo? Esetleg ido elott csaszarmetszes?
2019. ápr. 20. 06:57
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Anyukámnak sajnos volt, császárral születtem a 34. héten. Tudom, hogy nehéz várni, de kitartás, minden rendben lesz.
2019. ápr. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még nem toxémia, a fehérje az egyik kritériuma a diagnózisnak. De figyelni kell, mert sajnos így esélyes.
2019. ápr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 32. hét óta vannak ugyanezek a tüneteim. Durva láb és kézdagadás, 140-150 körüli vérnyomás. Elősz
2019. ápr. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül küldtem el, bocsi :)

Először a védőnő mért magasat, ő adott pár vizet tesztcsíkot, amit azonnal használni kell ha 130 fölött mérem otthon. Ja, otthon naplót kell vezetni, napi 3x szigorúan mérni kell a vérnyomást. Sómentes diétát is kell tartanom. Napi 8x-10x 10 percre fel kell polcolnom a lábamat jó magasra, így tudja a vese a plusz vizet kihajtani a testből. Engem is nagyon beparáztattak a korai császárral, de úgy, hogy szépen betartok minden szabályt (minimális só, gyakori mérés, sok pihenés, sokszor láb felpolcolás) lassan töltjük a 38. hetünket és minden rendben van! Már bármikor jöhet a pici, természetes szülésre készülünk.

Odafigyeléssel és a szabályok betartásával csökkenthető a veszély, remélem neked is sikerülni fog elkerülni a bajt.

2019. ápr. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*vizelet tesztcsíkot
2019. ápr. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet majd toxémia, de most még nem az, nem kell aggódni, egyébként a vizesedés már nem tünete a toxémiának, mert rengeteg teljesen egészséges terhes nő is vizesedik. Két tünet van: fehérje a vizeletben, magas vérnyomás, mondjuk a 140/90 a határérték, de egész nap változik a vérnyomás értéke, normális esetben is felmehet ennyire, sőt nekem mértek 190/100-at is, mégsem voltam toxémiás, csak baromi ideges, megmérték pár perc múlva, akkor már csak 150 volt.
2019. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem volt toxémia gyanú,de az én vérnyomásom 180 körüli volt, fehérje is volt. Befektettek, vérnyomáscsökkentővel levitték, nem volt semmi gond. 39 hétre szültem természetes úton. Spontán indult be.
2019. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!