Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki a terhesség...

Van itt olyan, aki a terhesség korai szakaszában ki lett írva, mert nem tudott dolgozni? Mit mondtatok a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Én a 8. hétben vagyok és egy hete itthon, nem bírok bemenni a tünetek miatt és az orvos azt mondta inkább pihenjek. A munkahelyemen csak annyit mondtam, hogy beteg vagyok. De ha ez még hetekig így lesz, nem tudom nem kéne-e elmondanom az okát. Szerintetek?
2019. ápr. 23. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
A táppénzes papírodon úgyis rajta lesz a 9-es kód, ill. amúgy is célszerű írásban bejelenteni, hogy védett legyél.
2019. ápr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Meg nem,de félek ettől ....
2019. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit más, én tünetmentes voltam végig, viszont majdnem 6 évig vártunk az első babánkra és óvónő vagyok, a sok bacival pedig nem akartam kockáztatni, így ahogy megerősítette a doki a teszten lévő 2 csíkot, bementem és szóltam a főnökömnek, hogy 3 év múlva találkozunk (vagy nem, mert ksi korkülönbséget akartunk). Tudta, hogy így lesz, azt is, milyen régóta vártuk a babát, sírt az örömtől ő is. Nyilván ehhez egy ilyen közeg kell, ilyen főnökkel, de van ilyen is. 😊
2019. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Szio! Én is akörül kerültem táppénzre, engem először influenzaval vettek tpre 12.hettol meg 9es kóddal (veszélyeztetett terhesség) előtte is lehetsz ezzel a kóddal de akkor már úgy is fogjak tudni hogy várandós vagy. Beszélj a főnököddel elég ha csak ő tud róla az elején! :)
2019. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
6hetesen írtak ki. Nem mentem vissza többet. 22hétől feküdtem kórházban, 28 voltam mikor megszűnt a munkahelyem. (33ra született a gyerek)
2019. ápr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A papirodon rajta lesz a 9-es kód. Én az orvosi terhesseg megallapitásos papirral mentem a közvetlen vezetőmhöz, hogy ez van, jön a kistesó, de oktoberig mindenképp szeretnék dolgozni. Aztán a 8.heten bevereztem, meg szerencse, hogy ott volt a főnök, mert haza is engedett egyből, hogy pihenjek, es azonnal menjek dokohoz másnap, de mindenképpen hivjam fel, amint vegeztem. Ki is irtak veszelyeztetettnek, megmondtam, hogy nem tudok menni, sajnalom, nem igy terveztem. Tokre megertoek voltak, nem hazudoztam, hogy beteg vagyok, elmondtam az elejen.
2019. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen írtak ki, vészes hányás miatt, de akkor még nem 9-es kóddal, mert szerettem volna visszamenni dolgozni ha vége a dolognak, viszont 9-es kóddal nem mehettem volna. A 15. hétig voltam otthon, utána újra dolgoztam.... Egészen a 23. hétig amikor visszajött a hányás, csak random vérnyomás esésekkel párosulva. Na, akkor jött a 9-es kód és a végleges kiírás.

Én amúgy veszélyes anyaggal dolgozom, így a pozitív tesztnél már szóltam a főnöknek, hogy tegyenek másik munkakörbe, szóval mikor hányni kezdtem akkor még ők küldtek haza pihenni, ebből nem volt gond.

2019. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én csak iszonyú fáradt voltam,nem volt kedvem menni úgyhogy sima tpen voltam itthon , doki persze tudta a terhesség miatt korosan álmos fáradt.Ki is irt egy hétre ,aztán mentem dolgozni.Miután bejelentettem utána kerültem 9-es kódra.
2019. ápr. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Idősgondozó vagyok, így egyértelműen tp-re mentem rögtön. Főnök tudta, hogy babát tervezünk, nem volt gond.

Állapot és munkakör függő, hogy terhesen meddig dolgozik valaki. Vészes hányással irodai munka sem végezhető Pl.

Sokan táppénzcsalónak tartják a terhes nőket. Én nem. Mindenki maga érzi mit és hogy bír.

2019. ápr. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyet értek az utolsóval!
2019. ápr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!