Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valakinék nem veszik észre...

Ha valakinék nem veszik észre vagy későn észlelik a cukorbetegséget terhesen, a baba fogyatékkal, károsodással fog születni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 25. 21:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Növeli az esélyét.
2019. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
A 36. héten derült ki a GDM, makk egészséges a gyerekem
2019. ápr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg gyorsabban meszesedik el a méhlepény és emiatt kevesebb oxigént kap a gyerek, ami komoly gondot okozhat.

De ez sem törvényszerű.

41. héten szültem gdm-mel és azt mondta a doki hogy a lepény olyan jó állapotban volt mintha 7. hónapban lennék csak.

2019. ápr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
3-as, jó de tartottad a diétát vagy sem? Mert csak a kezeletlen gdm okoz gondot.
2019. ápr. 26. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Diétát tartom már 4 hetet , de így is magasakat mérek (7.5-8.7) és május 9re írt be a magán orvos. A dibetológián is 2Hétre adtak időpontot. Idegileg már kész vagyok :(
2019. ápr. 26. 06:12
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Ha diéta mellett us magasak az értékeid remélem kapsz inzulint ami segít beállítani. Én 160g diétán voltam. Te?
2019. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is ebben reménykedem. Már leesbe egy kő a szívemről...150gramm
2019. ápr. 26. 08:04
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Én így bemennék. Nálunk is sztk-ba igaz kell időpont, de ellátnak ilyen esetben időpont nélkül is. (Nem az ügyeletre gondolok...) nem is értem, miért nem vettek fel osztályra? Nálunk cukorpanelre be kell feküdni, ha rossz a terhelés, pont ezért.

Lutri amúgy. Nem törvényszerű hogy beteg baba születik de rengeteg a kockázat. Hetekig nem kéne ilyen magas értékeknek lennie.

2019. ápr. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A terhelésem 7.4 lett erre azt mondta az orvos nem cukorbetegség de vörös zóna figyeljük (éhgyomri 5) . Itthon magasabbak mértem ebédnél többi esetben jó volt. Dietetikus változtatott kicsit ch elosztáson azóta rosszabb. Reggeli még rendben de az ebéd, és sokszor már a vacsora is magas. Azt mondták diéta után várja 1-másfél hetet hátha beáll. Hát nem. Magán orvosom van hétfőtől -csütörtökig rendel egyébként elérhetetlen tehát vele hétfőn tudok beszélni. Ma felhívtam a diabetológiai osztályt. Kell beutaló és úgy adnak időpontot ...kb két hét, ha 10 fölött mérek akkor tudnak sürgőslgiban fogadni 3-4 napon belül. Most itt tartok. Komolyan szétidegelődöm már....
2019. ápr. 26. 09:25
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem eloszor is nyugodj meg, az is fenn tartja a vercukrot (en mar csak tudom, mert terheleses 11 lett es erre meg idegesitettem is magam!).


Masodszor, nagyon nem mindegy mit eszel reggelire es vacsorara, potvacsorara! En azt mondom probald ki az elobbi etrendet, mielott a dietetikus berendezte, amugy siman 3. Variaciot is kiorobalhatsz, ok okoskodnak, hogy 1x-i varialasra, ha nem jo, akkor mar inzulin..

Makk egeszseges a gyermekem, pedig en dietaval (150 g ch) is mertem 7,5-et!


Sajnos, ami egyik embernek bejon kajakbol, a masiknak nem. En is vagy 5 fele kenyeret probaltam, mire az egyiket egyreszt undor, masreszt magas vercukor nelkul meg tudtam enni.


De elsosorban nyugalom!, kiserletezd ki, neked melyik napszakban, melyik etel lenne jobb. Nekem pl a tejtermekek tizorainal felvittek, uzsonnara mar ehettem (ezt pedig abbol irom, hogy szules utan a korhazban dietas kaja cimen tizoraira kaptam sajtot es kenyeret....).

2019. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!