Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudom megenni az...

Miért nem tudom megenni az egészséges ételeket?

Figyelt kérdés

11 hetes kismama vagyok. A terhességem előtt marha egészséges életmódot folytattam- diétás kaják, sok zöldség, gyümölcs, fehér hús, csak mentes viz, semmi édesség, semmi tésztás, semmi chips,semmi gyorskaja. semmi mirelit, csak minimális zsíros ... Rengeteget vitamint szedtem, gyógyteákat ittam. Ez még a terhességem első heteiben is tökéletesen működött. Viszont néhány hete ahogy kezdődtek a rosszullétek és a hányinger, észrevettem, hogy a zöldségek minden formában kijönnek belőlem, még a szaguktól is émelygek. Egyedül a hagyma marad meg bennem. A gyümölcsök közül csak az alma, a szeder, a körte és a banán jöhet, azokból azért napi szinten fogyasztok. A magvaktól is rosszul van a gyomrom, csak a tökmagot ehetem. Viszont nagyon kívánom a csokit, a gumicukrot, a tepertőt, a sült krumplit, a pattogatott kukoricát, kompótot, fagyit... Igyekszek mértékét tartani, azonban bosszant, hogy eddig megálltam, hogy nem eszek ilyesmit, pont most, babásan pedig ezeket kívánom. A másik a víz :eddig csak mentes babavizeket ittam, most pedig szinte öklendezek tőle. Inkább az enyhén szénsavasak esnek jól. Szedem amúgy a Femibion vitamint és a Magnesolvot. Remélem, hogy átmegy rajtam ez az időszak és tudok enni még több gyümölcsöt és zöldséget, hogy egészséges babám szülessen...mert azért aggódom.

Ti hogy vagytok /voltatok ezzel?



2019. ápr. 28. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Attól tartok a babának nem gumicukorra stb. van szuksége. Tudom, sokszor nehéz, egy idő után elmúlik. A súlygyarapodással vigyázni kell,mert - hogy az orvost idézzem - ami félideig felmegy, az ott is marad.... A terhesgondozást végző orvosom nagyon komyan vette az étkezést, hízast, nálam 8.5 kgnál állt meg a mérleg. Az elején én is éreztem hasonlót (farkaséhség), pár nap után elmúlt, szerintem vercukor ingadozás okozta. Légy fegyelmezett, mozogj sokat...
2019. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ami felideig felmegy az ott is marad? Wtf? Na jo ez nem lehet egy komoly doki mar ne is haragudj. 😂
2019. ápr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értve, hogy szülés után az túlsúlyként megmarad, gyarapodni inkább a második félidőben kell. Nekem ez volt a tapasztalatom, egészséges, rendes súlyú babám szuletett, és nekem is visszaállt a terhesség elotti súlyom. Sajnálom, ha ezzel nem vagy elégedett, én a sajat tortenetemmel a kérdezőnek akartam segíteni. Légy udvarias, kérlek, neki attól nem lesz konnyebb, ha közönséges adok-kapokat olvasgat, inkabb neki segíts.
2019. ápr. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!