Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első terhességem! Szeretnék...

Első terhességem! Szeretnék egy pár tanácsot kérni. Lehet ugyan úgy táplálkozni mint terhesség előt? Mire készüljek a szüléssel kapcsolatban? Minden jó tanács jól jönne most! Értelmes válaszokat kérnék!

Figyelt kérdés
2019. ápr. 28. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

A táplálkozással kapcsolatban a testalkat nagyon számít.


Hajlamos vagy-e hízásra?

2019. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos igen!

Mit javasolnál?

2019. ápr. 28. 22:03
 3/6 Laila Qassam válasza:

Szia.

Egyél mindent ami jól esik és kívánod. Maga a szülés nem fáj! 2 gyerekem van. Az első szülés nagyon nehéz volt, mert a kiírt napon délelőtt elfolyt a magzatvíz. Ezáltal infúzióra kötöttek és azzal tágítottak. Miközben kb, óránként, később gyakrabban nézték, hogy hol tart a folyamat. Mennyit tágúltam. Szóval reggel 10 től este 8 ig, amíg megnem lett a lányom borzalmas volt. Feküdtem a szülőszobában és jöttek a fájások. Ami leginkább ahhoz tudom hasonlítani, amikor szorulásod van a wc n és közben fáj a hasad, de nem jön ki semmi. Megfordulni nem tudtam, mert infúzió bekötve. A gép ami baba szívhangját méri, annak az övèt a hasamra csatolták. Hallottam is minden egyes szivdobbanását. Inni nem adtak, mert nem volt szabad, maximum pár csepp citromlé. Este 8 kor aztán öten felváltva segítették elő a szülést azzal, hogy amikor jött a tólófájás nyomnom kellett. Ők amikor nyomtam szintén nyomták hasam. Kézzel, lábbal felváltva. Mivel száraz szülés volt. Így nehezebben jött ki a baba. Nehezen, de plusz öt fő segítségével sikerült. Cserébe egy üveg pezsgőt kértek. A placenta egy nyomásra kijött. A végén osszevarták a gátrepedèst. Majd kb, kétórás pihi után vittek le az osztályra. Nagyon álmos és fáradt voltam. A második szülés nagyon gyorsan történt. Hajnalban jöttek a fájások. Délelőtt 11 körül jött a mentő. A kórházban az előkészítés után 1 órakor a legelső nyomásra megszületett a fiam spontán, mindenféle segítség nélkül. Remélem tudtam segíteni?!

2019. ápr. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laila Qassam válasza:
60 kg voltam a terhesség elején. 72 kg a szülés napján. Ebből lement a baba születési súlya, placenta+ az elfolyt magzatvíz. 65 kg kerültem le az osztályra.
2019. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ami nem megy, ne erőltesd. Engedd el.
2019. ápr. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lehet ugyanúgy enni, de vannak olyan élelmiszerek amiket jobb kerülni.

Ilyen a nyers hús, nyers hal(sushi, füstölt lazac) , rák tengeri herkentyűk, cápa

Ne fogyassz pasztörizálatlan tejtermékeket (kezeletlen tej és ebből készült ételek) és nyers tojást (tiramisu).

Penészes sajtok is kerülendők

2019. ápr. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!