Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes vagyok es a babam...

36 hetes vagyok es a babam 33+2 naposnak felel meg 3fokon elvan oregedve a mehlepeny! Kapok ra tudoerlelot es, babaszamara infuziot! Erről tapasztalatok? Milett a vege?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját tapasztalat nincs, de a lényeg, hogy a babának hamarosan jobb lesz már kint, mint odabent, hiszen nem fejlődik jól, és a hármas érettségű méhlepény sem annyira jó nyilván. Ezért kapod a tüdőérlelőt. Amint az hatni fog, meg fogják indítani a szülést. Minden esélye megvan rá, hog yidekint már behozza a lemaradását.
2019. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem a lepény miatt volt, hanem mert magzatvíz volt nagyon kevés, de kb ugyanez, 2-3 hét lemaradásban volt a kisfiam a végén. Nem volt semmi, mert a CTG-k jók voltak, figyelt a doki nagyon, heti 2x nézett uh-val, és amikor azt látta, hogy már nem nagyon nő a baba, azt mondta, hogy akkor fejezzük be. Aznap megcsászározott. Egészséges a kisfiam, 2670 grammal és 54 centivel született, gyorsan behozta a lemaradást.

Egyébként nekem 3,5 évvel korábban valószínűleg ugyanez történt a lányommal is. 2200 gramm 44 centivel született, csak ott senkinek nem tűnt fel előre, mert 35 hetesen nézték utoljára uh-n, és akkor még belefért a normálisba, bár pici volt. Aztán meglepődtünk, mikor kivették. Ő is teljesen egészséges.

Szóval nyugi, az fog történni, hogy figyelnek, és ha úgy látják, hogy nem annyira jó már bent a babának, kiveszik.

2019. ápr. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nekem 2200gr korul van

Akkor amit kapok infuzion taplalalekot a vagyis igazabol a baba kapja attól nem fog növekedni? De akkor miért kapja? Köszönöm kicsit nyugodtabb vagyok

2019. ápr. 30. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez sajnos nem értek, de az a helyzet, hogy a táplálék és a születési méret önmagában nem minden, nyilván növekszik tőle, de ha a méhlepény feladja, akkor oxigénellátása sincs, tehát baj lehet. Ezért fognak most nagyon figyelni, a méhlepényt, áramlást, baba szívét, stb. Amint rizikóssá válik számára a bentmaradás, segíteni fognak. Nyugodj meg, jó kezekben vagy ezek szerint!
2019. ápr. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szepen Köszönöm!

Megkerdeztem ezt honnan tudod szuleszno vagy? Nyugodtato amit írsz hogy jobb lessz neki igy

2019. ápr. 30. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem annyira rossz ez a helyzet, amikor bent feküdtem, sok terhesnek hasonló volt a gondja, mint neked, csak éppen sokkal fejletlenebb babákkal, 700 grammos csöppségek születtek. 34.-36. héten már nem szokott semmi gond lenni az újszülöttekkel. Én is 35 plusz 6-on szültem, pic-re se került a lányom, minden rendben volt. Nem kell aggódni, már túl vagytok a nehezén, ha nem kap több tápanyagot a babád, akkor egyszerűen kiveszik, jobb lesz neki kint.
2019. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!