Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mehlepeny tulkorai eloregedese...

Mehlepeny tulkorai eloregedese + magas vernyomas + orrverzes terhesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Bocsi túl hosszú lett de leírtam reszletesen! otthon iszonyatosan elkezdett verezni az orrom 1 oran az nem allt el!

Felvettek a szuleszetre megvizsgáltak elküldtek full orr gegészetre ott kiderült hogy elvan vekonyodva az orromba a Nyalkahartya egyszerűen a semmiből verzik a vizsgalaton azt mondtak itt szulesnel nem tudnanak szakszerű en el latni!

A követő vizsgalat ENST ott minden jó majd ultrahang ott kiderült a mehlepeny 3foku eloregedest làttak 36 napos lennék de ,33 +3 felel meg a meretei alapjan 2000 -2200korul van annyira elvan oregedve!

Aramlàs az jó a tobbi egyebkent egyeszsegugyileg minden rendben vele mar csak súly gyarapodasra koncentrálna ha megfelelően működnek a mehlepeny ! Mai nap megint verzett az orrom sav miatt oklendeztem megnezték a vernyomasom magas volt 150/90 de ez csak az ijedsegtol eddig mikor merték ,mertük minden rendben volt maskor!

Kerdeztem a dokit ,szulesznot szerintem szulhetek siman ?

Majd kapk a vernyomasra gyógyszert es jó lesz de szerintem , az erőlködéstől ott is elindulhat ami veszelyes+ a vernyomas felmehet + baba kap tudoerlelot jelenleg + Salso oldatos infúzió utana neztem amit szerintem a babat nezve semmi hasznos tàpanyagot nem tartalmaz !

Szerintuk mehet sima szules is szerintem pedig kockaztos lenne ! Mire varnak ? Velemény erről ? Tapasztalatok!

Bocsi ha túl túl hosszú lett ! 😀

Köszönöm !! 😀😀



#terhesség #vérnyomás #császár #orrvérzés #mehlepeny korai eloregedese #sima szules
2019. máj. 1. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Amennyiben nem vagy orvos, akkor egyet tehetsz.

Drukkolj,hogy ne legyen koraszulott és legalább 2 hétig bent tudd tartani.

Nagyon hasznos az internet és nagyon jó,hogy mindennek utána nézel , de talán jobb lenne nyugton maradni és hallgatni a dokikra.

2019. máj. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ők semmi nyugtato nem mondanak
2019. máj. 1. 15:01
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
A magasabb vernyomas bizonyos valtozatainal kockazatosabb a csaszar, mint a huvelyi szules. Az orrverzes is olyan, hogy sokkal jobb lenne huvelyi uton szulnod, ne a mutet alatt induljon meg a verzes. A mehlepeny eloregedese onmagaban meg 36 hetesen nem lenne gond, ha az aramlas jo, az viszont kerdeses bennem, hogy a babad rendben van-e. Bar a sulybecslesben nagyon nagyokat tudnak tevedni, en figyeltetnem gyakrabban a mereteit a hatralevo idoben, de gondolom, ugyis fogjak tobbszor nezni, nem? Te es a parod mekkora sullyalszulettetek?
2019. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Arra várnak, hogy a gyereked lélegezve kezdhesse meg az életét, ne pedig úgy, hogy csöveket dugdosnak le a torkán meg az orrán, valamint arra, hogy az a szegény pici lehetőleg ne egy inkubátorban töltse el élete első pár hetét, hanem talán édesanyja ölelésében...
2019. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A dokik jobban tudják, hogy mekkora kockázatot jelent az orrvérzés egy hüvelyi szülésnél, lehet, hogy szinte semekkorát, tamponálják, és kész, kórházban vagy, így egy orrvérzés nem egy súlyos állapot. Ha viszont úgy ítélik meg, hogy jobb lenne a császár, akkor megcsászároznak, nekik is könnyebb, egyszerűbb, úgyhogy sokszor inkább ezt választják.
2019. máj. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ez nem fekete vagy fehér. Hidd el komoly konzilium folyik az orvosok között rólatok.


A koraszülés indikálása nehéz döntés, csak akkor döntenek emellett mikor egyértelművé válik, hogy kint már jobb a babának mint bent. Illetve az anyai egészségmegőrzés is legalább ilyen fontos.


34 (31 hetesnek felelt meg) hétre szültem hasonló okokból. Megvárták a tüdőérlelő hatását és már vittek is a műtőbe. Mondjuk nekem volt orvosom, meg szülésznőm is, így pontosan tudtam mi történik körülöttem azokban a napokban és hogy miért döntenek úgy ahogy. De a fiam felsírt gond nélkül. Koraszülöttként is 9/10-es Apgarral született. Csak hiznia kellett. Ha nincs a tüdőérlelő, akkor komolyabb küzdelmet kellett volna vívnia. Szerencsére nem így történt. De így is 17 napot volt PIC-en.

2019. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem semmi gond a vérnyomásommal, időnként mégis vérzik az orrom. Elvégre a testem a szokásos 7 l helyett most több mint 10-et keringet, és annyival nem lettem nagyobb.

Miért nem olyan dokit választottál, akiben 100%-ig bízol?

Persze megértem, hogy aggódsz, de tarts ki és a negatív gondolatokat szorítsd háttérbe. Azok ugyanis kifejezetten ártanak mindkettőtöknek.

2019. máj. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem első gyereknél volt magas vérnyomás, orrvérzés és elöregedett méhlepény. Kaptam vérnyomáscsökkentőt, de az orrom még akkor is vérzett. Természetes úton szültem 38 hétre :)
2019. máj. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahol en lakom nincs olyan orvos korhaz a kornyeken ahol eltudnak latni ha súlyosabb orverzes van + kiderült az este egy vizsgalat sorban hogy verzekeny vagyok
2019. máj. 2. 17:49
 10/13 A kérdező kommentje:
Parom 3500 gr en 2600 de baba 36 hetes vagyok +3 nap es a baba súlya 2000-2200 korul becsültek kapok versuritot!
2019. máj. 2. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!