Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye velünk marad a babánk?

Ugye velünk marad a babánk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9hónapot vártunk a tesóre 8éves a Kislányom.7hetes és 3napos vagyok.Amúgyis fájdogál a hasam de tegnap úgy fájt mint mikor megjön a havim.Amúgy ilyenkor szokott normál helyzetben.Elkezdtem vérezni este.Mentünk a kórházba ahol kézzel vizsgáltak.Annyit momdtak zárt a méhszáj így nincs vetélés.Ultrahangon nem néztek mert nem tudták bekapcsolni(ehhez inkább nem fűznék hozzá semmit)

Rutascorbint kell szednem.Plusz amit eddig magnézium és terhesvitamin.Ennyivel hazaküldtek.Ma újra bementem.Nem nyugodtam.Megneztek hüvelyi uhn.Baba jól van szívhang is van.Hematómán nem találtak.De moatis fáj a hasam.Még barnázok picit de a doki szerint eltarthat 1 hétig is.(Hozzáteszem nagyon lekezelőek voltak éjjel is és délelött is)Aztmondták pihenjek.De egész nap mégsem feküdhetek.

Van valakinek hasonló tapasztalata?Ugye magmaradt a baba?



2019. máj. 1. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Akarod a babát? Akkor fekszel! Igenis megteheted!
2019. máj. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 13 hetesen véreztem be ikrekkel. Egy hétig kórházban voltam, majd itthon egy hónap szigorú agynyugalom. 5 éves nagytesó mellett kellett megoldanunk, de a babákért mindent.

Az uh gep bekapcsolás nagyon durva. Es ha egy leszakadt méhlepényű kismama kerül be? Az életébe kerülhet. Bár nem lep meg. A kislányunknak a pic-en az eeg-jet kapcsolta ki egy orvos véletlenül es 2 napig nem tudták visszakapcsolni... akkor ért oda a rendszergazda...

2019. máj. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem először a 11., majd a 12. héten öntött el a vér -de szó szerint értsd, ömlött belőlem-; kórházba fektettek hetekre. Volt, hogy tenyérnyi alvadt vérdarabok távoztak; szinte minden nap küldtek UH-ra, hogy megvan-e még a babánk; napokig alig engedtek enni-inni, mert úgy gondolták bármikor mennem kell a műtőbe; volt olyan ügyeletes orvos, aki nem rendelte el a görcseimre a No-spa injekciót -előtte és utána minden más orvos ezt tette-, mert 'ilyen vérzés mellett úgyis elfog menni'; de a kislányom most mégis itt szuszog mellettem, 9 hónapos.

A legtöbbet, amit megtehetsz, az a pihenés. Én a Rutascorbin mellé nagy dózisú progeszteront is kaptam.

2019. máj. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne feküdj. Mindenki lehet saját jogon hülye.
2019. máj. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Aggodsz, hogy elvetelsz, de fekudni sem akarsz. Ha elvetelsz azert mert nem adod meg az eselyt annak a babanak mert nem vagy kepes megulni a seggeden az agyba, remelem lesz annyi tartas benned hogy nem josz ide vissza sajnaltatni magad.

Az orvos nem azert mondta hogy fekudj hogy koptasa a szajat. van mar gyereked de igy is ilyen felelotlen vagy. Pfa...

2019. máj. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Családanya nem tud egész nap feküdni. Nem kioktatást kért. Nyilván legjobb lenne sokat pihenni, nem emelgetni semmit.

Amúgy nem akartak progeszteront adni, mert esetleg sárgatest-elégtelenség lehet a háttérben (hiszen az ultrahangon nem volt haematoma)? Persze ilyenkor a normál ciklus is jöhet még, van, aki menstruál.

2019. máj. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Csaladanyakent is meg kell tudja oldani, hogy fekudjon legalabb egy par napig! Ha csak nem egy bunko a ferje aki tesz ra es egy erthetetlen a nagyobbik gyerek aki nem erti meg hogy az anyjanak most fekudni kell.

Nekem a sogornom egy honapig fekudt es a nagyobbik gyerek csak 6 eves volt. Mindenki segitette oket,de foleg a ferje, csalad is. Sot meg az kislany is beken hagyta az anyjat, mert megertettuk vele hogy anyjanak pihenni kell a kisteso miatt. Ennyi! Mindent meg lehet oldaani.

2019. máj. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Ok. Én nem tudnám megoldani, pedig nem bunkó a férjem. Szigorú fekvést akkor szoktak javasolni, ha a függőleges testhelyzet károsíthatja a placentát vagy a méhszájat vagy ha minden mozdulat veszélyes pl egy hematománál.

Ha teljesen negatív az UH és az is lehet, hogy csak menstruációról van szó, akkor én nem vagyok benne biztos, hogy feküdni kell 24 órában. A kérdező se így írta.

Pihenni kell és semmikèpp nem szeretnèm az ellenkezőjére felbujtani, de a Ti megvető kommentetek sem egyértelműen jogos.

2019. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat!

Ha tudom hogy ilyen "okos" anyák válaszolnak inkább ki sem írom a kérdést.Tisztelet a kivételnek.És az vesse rám az első követ aki egész nap tud feküdni az ágyban gyerek és férj mellett.Sőt...a vizsgálatokra is el kell menni.Nem kioktatást kértem hanem tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.De látom jön a front hogy mindenki ilyen harapós kedvében van.És nem....nem fogok jönni sajnálkozni semmiért.De kérdést sem fogok többet kiírni.

Aki normálisan tudott válaszolni annak köszönöm szépen!

Szép napot Nektek!

2019. máj. 2. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia! Csak amiatt írom, hogy tudd... nekem is volt olyan, hogy bevéreztem, de csak enyhén, és megrémültem. Viszont egy keresztkérdésnél kiderült az ügyeleten, miután semmit nem találtak, hogy hát előző este együtt voltunk a férjemmel és amiatt valami hámsérülés lehetett, vagy egyéb, és attól volt a kis vérzés. Tehát ha aktuális lehetett nálatok, akkor emiatt is történhetett!
2019. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!