Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a terhesség...

Mennyire normális a terhesség legelejétől meglévő szapora pulzus?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a teszt, így orvoshoz még nem jutottam el, az 5. Hetet sem töltöttem még. Ma egész nap szaporán ver a szívem, rosszul nem vagyok, de érzem az erős szívverést. Más is volt így? Mennyire normális?

2019. máj. 6. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag normális .... bár nem tudom a tied mennyi ?

Az enyém elejétől fogva 90-95 volt alacsonyabb vérnyomással tehát pl 100/60 95 pulzus

Most 20 hetesen is marad ilyen 100 körül de a pulzusom is inkább 100 körül mozog , nekem a dokim/vedonom erre nem mondott semmit ... egyébként semmi bajom nincs , nek vagyok rosszul se semmi !

Egy ajulasom volt kb 14. Héten de ott a vérnyomásom esett le ilyen 80 körülre szóval mivel már a beagyazodastol kezdve a szervezeted azon dolgozik hogy fenntartsa a terhességet ezáltal jobban dolgozik teljes egészében , beleértve a szívet is !


De mondom nekem nem volt szivdobogas érzésem csak a vérnyomás mero mutatta meg hogy magasabb így ha nem merném nem is tudnék róla !


Viszont ha neked szivdobogas erzesed is van azért azt jelezd a dokinak/vedononek ! Inkább feleslegesen szólj mint hogy baj legyen !

2019. máj. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyire szapora? Mert nem mindegy?

Nem vagy ideges vagy izgatott a terhessegtől?

2019. máj. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ikrekkel voltam terhes, a harmadik trimeszterben napi szinten 140-150-es volt a pulzusom. A dokim szerint ez is telj3sen normális volt, az már más kérdés, hogy borzalmas rosszul éreztem tőle magam.
2019. máj. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70 tol is rosszul vagyok, es szivdovogas erzesem van. Mennyi az a szapora? Meg tudod merni magadnak
2019. máj. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mikor nagyon éreztem a szívdobogás érzést, akkor megmértem, és 110 volt a pulzusom. A vérnyomásom rendben volt.
2019. máj. 7. 08:28
 6/8 anonim válasza:
Az első terhességem során semmilyen problémám nem volt, a második terhességemnél a harmadik hónaptól folyamatosan magas volt a pulzusom, sokszor nyugalmi helyzetben 130-150, akkor derült ki, teljes kardiológiai kontroll alatt hordtam ki, császárral szültem, mert állítólag nem bírta volna a szívem a természetes szülést, azóta is baj van a szívemmel, harmadik terheségtől el is tiltott a kardiológus.
2019. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél előbb orvos,és vérvétel!

Nekem kb.csak a 4.hónaptól volt magas általában(100-110),mind3 terhesség alatt,de vagy vashiány,vagy vérszegénység vagy a pajzsmirigy csinálta.Ugye több vért keringetsz,na de ez még a legelején nem hiszem,hogy azért.

Esetleg a hormonok hozták ki,plusz időjárás...

2019. máj. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta rendeződött. :)
2019. máj. 9. 06:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!