Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a kilátások ha kevesebb...

Mik a kilátások ha kevesebb időtartamra jár a táppénz de nem akarok visszamenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Van táppénz előzményem, azaz tavalyról nagyjából három hónapnyi időszak kéz műtét miatt. Sajnos utána munkahely valtasom volt, durván két hónap múlva sikerült ismét biztosításba kerülnöm. Azóta hat hónapja dolgozom, 11 hetes vagyok és harmadik hete vagyok tappenzen. Gyárban dolgozom három műszakban, stresszes körülmények közt, a nőgyógyász javasolta a táppénzt. Nyilván ilyen körülmények között nem szeretnék várandósan dolgozni. Azonban a táppénz velhetoen meddig jár és utána mik a kilátások? Mik a lehetőségeim hogy itthon maradhassak de közben a munkahelyem is megmarad jön? Munkahely váltás vagy munkaviszony megszűnés nincs tervben!
2019. máj. 7. 06:24
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Semmi. Ha nem dolgozol és nem jár táppénz megszüntetik a munkaviszonyodat.
2019. máj. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is javasolta az orvosom, hogy ne dolgozzak, mert nem megfelelő a munkaköröm egy kismamának, de az igazat megvallva én tudom, hogy mivel jár a munkám, nem ő, neki max csak elképzelései lehetnek róla.

Ha olyan a munkád amit terhesen nem végezhetsz akkor vagy át kell tennie másik munkakörbe, vagy ha ilyen nincs, akkor felmentést kell adnia a munkáltatónak. Ilyenkor nem táppénzt kapsz, hanem az alap béredet. Ezzel sokkal jobban jársz.

Az, hogy te ezzel a lehetőséggel nem élsz vagy csak kényelmesebb otthon maradni, később fogod meglátni a kárát, hiszen ha nem dolgozol, folyamatosan táppénzt kapsz, akkor maximum családi pótlékot és gyest fogsz kapni, ami kb pelenkára nem elég. Ha kimaxolod a táppénzes napjaid számát és nem mész vissza dolgozni, akkor pedig a munkaviszonyod is meg fog szűnni.

2019. máj. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%

Elmesz a nőgyógyászhoz es elmondod neki hogy stresszes a munkád szeretnél táppénzen maradni. Ő ír majd egy javaslatot amire a háziorvosod folytatni fogja a tappenzt.



Az is lehet hogy a nőgyógyászhoz nem is kell emiatt menni, ha jelenleg veszélyeztetett terheskent vagy táppénzen.

Akkor elmesz a háziorvoshoz es elmondod neki hogy szeretnéd hosszabbítani a táppénzt.

Ezt bizonyos időnként (ha jol emlékszem havonta) meg kell csinálni

2019. máj. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

3!


Nem megy az érto olvasás? Ezt már megcsinálta. A probléma az, hoyg a táppénz nem végtelen, korábban le fog neki járni, minthogy a gyerek megszulessen

2019. máj. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Vagy dolgozol vagy megszűntetik a munkaviszonyod.Én is hasonlóan vagyok,de igyekszem kihúzni,hogy jarjon minden. Mert azert nem mindegy
2019. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A pontos dátumokat figyelembe véve ki tudod számolni a lehetőségeid:

Ha kitart a táppénz jogosultságod a CSED igénylés kezdetéig (a leírtak alapján a határán mozogsz), akkor maradsz táppénzen és a szülés kiírt dátuma előtti 4 héttel elmégy CSED-re.

Ha nem tart ki, akkor

Megszakítod a táppénzt, kiveszed a szabijaidat és utána még mehetsz táppénzre, majd a fenti opcióban CSEDre

Ha ez sem elég idő, akkor ha megszűnik a munkaviszonyod és jogosult vagy álláskeresői ellátásra, a szülés előtt igényled az álláskeresésit és onnan mégy CSEDre, majd GYEDre (itt figyelni kell a járulékos és CSEDes időszakra, GYEDre is járulékról kell menned)

2019. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Vissza kell menni dolgozni, bejelenteni a terhességet és kéred, hogy helyezzenek át másik helyre. Mindenkinek akinek nehéz a munkája, ezt kell(ene) tennie, nem rögtön tp-re rohangálni. Oké, 3 műszak nem mehet, ilyenkor helyeznek át 1 műszakba valami tingli-tangli munkára ha van. Igaz a fizu így kevesebb, de még mindig több, mint a tp vagy a nagy semmi, ha megszűnik a munkaviszonyod.
2019. máj. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

6!


Ezzel csak annyi gond van, hogy a szabadság 2/3 részével a munkáltató rendelkezik

2019. máj. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Én úgy tudom, ha csak a munkád veszélyes rátok, de nem vagy veszélyeztetett terhesként fekvésre ítélve, nem kell táppénzre menned, hanem a munkáltatónak kell felajánlania olyan munkát, ami nem veszélyezteti a terhességed. Tehát nem lehet éjszakai meg nem emelgethetsz, nem dolgozhatsz vegyszerekkel, röntgennel és hasonlók. A felajánlott munkakört alapos indokkal vissza is utasíthatod (pl. ha másik városban lenne vagy nincs hozzá végzettséged). És ez esetben is kapod a fizetésed.

Azt hiszem, ezek vonatkoznak ide:

51. § (3) * A munkavállalót csak olyan munkára lehet alkalmazni, amely testi alkatára, fejlettségére, egészségi állapotára tekintettel rá hátrányos következményekkel nem járhat. A munkáltató a munkavállaló egészségi állapotának változására tekintettel köteles a munkafeltételeket, a munkaidő-beosztást - a 6. §-ban foglaltak figyelembevételével - megfelelően módosítani.

60. § (1) * A munkavállaló számára, ha a munkakörében történő foglalkoztatás feltételei az 51. § (3) bekezdése szerint nem módosíthatóak, egészségi állapotának megfelelő munkakört kell felajánlani, ha várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény alapján - a munkakörében nem foglalkoztatható. A munkavégzés alól fel kell menteni, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása nem lehetséges.

(2) A munkavállaló a felajánlott munkakörnek megfelelő alapbérre jogosult, amely a munkaszerződés szerinti alapbérénél kevesebb nem lehet. A felmentés idejére alapbére illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

2019. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Szia, mi az alabbiakkal szoktunk segiteni a hasonlo helyzetben levo kismamainkkal. Toltsd le a tp-d amennyi jar. Utana kerj szabadsagot ez megint fog tp jogosultsagot generalni. A CSED-et 28 nappal a kiirt szules elott igenyelheted.


A masik opcio valoban az ha tudnak pl admin munkat adni neked ahol ulnod kell es iktatnod valamit. De ez ceg fuggo meg a te vegzettsegedtol is fugg.


Lehet jatszani az alapberre is munka nelkul de valoszonubb hogy akkor mar inkabb betesznek egy fenymasolo melle masolni vagy valami.

2019. máj. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!