Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Magánrendelésre...

Kismamák! Magánrendelésre jártatok vizsgálatokra terhesség alatt vagy sztkba?

Figyelt kérdés
Kiváncsi lennék ki hova járt és milyen tapasztalatai vannak? Mért választott magánorvost és milyen okból választotta az sztkt?

2019. máj. 7. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Én magánba járok évek óta nőgyógyászhoz. Egyszerűen azért, mert sokkal jobb minőségű a gép ott, ahova járok, mint a területileg illetékes sztkban, sokkal felkészültebbek az orvosok és nem zavarnak le öt perc alatt futószalagon. Biztos vannak olyan körzetek, ahol akadnak jó érzésű orvosok és nem ötven éve elavult gépek, de a mienk nem ilyen. A wc-ben se szappan, se papír, az ajtókat nem lehet zárni, van, ahol még penészes is a csempe. A székekre ötször meggondolom, hogy ráüljek-e, pedig nem vagyok egy finnyás alak. A magánrendelőnek ugyan ára van, de cserébe játékok, magazinok, tisztaság és kedves személyzet vár. A fotókat kérni sem kell, mindent küldenek maguktól. Területileg Pest.
2019. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Magánrendelésre jártam, mert a nőgyógyászom sztk alapon ritkán rendel, ami addig nem gond mikor éves szűrés vagy valami kell, de terhesgondozásnál már problémásabbak lettek volna az időpontok. Egyébként szülést már nem vállal, szóval szülni ügyeletben fogok, de ezt eredetileg is így terveztem.
2019. máj. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Magánrendelés. Könnyebb bejutni, kényelmesebb. 10 éve így járok a dokimhoz, így most terhesség alatt is. Az uh-kat kórházban csinálja.

Aki magánban (is) látogatja, azt nagyobb valószínűséggel vállalja szülésnél, hiszen hónapok/évek óta tisztában van a páciens helyzetével. Mivel benne bízom, nála szeretnék szülni, mindig is így készültem.

2019. máj. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

magánrendelés. Nálunk a TB ellátás kritikán aluli, kevés a szülész, abból is van aki alkoholista, más meg beképzelt de hibát hibára halmoz(nem életveszélyes, de kellemetlen dolgokat, pl gátmetszésnél megszalad a szike, ilyesmik).

Ráadásul dolgozom, és így, magánba tudok menni munka után nem kell elkéredzkednem. Nekem nagyon megéri, hogy olyan ember lesz bent velem a szülésnél, aki ismeri az előzményeim, a terhességem, a félelmeim, és tud is rájuk reagálni.


Először SZTK-ba mentem megállapításra, de úgy beszéltek velem, hogy sírva jöttem ki. Konkrétan majdnem felelősségre vontak amiért meg akarom tartani a babát. Pluszban a vizsgálatot olyan durván végezte hogy bevéreztem. Soha többet nem teszem be oda a lábam.

2019. máj. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
Magánrendelésre. Tökéletes orvosom van, vakon bízunk benne a párommal együtt. Nekünk a szaktudás, a kedvesség, professzionális gépek, az éjszaka közepén is kereshetem, akár Szenteste is és azonnal fogadna is és még sorolhatnám bőven megéri. Így a várandósság alatti ultrahang vizsgálatok is gyakrabban vannak, mint sztk(pont nem rég hallottam ezt) alapon csak három uh van....nem bírnám, hogy nem látom ilyen hosszú ideig a kisbabámat. :)
2019. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Maganrendeles mindenre. Egyszer sem voltam sztk-ban a terhessegem alatt. Nem szeretek varakozni de azt igen ha kedvesek velem, szimpatikus az orvos es jo minosegu az ellatas ahol nem futoszalag van. Az orvosomat szimpatia alapjan valasztottam, nem ismertem elotte es nem ajanlottak hanem egy konkret korhaz orvosai kozul neztem hogy a G1 intezetben kinek van maganrendelese es o volt a legszimpatikusabb, nem is csalodtam benne. Mindig kepben volt a terhessegemmel, alapos volt, a ferjem minden vizsgalat alkalmaval velem lehetett, mindent kozerthetoen elmondott, mindenrol tajekoztatott es semmit nem hagyott figyelmen kivul soha raadasul idopontra mentem ahol egy percet sem kellett varakoznom.

Eletemben egyetlen egyszer voltam SZTK-ban egy sos gyogyszerfeliras okan. 3 orat varakoztam, egy bunko orvos volt bent akinek latszolag a toke kivolt az egesszel. Akkor elhataroztam, hogy soha tobbe nem kerulok ilyen helyzetbe. Eszembe sem jutott volna ilyen korulmenyekkel keseriteni azt a boldog idoszakot amig varandos voltam.

2019. máj. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

Terhesen dolgoztam, délelőtt nem értem rá így maradtak a magánorvosok azok közül is a szimpatikusabb.Jó tapasztalataim vannak, meg is ,,tartottam" állandó nőgyógyásznak, mert mindent megtett értünk ami tőle telt.

18 évesen voltam utoljára sztk-s orvosnál,úgyhogy arról nem nagyon tudok véleményt formálni, azóta eltelt majdnem 16 év:D

2019. máj. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Sztk


Velem nm kell kedveskedni, sem a lelkemet apolni, lassa el a dolgat becsulettes es kalap kabat!


10-15ezret sem szivesen adok ki terhesgondozasert.


Ugyeletben szultem, nem tapasztalatam kulonbseget, v hatranyt, bar volt szulesznom, orvosom nem.

2019. máj. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Én magánba járta,mert nem kellett órákat ott ülni.Viszont ha mégegyszer terhes leszek,sztk -ba fogok menni,mert semmivel nem különb a magán doki.Fizetjuk a tb-t és még +fizessek a semmiért?!Hát a nagy ló....szt.
2019. máj. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nődoki magán, fogadott.

Labor az TB alapon Sztk.

A nőgyógyászomnak már csak magánja volt, kórházban már csak kutató munkát végez és szülést vezet le , így muszáj volt. De jobb is volt, sose kellett várnom, és este 7-kor munka után is tudtam menni.

Laborra tökéletes volt az sztk, ugyanoda küldik a mintákat

2019. máj. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!