Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól jelentkeznek és...

Mikortól jelentkeznek és mennyire jellegzetesek a méhen kívüli terhesség tünetei?

Figyelt kérdés

5 hetes + 4 napos terhes vagyok, még nagyon pici. Első terhességem, így nem tudom, hogy milyen tünetekkel jár a normális, problémamentes terhesség. Orvoshoz holnap fogok menni, egyelőre még csak egy (kettő) pozitív tesztem van. Vérzésem nem volt, több a hüvelyváladékom, ami törléskor áttetsző, de a betéten egy idő után sárga szinű. Nem büdös.

Alhasi görcseim, enyhe szurkálás van, az elmúlt napokhoz képest kevesebb, de még van. Ezekre magnéziumot szedtem.

Normálisak az enyhe, menstruáció-szerű görcsök? Volt, hogy középen görcsölt/zsibbadt a méhem, néha csak az egyik, majd a másik oldalon húzódik. Most meg csak a bal oldalon szúrkál, de egyik sem kibírhatatlan fájdalom.

Ha méhen kívüli terhesség lenne, akkor annak mikor és milyen tünetei lennének?

Köszönöm szépen a válaszokat! :)



2019. máj. 11. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem már minden féle terhességem volt, igazából különbség nincs a méhen kivüli és méhen belüli terhességnél, úgy értem a korai szakaszban. Ugyanúgy lehetnek terhességi tünetek, ugyanúgy van alhasi szurkálás (jelzem, ez tök normális méhen belüli terhességnél is, nyúlnak a méh szalagok stb. magnézium jó rá)

Annyi a különbség a kettő között, hogy egyszercsak nagyon nagyon fog fájni, görcsöl, de úgy hogy fel se bírsz kelni, vérzik, de ez se minden esetben. Én lázas is voltam egyébként, de nem tudom ez mennyire gyakori.

Kb. 2 hét telt el a pozitív teszttől mire baj lett belőle.


Amit érzel normál terhességnél is teljesen rendben van, pihenj sokat és szedj magnéziumot, folsavat és e vitamint.


Doki uhn a terhességet kb 1000-1200as hcg értéknél fogja látni, gondolom vesznek előtte vért is, majd vissza fog hívni kontrollra, mert nem hiszem hogy 5+5nél bármit fog látni, talán már lesz petezsák :)


A sárgás váladék esetleg valami apróbb fertözés vagy gomba lehet, majd kapsz kúpot, legalábbis én azt kaptam ha terhesen volt ilyesmi.


De nyugi, bízz a bébibe hogy betalált méhen belülre :D

2019. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%

Tavaly augusztusba volt méhen kívüli terhességem és bizony korai szakaszban vannak már tünetei nem jól tudja első válaszadó !

Lassan erősödő terhességi teszt valamint kávézacc szeru folyas !

2019. máj. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem az 5. héten repedt szét a petevezetőm, előtte kávézacc-szerű barnázásom volt, és fájdalmas nagy wc-zés, azt hittem belső aranyerem van.
2019. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Május 11.i a kérdés, nemsokára augusztus lesz. Szerintem ez a kérdés már rég nem aktuális, hogy kiemelgesd...
2019. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

De hátha valakinek még jól jön..

Én még most most, a 16. héten is érzem azt, amit leirtál!

2019. júl. 31. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16. Héten már nem lehet méhen kívüli terhesség...
2019. júl. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg? :DD Olyan okos vagy :D

Mondom a 16. héten is érzem ezeket a fájdalmakat amit a kérdező leírt. Mertem reménykedni, hogy nem kell hozzatennem külön, hogy nincs méhen kívüli terhességem..

Ahogy látom ebben a kategóriában szótagolni kell mindent.

2019. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
méhen kivüli vagy belüli volt terhességed?
2021. aug. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Belül volt, de missed ab lett. Azóta szültem már, és úton a kistesó. :)
2021. aug. 24. 11:25
 10/13 anonim ***** válasza:
missed abot sajnálom részvétem. Gratulálo kegészséges szüléshez és kistesohoz. elég kicsi lesz kor különbség
2021. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!