Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eddig akartam, most rámtört a...

Eddig akartam, most rámtört a rettegés. Lehetek ennek ellenére jó anya?

Figyelt kérdés

31 éves múltam és a férjemmel úgy döntöttünk, hogy szeretnénk kisbabát. Két próbálkozós hónap van a hátunk mögött amik negatívak lettek. Most furán kezdtem el erezni magam, végülis pár nap múlva kellene, hogy megjöjjön, szóval simán lehet, hogy a menstruáció "előszelét" érzem csak, de belémhasitott egyfajta rettegés attól, hogy mi van, ha most összejott és terhes vagyok. Hogy ez mekkora felelősség és hogy én készen állok-e egyáltalán rá. Hogy nem akarok rosszul lenni és fizikailag a béka feneke alá kerülni jobb esetben hetekre, rosszabb esetben hónapokra. Hogy tudok - e ilyen gondolatok mellett jó anya lenni majd. Mondtam a férjemnek ezeket és azt mondta, hogy de hát ezt akartuk, gyereket szeretnénk és ez az élet rendje, ne féljek, mert ő itt van és ha lesznek is nehéz időszakok, itt lesz velem és segít! Egy tökéletes házasság a miénk, ha lehet ezt mondani. Persze voltak nálunk is mélypontok, de mindig helyén tudtuk kezelni a dolgokat. De most iszonyúan félek.

Voltatok ti is így? Mi segített? Legyszi mellozzetek azokat a gondolatokat, hogy "Ha így állok hozzá, még nem értem meg egy gyerekre" és hasonlók, mert mindenképp szeretnénk egy babát!

Köszönöm!


2019. máj. 11. 20:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem aki nem ijed meg és nincs kétsége, az nem is tudja, mit vállal
2019. máj. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor voltak ilyen gondolataim amikor megláttam a pozitív tesztet. Pedig terveztük, kb 3-ik próbálkozós hónapban jött össze a baba. Amikor megláttam a pozitív tesztet egyszerre fogott el az öröm és a rettegés. Hogy egy kis élet elkezdett nőni bennem. És nincs visszaút, és innentől kötelességeim vannak felé, és felelősségem. Pár napig volt ez, aztán már csak az öröm és boldogság. Azóta megszületett, lassan két éves nagyfiú, imádom, szeretem, próbálok mindent megadni neki :) szerintem sincs olyan akit ne fogott volna el a félelem. Ettől még szuper anya leszel :)
2019. máj. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem időnként mindenkit elkap a pánik mikor komolyabban a gyerekvállalás mezejére lép. Én most vagyok 33 hetes terhes és még most is belémcsap néha-néha, hogy úristen, mire vállalkoztam :D
2019. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ezek vhol természetes érzések. Magamból kiindulva, így visszagondolva, csodálatos ami velünk történt, nem csinálnám másként, az életem teljes lett, pedig én is nagyon féltem. Szuper dolog anyuka lenni, én most kezdem igazán élvezni, 2 és fél éves, jönnek a puszihegyek, kis okos. Szuper dolog.
2019. máj. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Jaj köszönöm, hogy biztattok és nem leszoltok emiatt, ez nagyon jól esik 😘! Egyébként azért is félek ám, mert sosem voltam az a meglátok egy kisbabát és elolvadok típusú nő. Aztán a családban mindenki furán néz rám emiatt. De valahogy sosem érdekeltek a gyerekek, sőt, míg a férjemet meg nem ismertem, meg mertem volna esküdni, hogy nekem sosem lesz gyerekem, mert nem akarok.

És a gyerekes barátnők is mondják, hogy hát azért nem egy leány álom az egész, mert hányszor akasztja ki őket a gyerekuk, én meg alapból sem vagyok egy türelmes ember, szóval jah. Hát mindegy, pár napon belül kiderul, hogy mi a szitu.

2019. máj. 11. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Ugyan, szuper anya leszel. Gondolkodsz, ennyi. Én 22 hetes várandós vagyok most, egy barátnőm most szült, mikor elmesélte hogy milyen volt hazajöttem a férjemnek mondtam hogy: én ezt nem csinálom, nem szülök. Rám nézett röhögve hogy ezzel minimálisan elkéstem.


De viccen kívül naponta többször átfut az agyamon hogy biztos jó leszek-e? Biztos mindent meg tudok neki adni? És nekünk se sínyli meg a hazassagunk? ... aztán eszembe jut hogy “dehát 12 éves koromban a hörcsögömet is elvesztettem valahol, egy babával mit tennék”... szóval tiszta hülyeségek.


Nekem inkább az a gyanús aki nem aggodalmaskodik. Szerintem az nagyjából nem fogja fel a dolgok súlyát és majd egyszercsak pofán vágja a valóság.

2019. máj. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is igy van. Mi is probalkozunk meg csak de neha azt erzem, hogy jajj kell ez nekem? Maskor meg total akarom. Szoval akar normalis akar nem, nem vagy egyedul.
2019. máj. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Teljesen aterzem. 11 hetes vagyok, erőm semmi, annyit alszom mit egy mormota és hányingerem van szinte mindig. Néha rám tör, hogy mire vállalkoztam de közben egy perc múlva arra gondolok, hogy alig várom hogy velünk legyen. Tegnap pont mondtam is a férjemnek, hogy jelenleg úgy gondolom nem lesz kistesoja, de szerintem pár hét és minden rendben.
2019. máj. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Vagyok. Nekem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt csecsemő a kezemben a sajátom előtt. Én se olvadtam el tőlük. De ez össze is függ mert ha nem ismered őket, nem tudod, hogyan lehet velük beszélni, milyenek.

De ez kialakul. Nekem rögtön nagyon megtetszett a kisbabám.

Viszont a terhességem alatt voltak kétségekkel teli időszakok, igaz nekem inkább a 3. trimeszterben

2019. máj. 12. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 khniki ***** válasza:
Emberi tulajdonság, hogy félünk az ismeretlentől. :) Nem is biztos, hogy rosszul leszel, a gyerekednek pedig mindenképp te leszel a tökéletes anya. Szerintem elszáll minden kételyed, amikor először látod majd az ultrahangon dobogni a kis szívét, később ficánkolni, majd amikor először érzed, hogy megmozdul. Na arról meg már ne is beszéljünk, amikor megszületik és ott lesz melletted teljes valójában. :)
2019. máj. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!