Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Közepes kockázatú down-kór teszt valakinek?

A down-kór eredményem 1:806-hoz lett, 23 éves vagyok és közepes kockázatú csoportba tartozok.

Nagyon megijedtem. Tapasztalatok?

Keress kérdéseket hasonló témákban: terhesség, kombinált teszt, baba, egészséges

2019. máj. 13. 16:36  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Először beszéld meg az orvosoddal.Itt már sok mindent olvastam.Valakinek nem volt beteg a baba ilyen értéknél,volt akinek igen.12 hetes genetikai UH milyen lett? Tarkóredő vastagság?Az ultrahangos mondott valamit?

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/20Időpont 2019. máj. 13. 16:53 Privát üzenet

Te normális vagy utolsó?? Hol élsz te? Ez egyáltalán nem így működik!

Kedves kérdező, ne pánikolj ez még semmit nem jelent. Igaza van az elsőnek, beszélj először a dokival, hogy mi a teendő, valószínű további vizsgálatokat fog javasolni. Fiatal vagy még, szerintem a babának semmi baja. NT mennyi lett? Orrcsont ábrázolódott?

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/20Időpont 2019. máj. 13. 17:07 Privát üzenet
Utolsó vagyok.... bocsi előttem volt még egy komment ami most eltűnt, neki szólt a válaszom első fele.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/20Időpont 2019. máj. 13. 17:08 Privát üzenet

ÉN nem merném megtartani!

(Remélem így már nem törlik!)

A válasz 4%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 42%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/20Időpont 2019. máj. 13. 17:11 Privát üzenet
Ha nyaki redő nincs 3mm fölött orcsont latható nem agódnám túl .Hosszú út áll még előted 😊

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/20Időpont 2019. máj. 13. 17:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A tarkóredő 0,80mm,orrcsont 2 mm. UH szerint rendben van. Holnap megyek dokihoz.

# 6/20Időpont 2019. máj. 13. 17:17 Privát üzenet
Ezek nagyon jó eredmények.Holnap már többet tudsz majd addig pedig ne stresszeld magad.És ami a lényeg ne bújt a netet ezzel kapcsolatban mert csak jobban fogsz aggódni.Ez se neked se a babának nem jó.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/20Időpont 2019. máj. 13. 17:47 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a normális válaszokat!!

# 8/20Időpont 2019. máj. 13. 17:50 Privát üzenet

Ez csak annyit jelent, hogy a paramétereidhez hasonló terhességnél 806-ból 1 lesz Down-os.

Tehát nem 806 terhességből 1. Csak a te értékeidhez hasonló terhességekből.

Ismerek olyan anyukát, akinek 1:30 lett. Nem lett Down-szindrómás a baba.

A válasz 74%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/20Időpont 2019. máj. 13. 18:04 Privát üzenet
Nem kell nagyon megijedni. Nem is olyan rossz ez az eredmény. A következőket lehet csinálni: keresni egy jó ultrahangos dokit, csináltatni prena, vagy nifty tesztet, esetleg amniocentézist, amúgy baromi nagy eséllyel semmi baja nincs a babádnak.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/20Időpont 2019. máj. 13. 18:16 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A kombinált teszt eredménye közepes kockázatú: 1:382! Most mi lesz?
Nifty teszt? Elég ha a magzati dns jelenlét csak 4,8%? Alacsony kockázatú mind és elvileg így ugye negativ eredménnyel?
Közepes kockázatú kombinált teszt, milyen vizsgálatra mennél?
Aggódjak vagy most mi van? Down kór kombinált teszt eredményem közepes kockázatú lett. Nagyon félek.
Másnak is volt 39 évesen a kombinált teszt eredménye 1:210-hez? Az életkorom miatt mindenképpen csak magas kockázatú lehetek? Minden leletem ok.
Quartett teszt eredménye Down-kórra 1:650-hez, nyitott gerincre 1:26000-hez. Közepes kockázatú vagyok, ezt írták (34 évesen). Lányomnál Down-kór: 1:320-hoz volt nyitott gerinc...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!