Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker babákat várok, semmi...

Iker babákat várok, semmi bajunk, minden eredmènyem jó, a babákè is, saját felelőssègre otthon maradhatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Iker babakat varok,32hetesen azt mondta az orvos akihez maganra jarok(nem fogadtuk fel,hogy nalla szulok),hogy bekell fekudnom.Es nincs olyan valasztasom ,hogy sajat felelossegre otthon maradok.En ugy tudom sajatfelelossegre barki otthon maradhat.A babakkal minden rendben azt mondta az orvos,olyan fejlettek es nagyok mar most hiaba ikrek mintha kulon anyamehben lennenek.Minden rendben veluk.Velem is.

Allandoan azt mondja,hogy ha nem fekszem be akkor biztos kora szulottek lennenek.Nem ertem ezt a kijelenteset sem,mivel teljesen zart vagyok.Nem kemenyedem,nem gorcsolok.

Itthon pihenek,igaz van egy kislanyom 2eves ,de megeri ,hogy nem tudok ugralni egesznap neki.Fekszunk sokat,mesezunk,fekve jatszunk,stb.Tehat semmi megeroltetot nem csinalok,mint mondjuk elotte.Mit gondoltok miert erolteti a befekves ha minden eredmenyem es a babake is rendben van.Itthon maradhatok-e sajat felelossegre ezt korlatozhatja az orvos?Jovohet szerdan leszek 32hetes.

Ja,maganra jarunk hozza uh-ra hetente.


2019. máj. 14. 13:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Nővérem 18 évvel ezelőtt 2 petéjű ikrekkel volt terhes. Az egyik pici nyitott hasfalú volt.

Ennek tudatában is 36 hetesen kellett volna befeküdnie a kórházba.

35 hetesen megindult a szülés magzatvíz folyással. Pestre vitték a SOTE 1.-re, ahol azonnal császár, és műtötték a picit.

1,8 és 1,7 kg volt a születési súlyuk.


Ma már egészséges fiatal felnőttek mindketten.


SZóval nyugodtan maradhatsz otthon szerintem saját felelősségre, főleg, ha minden eredményed jó. Nyilván nem kötelezhet az orvos, hogy befeküdj.

Azt meg tőle kérdezd, hogy miért erőlteti a befekvést.

2019. máj. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
60%

Keress egy teljesen másik orvost és mond el neki, hogy van orvosod de szeretnél egy másodlagos vizsgálatot is.

Ez nem ciki, és az új orvos is tudja miért mész hozzá.


A te eseted a legjobb arra, hogy feleslegesen fektetnek be embereket. Olyan mindig van, hogy saját felelösségre...

2019. máj. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Kerdeztem es annyit mondd,hogy ha nem fekszem be akkor biztos koraszulottek lesznek a babak...nem ertem miert mondja ezt.Nekunk minden remdben a babak hasfalaval is.Tenyleg semmi nincs.Raadasul kozolte velem,hogy sajat felelossegre sem maradhatok itthon...
2019. máj. 14. 13:33
 4/20 anonim ***** válasza:
És akkor mi? Bevisz a rendörség és bezárnak?
2019. máj. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha fogadott orvos, visszautasíthatja a további gondozást.

Ettől függetlenül saját felelősségre otthon maradhatsz.

2019. máj. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nincs megfogadva.Hozza tartozom korzetileg.Illetve hozza jarunk maganrendelesre ahol uh-t szokott csinalni.De nemfogadtuk meg.
2019. máj. 14. 14:39
 7/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én 27hetes szinten ikres kismama vagyok fogadott orvossal. Mi is igy beszeltuk, hogy 32.hettol mar eselyes a klinikai befekves a sok vizsgalat miatt meg hat ott van egesz nap a dokim igy barmi van tud ram figyelni. Viszont olyan nincs, hogy nem maradhatsz otthon ezt te dontod el nem a klinika vagy az orvosod
2019. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Èn külfödlön élek, itt az ikreseket is csak indokolt esetben tartják bent elöbb.

Nekem 3 barátom szült ikreket, mindegyik 36 hét után(egy 41-ik heten)szült, és a vizsgálatok sürüsége egy normál terhesség szerint ment...

2019. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Persze, hogy otthon maradhatsz. Ha a vizsgálatok szerint jól vannak a babák, állj ki magatokert!
2019. máj. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
49%
Miert ne maradhatnal otthon? Miert lennenek az otthonmaradastol koraszulottek? Inkabb a korhazi fertozeseknek, nem-pihenesnek kiteve... Ha a megerzesedben nem bizol elegge, kikerheted masik orvos velemenyet is nyugodtan.
2019. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!