Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek nem fordult be a...

Akinek nem fordult be a babája hanyadik héten írták ki ptogramcsaszarra, és hanyadik héten volt a műtét?

Figyelt kérdés
2019. máj. 15. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A 35. héten befektetett és amikor beindult akkor császározott meg. Természetesség párti orvos, de így nem kockáztatott semmilyen szempontból.
2019. máj. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A tapasztalat azt mutatja hogy csak akkor,mikor az nst indokolja vagy beindul a szülés. Viszont egy ismerősöm 3. babája faros volt és elment Debrecenbe egy dokihoz, aki "megfordította" a 37. héten. Én ilyet korábban nem hallottam.
2019. máj. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ez a megfordítás nagyon megosztja az orvosokat. Valaki nagyon ellenzi, valaki nagyon pártolja. Én az bp-i 1-es számú Női Klinikán szültem és ott az előző professzor megtiltotta az orvosoknak, mert hogy nem véletlenül fekszik úgy egy baba ahogy és hogy nagyon nagy bajt lehet vele okozni. Viszont vannak orvosok, akik profik ebben és művelik is a dolgot.
2019. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Valóban nem véletlen ha egy baba farosban marad, mert sokszor rövid a köldökzsinór vagy rá van tekeredve a babára és azért nem tud ettől befordulni. Igazából ezek pont olyan dolgok amik amúgy is indokolnák a császárt, mert kitolásnál veszélyeztetik a babát és elakadást okozhatnak. Viszont egy jó UH gép mellett ezeket lehet ellenőrizni és ha minden rendben, akkor amúgy semmi akadálya a beforgatásnak. Ez nagyon sok helyen mindennapos gyakorlat, főleg elmaradottabb országokban vagy fejlett országokban otthonszülés esetén, mikor nincs lehetőség csak úgy egy sürgősségi császárra ha valami úgy adódik.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: tervezett császárt nem nagyon szoktak végezni faros baba miatt. Egyrészt az utolsó napon is befordulhat, másrészt egyre több helyen gyakorlat szerencsére, hogy anyukát hagyják vajúdni még tervezett császár előtt is, mert nagyon egészséges biológiai folyamatok mennek ilyenkor végbe a babában és az anyukában is. Tehát manapság a legtöbb esetben hagyják, hogy magától beinduljon a szülés és ha úgy látják, akkor később császároznak ha szükséges.

2019. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem vegig faros volt a baba 40+1naposan kellett be fekudnom mikor vizsgalt a doki uh val latta rajtam hogy majdnem elajulok kerdezze is hogy minden rendben van e mondtam hogy nem. Egybol gyorsabra vette a tempot pont mikor kereste uhval akkor fordult be oriasi nagy fajdalommal jart. Azt vartak 1hetet hatha be indul de sajni nem. Igy ki irt nap utan 9nappal lett csaszar. Most a masodikat varom nala mar 36het uh ki derult csaszar vagy termeszetes ut legyen.
2019. máj. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!