Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek (Down-szűrés)?

Mit tennétek (Down-szűrés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Próbálom röviden összefoglalni: külföldön élünk, itt az első uh és nőgyógyászati vizsgálat a 12. héten van. Ez a háziorvosom és a kalkulátor szerint is a múlt hétre esett. Voltam az orvosnál, aki közölte, hogy túl későn jöttem, túl nagy a bébi ahhoz, hogy lássa a nyakredőt, így menjek vérvételre, majd abból megnézik, mennyi az esély a Down-ra. Azt mondta 14 hetes lehetek.

Elmentem aznap vérvételre, ahol azt mondták, hogy még kirai mennem, jöjjek vissza május 20 körül, mert csak a 2.trimeszterben végzik el a tesztelést (itt már kissé elvesztem). Elmondták, hogy az orvos azt írta a papírra, hogy nem látszódott a nyakredő vastagsága, ami szokatlan, és hogy nem adott papírt az uh eredményről, ami nélkül nem tudnak tesztelni szintén. Kérésemre frlhívták az orvost, 10 percig kiabáltak egymással (!), majd közölték, hogy oké, jó lesz ez, menjek vissza 20-án. Ma reggel bementem, kezdték elölről. Kértem, hogy hívják fel az orvost, nem akarták.

Hazajöttem, és már kétszer telefonáltam az asszisztensnek, hogy ugyanmár, szóljanak oda a laborba, mert nekem sürgős lenne a vizsgálat, hiszen jövő keddre rendelt vissza az orvos, hogy megbeszéljük az eredményt.

Leráztak, hogy majd hívnak, ha az orvos elolvasta az üzenetet. Addig dolgozni se tudok menni, hurrá.

Az zavar, hogy

1. Valószínű, hogy hiányos dokumentumot adott a doki, ami miatt most szaladgálhatok, és nem is uh-zott meg alaposan

2. Mindenki engem néz hülyének

3. Nyugtatgatnak, hogy 20 hetes korig elvégezhető ez a vizsgálat, de nyilván minél hamarabb szeretnénk tudni, ha beteg lenne a baba...


Most arra gondoltam, hogy várok 11-ig, aztán bemegyek, és asztalt borítok valakire...


Mit tennétek a helyemben?


2019. máj. 20. 09:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik ország?
2019. máj. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Franciaország
2019. máj. 20. 09:48
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Köszi, csak azért kérdeztem mert én Angliában lakom és nőgyógyászaton dolgozom de így nem tudok hozzászólni.
2019. máj. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, kedves utolsó, csak tudod nem mindenki tartaná meg a babát, ha genetikai rendellenességgel születne.
2019. máj. 20. 09:56
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Érdemes lenne inkább egy francia nyelvű mamifórumon feltenned ezt a kérdést. Itthon teljesen más a protokoll, aligha tud bárki releváns választ adni.


Én amúgy az első elzavarás után visszamentem volna a dokihoz, hogy adjon olyan papírt, ami kell, ne küldözgessen a világba. Akkor nem kéne a másik helyről hívogatni.

Persze utólag már nyilván mindegy.

2019. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Tanulsagos latni, hogy a "bezzeg nyugaton" is megtortennek ilyen esetek!

Kerdezo, van ott betegjogi kepviselo? En nala kezdenem. Vagy azzal mennek oda mindegyik s...fejhez, hogy ha elkuld, nem ad papirt, nem vegzi el a vizsgalatot, akkor amennyiben a baba rendelleneseggel szuletik, egesz eletere szolo kezeleset, apolasat peres uton fogom rajtuk behajtani.

2019. máj. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Bocsi az offért, de itt is egy újabb szuper példa a sok "fújfúj magyar eü bezzeg külföldön" -mantrázó számára...


Csak az elmúlt 2 napban ez a sokadik olyan kérdés ahol a lényeg hogy a terhesgondpzás kb. kalap szar a magyarhoz képest.

2019. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Valóban nehéz erre mit mondani mert nem ismerjük az ottani lehetőségeket, és azt se tudom mit takar az àltalad írt vérvizsgàlat, de nem tudtok (ha meg tudjátok fizetni) magàn úton mást fizetni mint itthon pl a prena? Értem hogy hülyèk de most a baba meg az idő a fontosabb a tényező. Amúgy van bármi okod aggódni, pl idős vagy? Mert ha nem tartotozol magas rizikójú csoportba lehet hogy kár ezen idegesíteni magad, többet ártasz vele. Nagyon sajnàlom egyébként, elhiszem hogy nagyon bosszantó!
2019. máj. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!