Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férfiak mikor fogják fel...

A férfiak mikor fogják fel hogy gyerekük lessz?

Figyelt kérdés
Elég hülyén hangzik a kérdés de azt veszem észre hogy a párom meg nem annyira foglalkozik azzal hogy terhes vagyok mint én pl.: azt mondta az orvos hogy ne emeljek de ő ezt figyelmen kivül hagyja és mindig cipeltetne velem dolgokat aztán mikor szólok neki akkor mondja hogy ja tényleg akkpr viszem én .Nem veszem rajta észre hogy annyira érdekelné még nem olyan látványos a terhesség mert még csak a 13.hétbe vagyok egy férfi mikor kezd el igazan foglalkozni a terhességel vagy ő mindig ilyen lessz és nem fogja érdekelni?
2019. máj. 22. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az én férjem az első pozitív teszt után felfogta, mindkétszer. Ne általánosíts.
2019. máj. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Én elváltam. Az első férjem úgy viselkedett mint a Tied, úgy igazán nem foglalkozott azzal, hogy terhes vagyok. Mikor megszülettek a gyerekek, akkor "esett le" neki, hogy apa lett.


Mostani párommal minden egészen más. Már a babatervezés időszakában is óvott, féltett, ne cipeljem, ne vegyek kényelmetlen ruhát stb. A terhesség első pillanatától kezdve körülugrál, kiszolgál(na) mindig, már nekem kell szólni, hogy azért nem vagyok én beteg :) De mitagadás nagyon jólesik, hogy így érezteti, hogy mennyire fontosak vagyunk neki, ehhez én nem voltam hozzászokva.

2019. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Párom a teszt után szinte azonnal felfogta.De pld ő terhesség előtt se hagyta, hogy nehéz dolgokat cipeljek.Az első orvosi vizsgálattól olvastuk neten, hogy most mi is fejlődik a babán meg ilyenek.Örültem neki, hogy érdeklődő és nem csak én élem meg a ,,terhességem" hanem valahol ő is.Nagyon izgult, hogy egészséges legyen, bár ez csak utólag esett le, egy este ültünk a nappaliba beszélgettünk és előadást tartott arról, hogy volt a rokonságában egy kissrác aki betegen született, de a szülei mennyire szépen ellátták és szerették, mennyire nem foglalkoztak a ,,fogyatékosságával".

Próbáld meg bevonni(ha tudod) az állapotodba.Hátha akkor rájön, hogy valóban a gyermekét várod.

2019. máj. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is olyan típusú férjem van, aki megélte velem a terhességet is. Viszont az első terhesség missed ab volt, a következő kettő sikerült. Mindkettőnél úgy volt vele, hogy az első trimeszterben nagyon óvatosan állt a dologhoz. Figyelmen kívül ha akarta volna, se tudta volna hagyni, mert én nagyon rosszul voltam, hánytam állandóan, muszáj volt segítenie (ez amúgy magától értetődő volt számára, nem kellett mondani), de nem mert örülni, nem élte bele magát. A 12 hetes UH mindkétszer fordulópont volt, onnantól volt hassimogatás, öröm is. De vigyázott rám, tehermentesített, amennyire tudott.
2019. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem lettem volna rosszul a 16. hétig én is elfelejtettem volna néha hogy terhes vagyok.

A férjem az első pillanattól fogva nagyon figyelmes volt, sőt egy idő után már az idegeimre ment az aggodalmaival.

De lehettem már vagy hát hónapos terhes mire igazán leesett neki, apa lesz. Nekem ez az érzés kb a fiam mozgásának első érékelésével jött vagyis olyan 16-18 hét között.

Mikor megszületett az igazi anya/apa érzés is eltérően tört ránk.

A férfiaknak nehezebb ezt átélni. Hármótok közül kicsit mindig kívülálló marad, hiszen közel sem tudja úgy megélni a pillanatokat mint te. De segíthetsz neki, főleg abban, hogy tudja ő is ugyanolyan fontos és pótolhatatlan tagja a “csapatotoknak”.

2019. máj. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pozitív tesz óta folyamatosan vigyáz rám és gondoskodik rólam a férjem, de azon, hogy tényleg egy baba van a pocakomban, még mindig rá tud csodálkozni, pedig már 34 hetes vagyok. Mondjuk a kettő között nincs összefüggés, tudja, hogy apa lesz és sokat készül rá :)
2019. máj. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Férfiaknál nehezebben alakul ki az spai érzet,mert azért csak bennünk növekszik.
2019. máj. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!