Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babám agyában tágulat van,...

Babám agyában tágulat van, volt még valaki így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltunk az ismételt genetikán, mert a 19. héten nem tudták normálisan mérni. Mindkét kamrában tágulatot találtak, 0.89 és 0.91 mm. Torch-vérvételt kértek, és hogy ne aggódjak. Nyilván én sírógörcsöt kaptam, mivel előzőleg a szívében találtak két hiperechogén focust(ezzel már voltunk az istenhegyin)..Minden egyéb értéke jó, kombinált teszt alacsony-kockázatú, magzatvíz átlagos mennyiségű, jól fejlődő magzat.

Volt még valaki ilyen helyzetben, és mi lett belőle? Nagyon félek..Harmadik baba, eddig egyiknél sem volt semmi gond a terhességek alatt, most meg már az idegösszeomlás szélén vagyok:(


Köszönöm


2019. máj. 23. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk ugyanez volt. 3 hetente nézettük az Istenhegyen. A 36. héten húzódott vissza. A 38. héten született. Most 7 hónapos és a mozgásfejlődése kicsit megkésett, de semmi más gond nincs vele.
2019. máj. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, hogy ne aggódj, mert borzasztó gyakori és az esetek 99%-ban szövődmény mentesen el is tűnik. Egyre több olyan tézis van, ami szerint ez teljesen normális, ha előfordul a terhesség egy bizonyos szakaszában, csak sokáig nem tudtak róla az orvosok, csak mióta ennyire precízek a gépek.
2019. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

33. héten találtak a lányomnál oldalkamra tágulatot,12mm és 10mm. Torch negativ, uh-n egyéb eltérés nem volt. 38. hétre visszahuzódott 10mm és 8mm. Születése után 6 héttel 6-6mm. 5 hónapos kontrollon 6,4mm és 6,7 mm plussz a harmadik agykamrát egyhén tágnak látták, és egy pici cisztát találtak nála.Valószinűleg ez okozza a tágulatot.

Most 6 hónapos a lányom, MRI-re várunk. Neurológus látta, semmi rendelleneset nem talált, ügyes, aktiv, beszédes baba. Kicsit hipotón, igy most dévényezünk.

Mindenképpen rendszeresen mérjék a tágulatot, és meglátjátok hogy nő e vagy visszahuzódik.

Tudom hogy nehéz, de kitartást!

2019. máj. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tesóméknál a baba fejében találtak vmit, most v folyadék volt ott ahol nem kellett volna , v nem volt, nem tudom, de neki is visszahúzódott mire szülésre került a sor. 5 éves a kisfiú, okos, egészséges, viszont már meg kellett nézetno mert hiperaktív gyanús volt. Elvileg nem az, de olyan élénk h sztem tuti hiperaktív, valószínűnek tartom h az az eltérés lehet az ok, ami magzati korban volt.
2019. máj. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen nézni fogják, csütörtökön megyünk dr. Hajdú Krisztinához, remélem minden rendben lesz. ÉS utána is folyamatos követés alatt lesz a dolog.

2019. máj. 23. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Igaz nekunk nem az agyaban hanem a sziveben talaltak problemat (hypoplasias balszivfel szindroma azaz nem fejlodott ki a bal szive)

Jovoheten megyunk a Gokiba.

99%hogy csaszar es azonnali mutete lesz a babanak de remenykedunk hogy javul a helyzet.

Csak pozitivan!

31hkm

2019. máj. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jaj kedves utolsó, nagyon sajnálom. Sok erőt és kitartást!


Mi tegnap voltunk Dr. Hajdú Krisztinánál, ő megnyugtatott minket. Szerencsére már mindkét kamrában 8mm alatti értéket mért. :)

2019. máj. 31. 14:10
 8/8 anonim ***** válasza:

6os vagyok.

Halistennek ! :)

Akkor nincs baj mire megszuletik semmi baj sem lesz! :))))

2019. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!