Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen gyakori a korai vetélés?

Ilyen gyakori a korai vetélés?

Figyelt kérdés
Annyian írtátok itt, hogy pár hetesen elment a baba, sajnos nagyon sok helyen lehet olvasni, hogy neki sem maradt meg, meg neki sem maradt meg... Mitől alakulhat ez ki? Annyira gyakori lenne ez a dolog?
2019. máj. 23. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ennyire gyakori. Ha a kémiai terhességeket is idevesszük, akkor simán a koraterhességek fele vetéléssel végződik. De ez mindig is így volt, nem olyan új dolog ez.
2019. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

A napokban már volt ilyen kérdés, bemásolom ide is. Igen, gyakori. Régebben is ennyi volt, csak akkor nem is derült rá fény, mert nem volt elérhető az otthoni hcg teszt, így sok 4-8 hetesen megszakadt terhességről az anyuka sem szerzett tudomást. (Betudta annak, hogy késett, vagy kimaradt egy vérzés.)


-----------------------------------


Átlagos vetélési kockázat



3-4. terhességi hét


A beágyazódás időszaka kb. egy héttel az ovulációt követően kezdődik. Az utolsó menstruációtól számolt 4. héten már a terhességi teszt pozitív is lehet. A terhességek 50-75 %-a szakad meg, mielőtt egy nő a terhességi tesztet elvégezhetné, és csak ritkán sejtik a tünetekből, hogy terhesek lehettek.



5. terhességi hét


Egy 2013-as tanulmány szerint a vetélés esélye ebben a terhességi korban igen változó lehet, átlagosan 21,3 %.



6-7. terhességi hét


A fent említett tanulmány szerint a 6. terhességi hét után mindössze 5 %-ban következik be vetélés. Általában 6 hetes terhesen már látható a szívműködés is az embriónál.



8-13. terhességi hét


Az első trimeszter második felében a vetélések száma tovább csökken, 2-4 %-ban következik be. 14-20. terhességi hét



A 13. hét után a 20. terhességi hétig a terhesség elvesztésének az esélye kevesebb, mint 1 %. A 20. terhességi hét után több országban már szülésről, nem élő magzat esetén halvaszülésről beszélnek. Van, ahol ezt a 22. héttől számítják, Magyarországon a betöltött 24. terhességi héttől számít szülésnek a magzat világrahozatala. A 22-23. terhességi héten született magzatok túlélési esélyei a legfejlettebb technikák mellett is sajnos nagyon csekély, de a 24. héttől a túlélésük hétről hétre javul, és a szövődmények kockázata szintén hétről hétre csökken. A fejlett országokban a betöltött 26. héten született újszülöttek kb. 77 %-a, míg a 30. hét után születettek közül szinte az összes újszülött életben marad.


[link]

2019. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Gyakori. Nekem pl. 5 terhességből 2 vetélés volt pedig makkegészségesek vagyunk.
2019. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
3. vagyok, az első vetélésemkor terhes volt 2 kolléganőm is, nekik is elment pár hetesen.
2019. máj. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Igen , a terhességek 25 százaléka végződik vetéléssel az első 12 hétben. Azaz minden negyedik.
2019. máj. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Vedonom szerint az utobbi idoben nagyon gyakori, bar igaz lehet, amit egyk valaszolo irt, hogy regen is volt, csak nem vettek eszre. Nekem is elso terhessegem megszakadt, 4. hettol nem fejlodott.
2019. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos en is ismerek ket not akirol tudom hogy volt vetelese. De biztos van akit meg ismerek, csak nem tudok rola ☹️ Nem olyan ritka sajnos. Bar ez relativ, mert azt mondjak, amelyik hamar elmegy az nem is volt egeszseges.
2019. máj. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Sajnos nekem csak mostanában tűnt fel, ahogy elkezdtem ezeknek a dolgoknak (várandósság, teherbe esés, stb.) utána olvasni.

2019. máj. 24. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!