Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 anonim ***** válasza:
59%
Nem tinegkozlekedtem naponta, csak alkalmanként. Jó tapasztalataim voltak, szinte mindig átadta valaki a helyet, raadasul sokszor fiatalok. Ha mégsem és nehezemre esett állni én szóltam, hogy kismama vagyok, nem vagyok jól (vagy ez és ez a problémám) és megkértem, hogy valaki adja át a helyet. Sose konkrét személynek szólt a kérés, hanem általános volt, mindig kaptam ülőhelyet.
2019. máj. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/105 anonim ***** válasza:
71%

Ezt a “felállítok mást, csak mert én terhes vagyok” dolgot soha nem értettem... Nem tudhatjuk, hogy a másik ember épp miért ül! Nekem is volt már olyan, hogy szimplán rosszul lettem, elkapott a hanyinger és igen, leültem és nem azzal foglalkoztam h ki áll és ki nem. De egy kolléganőmnek pl volt egyszer olyan, hogy kificamodott a bokája, be is volt dagadva meg pár napig még fájt, ha sokat ment vagy állt rajta, így a buszon leült, ami addigra tele volt már. Mire aztán egy terhes nő felszállt, elsőre kolléganőmet szúrta ki és odament verni a tam-tamot h azonnal adja át neki a helyet, hát ő gyereket vár... Megjegyzem kolléganőm elküldte a bús fenébe a nőt és nem adta át a helyet sem. Azért az, amiket itt néhányan írtak, hogy valaki odamegy idegenekhez és ordibál, hogy adják át rögvest a terhes nőnek a helyet vagy ezt maga a nő adja elő, az nonszensz. Az ilyet fix, hogy elküldeném melegebb éghajlatra. Soha nem tudhatod, hogy a másik épp miért ül, lehet sokkal nagyobb szüksége van a helyre, mint egy kismamának!

Azt pedig ritka gyenge és nevetséges “érvnek” tartom, hogy azért kell leülnie a kismamáknak, mert ha nagyot fékez a busz vagy akármi, nehogy bajuk legyen. Na már most kérdem én, aki nem terhes annak mindegy?? Neki nem baj, ha valami baja lesz, elesik, eltöri kezét/lábát, akármi? Nem a buszon utazók felelőssége a nő hasában lévő gyerek, azért neki kell felelnie és ha ennyire félti a hasát, akkor nem kell tömegközlekedni, beül az autóba/taxiba és akkor egészen biztosan le fog tudni ülni!

2019. máj. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
60%
Persze érthető, ha valaki rosszul van szeretne leülni. De azért azt ne mondja már senki hogy egy buszon van 35-40 ülőhely, és hogy mind a 40 utas rosszul van ahhoz, hogy átadja a helyet egy várandósnak vagy az idősebbnek. Ez egyszerű illem, amit sokaknak kéne tanulni.
2019. máj. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
37%

16

Azert lehet látni,ha valaki rosszul van..

A telefonját nyomkodta unott fejjel..

Nyilván ha rosszul nézett volna ki, vagy látom,hogy sérült, nem állítom fel..

2019. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
56%

18

Szerinted minden anyukának van kocsija, jogsija? Hidd el, nekik se kényelmes a buszozás..

De pl.ha én ügyet akarok intézni,be kell mennem a szomszéd városba mert itt semmi nincs. És nem mindig lehet lepasszolni a gyereket ha pl.nincs kinek. És nekünk is egy autó van, amivel a párom jár dolgozni. Nekem meg nincs jogsim. Szóval marad a busz.

2019. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 anonim ***** válasza:
80%
Soha, ha maguktól adtàk át vagy engedtek előre is kellemetlenül éreztem magam
2019. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/105 anonim ***** válasza:
58%

20!


Érti olvasás?


"Nyilván ha ki momdottan nagy távolságra megy az ember gyerekkel, akkor ok, megértem, "

2019. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
72%

25!


Neked se megy, ugye?

2019. máj. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
77%

24!


Nem mindig látható, ha valaki meg van sérülve.

2019. máj. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
70%
De amúgy miért kellene átadni a helyet? Ugyanannyit fizet mindenkij a jegyért, nincs külön ülőhely és állóhely jegy. A tizenéves is lehet beteg, a huszonéves is lehet fáradt, a negyvenes is simán csak ulve szeretne utazni. Ha biztos akarok benne lenni, hogy nem állva kell megtenné az adott távot, akkor megyek taxival, ott biztosan van ulohely
2019. máj. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!