Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/105 anonim ***** válasza:
37%
Na és pont ezért van az hogy, néhány embernek a havi bérlet és a jegy helyett lehet előbb illem tanórát kéne venni és csak utána közösségbe menni. 😂
2019. máj. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/105 anonim ***** válasza:
55%
Miért, utolsó? Ennyi erővel a diákokat fel se engedjek a buszra, légyen az csak a kismamáké, nem? Igaz, a nagy többség épp táppénzen van, tehát kb akkor utazik, amikor akar, nincs időhöz kötve, mehetne épp akkor, amikor nincs csúcsforgalom. De persze nekik épp akkor kell menniük, ahogy a nyugdíjasoknak is.
2019. máj. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/105 anonim ***** válasza:
40%
Mert mondjuk egy kismama vagy egy nyugdíjas annyira megtudja mondani hogy, ő mikorra kapott időpontot mondjuk egy orvoshoz? Valószínűleg nem azért utazik egyiksem csúcsforgalomban mert annyira kedve van hozzá. Ahogy gondolom te sem, de ha egy kismamának, nyugdíjasnak szerinted állandóan taxival kéne utaznia akkor ennyi erővel te minek használod a tömegközlekedést ha téged ez zavar? 😂 Ott a taxi 😉 A jegyért fizetni kell, az illemért meg a bunkóságért nem. Úgy látszik nálad az utolsó a mérv adó. 😂
2019. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/105 anonim ***** válasza:
42%

En most kevesse ertem az itt kialakult balhet.

En pl terhes vagyok most. Nem latszik. 2 hete kiment a bokam, faj. Egyik sem latszik kivulrol es nem adnam at a helyem. De. Amikor kutya bajom mindig atadom annak aki lathatoan raszorul. Nalam ez alap. Plusz amire nagyon haragszom, mindennel jobban ha kisgyerekesekne nem adják at a helyet, ahol szegeny gyerek kapaazkodni sem tud es meg raadasul a meretei miatt veszelyben is van. Nyilvan a gyerek birja az allast itt nem az a kerdes.


Masreszt van a legtobb buszon kijelolt kismamas hely. Hol itt a kerdes? Gondolom ritkan utazik 5 kismama egy buszon.

2019. máj. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/105 anonim ***** válasza:
46%
A nyugdíjasok 90%a piacra megy, meg ide-oda vasarolni es a kismama se jár mindennap orvoshoz. Nem azt írtam, hogy taxival kell utaznia, hanem azt, hogy ott várhatja el az ülőhelyet. Az pontosan miért bunkóság, ha valaki a kifizetett szolgáltatást igénybe akarja venni? Márpedig a van hely a buszon, amire megvettem a jegyet, így ulve utazom, az maga a szolgáltatás. Ha nincs hely, állok. Mindegy, hogy terhes vagyok, vagy el van törve a lábam, ha nincs hely, akkor állok. Ha valaki úgy dönt, hogy átadja nekem a helyet, akkor megköszönöm, de kerni nem jutna eszembe és azon se pufognék, ha nem adjak át a helyet.
2019. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/105 anonim ***** válasza:
58%

#32: Igen ez legfőképp azoknak erősen ajanlott, akik üvöltöznek a másikkal meg bunkóznak, hogy adják át neki/k a helyet, csak mert ő terhes. Nyilván mikor észérvekre képtelen valaki érdemben reagálni, akkor jönnek ezek az iszonyú gyenge próbálkozások, mint az illemtan óra. Kétség nem fér ahhoz, hogy jó pár embernek szüksége lenne rá, de semmiképp sem azért, mert nem adja át szó nélkül kismamáknak a helyét! Mindenkinek megvan a saját gondja/baja, kívülállóként pedig marhára nem tudhatod a másik miért ül.

Továbbá még egyszer megjegyezném: mindenki testi épsége ugyanolyan fontos, az miert nem baj, ha egy nem terhes sérül meg?! Erre senki nem tud érdemben bármit is reagálni...

Neked viszont ajánlom figyelmedbe a szovegertelmezest, ugyanis itt a terhes nőknek van bajuk a tömegközlekedéssel, hogy miért nem adják át nekik szó nélkül a helyet és nem a többieknek! Ergo, ha a kismamáknak bajuk van azzal, hogy nem tudnak leülni a buszon, szépen be kell ülni a taxiba! Én nekem semmi bajom azzal h vannak kismamak a buszon, nem az én gondom! Vagy talán te lattal olyat buszon vagy azzal kapcsolatban kérdést, h egy nem terhes panaszkodik, miért nem adja át mindenki neki a helyét, ahogy felszall a buszra, csak mert ő le akar ülni? Ugye, hogy nem. Akkor nem tudom miről beszélünk. A terheseknek van gondjuk azzal, h ők féltik a hasukat, hát akkor ne buszozzanak. Evidens, h akinek baja van valamivel, az keres más alternatívát magának, ami számára is megfelel.

2019. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/105 anonim ***** válasza:
41%

E terhes nők súlypontja megváltozik, ezért másképpen egyensúlyoznak, nem könnyű ez egy mozgó járművön. Még egy normális fékezésnél is nehezebb nekik egyensúlyozni, mint egy nem terhesnek egy erős fékezésnél. Egy tömött buszon óhatatlanul megüthetik, még ha nyilván baj nem lesz belőle, akkor is elég kellemetlen tud lenni.


Szóval, nem, tényleg nem betegség, csak állapot, de olyan állapot, amire szerintem illik figyelemmel lenni.

2019. máj. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/105 anonim ***** válasza:
50%

38!


Még mindig az a helyzet, hogy a terhes nő nem tudhatja, a másik miért ül.

2019. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/105 anonim ***** válasza:
84%

Ordítozva felállítani embereket a buszon? Ez nekem nagyon elképesztő. Át szoktam adni a helyem időseknek, ha látom őket, de nem úgy utazok hogy folyamatosan azt lesem és azon stresszelek hogy úr isten kinek adjam át a helyem. Kaméleon sem vagyok, hogy 360 fokban belássam a buszt. Ha valaki le szeretne ülni van szája, kedvesen(!) meg lehet kérni valakit, hogy adja át a helyét. Hozzám is jött már oda néni, bácsi, meg kisgyerek is, hogy "elnézést, szeretnék leülni" vagy "jó napot, leülhetnék?". És egy szó nélkül átadtam a helyem. És ha másoktól kérték kedvesen(!) akkor ők is. Naponta buszozok, de soha olyat nem láttam még, hogy egy ilyen egyszerű, normális hangnemben elmondott kérés után ne lett volna valaki aki átadja a helyét.

Olyat viszont már sokszor láttam, hogy miután a nyannyer rekordot döntött 100 méteren hogy elérje a buszt, hangosan nekiáll szidalmazni a "mai fiatalokat". Na ilyennek soha nem adtam és nem is fogom átadni a helyem. Kisgyerekes anyukával is jártam már így. Tele volt a busz, de tényleg mozdulni se lehetett, nem is bírt mindenki felszállni a megállóból. A kislány mondta az anyjának, hogy le akar ülni, erre anyuka nem megkért valakit, hogy had ülhessen le a kislány, hanem fennhangon, hogy biztos mindenki jól hallja, elkezdte szidni az utasokat. Nem is adta át senki a helyét.

2019. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/105 anonim ***** válasza:
42%
Illetve a helyzet továbbra is az, hogy mindezektől függetlenül ugyanúgy eleshet egy nagyobb fékezésnél egy nem terhes is! És ugen, ő is megütheti magát. A kérdésem továbbra is az, hogy ez miért nem érdekel senkit?! Nem tudom miért kell a terheseket mindennél és mindenkitől előrébbvalónak tartani. Én terhesen sem gondoltam azt, h majd a nap is nekem süt, csak mert gyereket várok. Gyereket szülni mindenki nő képes (kivéve a meddők), nincs ebben semmi különleges vagy extra dolog, ami miatt másképp kéne kezelni őket.
2019. máj. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!