Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti varandosan megkeritek,...

Ti varandosan megkeritek, hogy adjak at a helyet?

Figyelt kérdés

Tomegkozlekedesen.


Egy tegnapi kerdesrol jutott eszembe, hogy oke, van, hogy nem adjak at a helyet, ilyenkor ti szoltok, hogy szeretnetek leulni? Hogy szoktak reagalni ra?



2019. máj. 25. 06:38
 71/105 anonim ***** válasza:
40%

"Baxus, ha olyat fékez a busz, hogy valaki elesik, akkor ha ül se ússza meg, neki eshet az ülésnek, vagy valaki épp a hasára esik rá."

Tavaly nyáron felszálltam egy buszra, hárman voltunk, kiknek nem jutott ülőhely, így középen álltunk. Indulás után pár másodperccel egy a járdáról leszaladt az útra egy 5-6 év körüli gyerek. A busz kb. 25-30-al mehetett, épp csak ekkor kezdett gyorsulni. Meglátva a gyereket szerencsére nyomott egy padlógázt a sofőr. Az ülő utasok mind a helyükön maradtak, de mi hárman középről előre repültünk. Én a lépcsőre estem, a másik idegen rám, a harmadik az első üvegnek vágódott neki. Vérzett a fejem és a lábam, mentőt hívtak. És ez indulás után, lassú tempónál történt. Kétlem, hogy egy terhes nőnek ne lett volna komolyabb baja.

Nekem alap, hogy terhesnek, kisgyerekesnek, idősnek, bicegőnek, törött végtagúnak, láthatóan betegnek életkortól függetlenül átadom a helyem. Aki nem adja, szíve joga így dönteni, szerencsére mindig akad valaki, akinek nem esik le a korona a fejéről azért, mert odafigyel másokra.

2019. máj. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/105 anonim ***** válasza:
42%

Nem szoktak atadni pedig a 8 honapban vagyok.

Sot. Elemvagnak felloknek a boltba is ugy jarkalok hogy a hasam elott van a kezem mert felek nehogy hasba vagjon valamelyik paraszt. Szerencsere tudok allni es problémamentes a terhessegem de 1x volt hogy megszedultem a neni mellett volt a szatyra kertem hogy vegye el had uljek le o azt mondta alljak csak fiatal vagyok,en pedig legortam a szatyrot a foldre es nekem akart jonni. Hat kossz. Soha senki nem adta at a helyet mert minek... az emberek barmok (akinek nem inge...) inkabb en allok fel ha latom hogy valakinek óriás hasa van vagy idos..

31hkm

2019. máj. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/105 piroska és a farkas ***** válasza:
35%
Félelmetes ez a közöny. Azt hittem, hogy vmi zsigerileg kódolt védő ösztön az emberekben, hogy egy magzatot óvunk, ahogy tudunk. Szàmomra természetes, hogyha meglàtok vkit, akinek feltételezhetően nagyobb szüksége van az ülésre, mint nekem, akkor àtadom a helyem. Kismamaként egyébként a fiatalokkal és a középkorúakkal pozitív tapasztalataim vannak, inkàbb a - màr " nagyon " öreg, de az üres helyekig azért még odasprintel típusú nyugdíjasok azok, akik nincsenek tekintettel màsokra.
2019. máj. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
72%
Látszik azért sokaknál a színvonal, hogy szidni, hülyézni, bunkózni, barmozni, gyökerezni a másikat az megy, ahelyett hogy inkább SZÉPEN megkérne valakit, hogy átadná-e a helyet és probléma megoldva...Én eddig nem láttam még olyat, hogy valaki megkérte volna (normálisan persze) az egyik utast, hogy leülhet-e, mert terhes és ne adták volna át neki a helyet. De annak én sem adnám át, aki hepciaskodva, kiabálva meg flegman jon oda, h mi az h nem álltam fel abban a pillanatban, amint ő feltette a lábát a buszra stb. Miért kéne bárkinek árgus szemekkel azt figyelni, hogy mikor száll fel vajon egy terhes nő?? Én bambulni szoktam kifelé az ablakon vagy telefonálok, baromira nem azt nézem melyik megállóban ki száll fel. Zsigerileg meg maximum az van belénk kódolva, hogy ösztönösen védjük MAGUNKAT, szeretteinket, utána jöhetnek idegenek. Mindenki elsősorban saját magáért es a saját magzatáért felelős! XY hasában levő gyerekert nem én vagy a buszon utazók tartozunk felelősséggel, hanem ő maga. Egy nem terhes ember is ugyanúgy el tud esni és akár el is törheti valamiét, az sokakat miért nem érdekel kicsit sem?! Nem baj, majd meggyógyul.. Azért ez is elég elszomorító hozzáállás. A nem terhesek is épp ugyanannyit érnek, mint a terhesek. De ennyi erővel, ha egy kismama ennyire félti a hasát, akkor ki se keljen az ágyból, nehogy a fürdőbe menet elcsússzon és megüsse magát vagy lezúgjon a lépcsőn.🤷🏻‍♀️ Van egyébként autó és taxi is, ott legalább fixen lesz helye a kismamának. Bár nem mintha ülve nem lehetne megserülni, de mindegy. Tényleg nem értem miért gondolja sok kismama, hogy neki alanyi jogon jár ülőhely a buszon vagy pl őt előre kell engedni a sorban. Más ugyanúgy fizet azért a szolgáltatásért, miért ne vehetné igénybe (pl buszon leülni)?
2019. máj. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
53%

Huuuu emberek ez durva.


Tegyunk helyre par dolgot.


A terhes no MINDEN kulturaban elsobbseget elvez. Az mas kerdes hogy a GYIK kozonsege ugy altalaban nagyon kulturalatlan. Merem remelni, hogy ez nem egesz tarsadalmunk lekepezodese. Egyebkent a mi kulturankban is elsobbseget elveznek. Pl. a buszon van kijelolt helyuk amit ha valaki elfoglal az igenis sasolja a kornyezetet. Megsugom a laborban a vervetelen is elsobbseget elveznek. Sot tudom en vagyok az ufo de en pl egy koncerten/szinhazban a noi mosdonal is elore engedem oket, mert tudom, hogy nekik nehezebb tartani.


Tovabba akik itt frocsognek, hogy a magzat az anya felelossege. Hat ja. Meg a tarsadalom epitokockai a jovo adofizetoi, ilyesmi. Semmi extra. Nem kell tulspilazni. Szarjuk le, ha baja lesz a magzatnak, majd szul masikat. Szegyeljetek mar el magatokat kicsit!


Aztan itt vannak azok a valaszolok akik folyamatosan osszemossak a valaszokat, hogy az igazukat igazoljak.

1: igen. Aki uvolt keres helyett, az bunko. Vannak bunko kismamak. Hisz a valaszolok kozott is van nem egy bunko, aki kozolte hogy gyerekenis van. Logikusan o is egy bunko kismama volt.

2: Ne mossuk ossze azt, hogy valaki nem adja at a helyet mert o iobban raszorul,azzal hogy leszarja, mert bunko. Es azzal onigazol, hogy o is megvette a jegyet.

3. Akinek nehezere esik atadni a helyet akkor mikor semmi baja egy idos botos embernek vagy egy nagy pocakos kismamanak, arra nem illik az ember szo es jobban tenne ha felkoltozne a hegyre remetenek.


Igazabol ezert tartunk ott ahol. Nulla segitokeszseg, nekem minden jar, mindenkit leszarok. Nezzen mar mindenki magaba kicsit.

2019. máj. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, Nálunk laborban orvosnál nincs elsőbbségük a terheseknek...
2019. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
59%

Mi speciel elég sok helyen laktunk már, sokszor költöztünk és SEHOL nem élveztek semmilyen elsőbbséget a kismamák! Se vervetelnel, se sima háziorvosi rendelesnel, sehol. Tehát egyáltalán nem élveznek mindenhol elsőbbséget, éppen azért, mert a terhesség nem egy természetfeletti szuperképesség, ami miatt kivitelezni kellene vagy istenítve mindenhol előreengedni a kismamákat.

Azért, mert valaki automatikusan nem adja át a helyét a terheseknek és egyenrangúnak tekint egy terhes és nem terhes nőt is, még nem kell kijelenteni h micsoda egy bunkó. Előbb neveznék bunkónak olyan embert, aki úgy gondolja másoknak gond nélkül kéne egy esetleges nagyobb fékezésnél a saját testi épségüket kockáztatni, csak mert ők nem terhesek és inkább vállalja be ő, hogy mondjuk eltörik a csuklója vagy keze, hisz az nem számít, ő nem terhes ugyebár. Komolyan némelyek úgy kezelik a terhes nőket, mint valami természetfeletti szuperhősöket, akik előtt nagyjából térdre kell borulni. És mégis miért?? Mert sikerült szexelés következtében teherbeesniük? Nem, én terhesen sem gondoltam, h bárkinek is előre kéne engednie a wcnel vagy a sorban vagy át kéne adnia a helyét bárhol is. Ahogy azt sem gondoltam, hogy többet érek bárkinél is, csak mert terhes vagyok. Nem beteg voltam, ez egy állapot, amit az ember bizony önként vállal, tehát utána arra hivatkozni, hogy de hát én egy gyereket hordok a szívem alatt és ezáltal akar magának elsőbbséget vagy bármit is kiharcolni, az szimplán iszonyú álszentül hangzik! Ha te gyereket akarsz, a te dolgod és igen, bármennyire is hihetetlen sokaknak akkor is csak az ő és a párjuk felelőssége az a gyermek. Ebben mit nem lehet felfogni?? Nem azért szültem, mert majd legyen, aki pl adót fizet, tehát soha nem úgy gondoltam egy gyerekre, h ő lesz majd a jövő “építőkockája”. Különben sincs az eg világon semmi garancia arra, h az a gyerek felnőve itt fog maradni és tényleg ide is fog adózni, nem megy ki pl külföldre, ahogy arra sem h valóban hasznos tagja lesz a társadalomnak! Szóval ez elég szánalmas “erv”, hogy hat de ők fizetnek majd adót a jövőben. De ettől függetlenül sem mások feladata óvni és figyelni idegenek magzatara/gyerekére! Én mondjuk autóval mentem terhesen bárhova, ahova mennem kellett, ott legalább tudtam h biztosan fogok tudni ülni és máris nem volt probléma.

De azért néhányan szeretnek itt túlzásokba esni ezekkel az esésekkel, csak akkor azt nem értem ennyi erővel miért nem marad szigorúan otthon az ágyban minden kismama, hisz elesni/megbotlani bárhol meglehet, otthon is, utcán sétálva is! Ja csak akkor nem lenne, akit hibáztatni..? Világos.

2019. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 anonim ***** válasza:
56%

Nővérként dolgozom egy rendelőintézetben. Nálunk minden orvos ajtajára ki van írva, hogy a kismamák elsőbbséget élveznek. Nem azért, mert istenítjük vagy többre tartjuk őket, hanem, mert tudjuk, hogy az állapotuk a legtöbbe esetben rosszulléttel, állandó éhségérzettel, gyakori vizelési ingerrel, hirtelen rájuk törő fáradékonysággal, szédüléssel stb. jár. Szerintem inkább azok próbálják magukat különlegesnek bemutatni, akik büszkén hirdetik, hogy márpedig ők terhesen is... Elismerem, lehet, nekik teljesen problémamentes terhességük volt, de, ha csak a saját 3 terhességemre visszaemlékszem, minden egyes buszozásnál (mindig busszal jártam munkába) rosszul voltam, a bevásárlásnál kínszenvedés volt a sorbanállás.

Nehogy már taxiba "kényszerítsünk" minden terhest, kisgyerekest, időset, csak mert megvettük a jegyet az ülőhelyre, ezért jogunk van ülni es lesz*arni a másikat. Ők is megvették a jegyet és ez esetben ők a "veszélyeztetettebb" kategória. Apropó, a buszokon és vonatokon is mozgássérülteknek és kismamáknak külön hely. De ez sokszor nem érdekli a "jogom van ülni a pénzemért" típusú embereket és nyugodt szívvel elfoglalják ezeket a helyeket is.

2019. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/105 anonim ***** válasza:
38%

Szerencsére csak egyszer fordult elő, hogy nem volt ülőhelyem, de az maradandó nyomot hagyott bennem. A 8. hónap elején voltam, épp terhesgondozásra mentem. Hatalmas hasam volt már, nyár eleje volt, kint 30 fok, a buszban legalább 40, a lábaim meg voltak dagadva, a derekam majd leszakadt, és bár csak 9 kilót szedtem fel, úgy néztem ki, mint egy totyogó pingvin. Senkit nem zavart, hogy ott dőlöngélek két ülés támlájába kapaszkodva, én meg az igazat megvallva megalázónak éreztem ilyen egyértelmű helyzetben megkérni a nagyérdemű közönséget, hogy ugyan, keljen már fel valaki, mert mindjárt elájulok. Lehet, hogy kérnem kellett volna, de teljesen meg voltam döbbenve + ekkor már a hormonjaim is rendesen gyötörtek mindenféle hangulat ingadozással, és inkább magamban pityeregve szenvedtem végig a 20 perces utat.

Szerencsére egyszeri eset volt, olyanra is volt példa, hogy készségesen átadták a helyüket. Ilyenkor legbelül mindig óriási hálát éreztem.

2019. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
78%
Külföldön élek. Nálunk nincs elsőbbsége sehol a kismamának. Gyerekneknes nyugdíjasnak se. Orvosnál a sürgős eset kerul elolre. Vérvételnél lehet kérni, hogy házhoz jöjjenek és ott szúrjanak. A buszon van általában 2 vagy 4 ülés, aminél jelezve van hogy várandósok, vagy mozgásban korlátozottak előnyt élveznek. Felállni még soha életemben senkit nem láttam itt terhes nő miatt. Idős, bottal vagy rolatorral közlekedőnek még a sofőr is ugrik és segít felszállni, nekik felállnak az utasok is. Átadják a helyét az értelmi fogyatékosoknak is. De kismamának nem szokás. Mondjuk itt eleve nem betegségként kezelik a terhességet, hanem állapotként. Nem ugraljak korul, nem elvez különleges bánásmódot. De nem is igénylik.
2019. máj. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!