Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy a párok x...

Mit jelent az, hogy a párok x gyereket szeretnének, de ennél kevesebb születik meg? Mi az oka?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam olyan statisztikákat, hogy mondjuk a párok 3 gyereket szeretnének, de csak 2 születik meg. Ez mitől van? Meddők leszünk (akár férfiak is impotensek), vagy csak nem akarunk többet vállalni, inkább 2 között osztjuk el a pénzt, amit a harmadikra is költhetnénk, vagy milyen oka van ennek?
2019. máj. 27. 16:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az az oka, hogy a gyerekek előtt fogalmunk sem volt róla, mekkora meló gyereket nevelni. Eredetileg négy volt a terv, aztán leadtuk háromra, mikor az első megszületett. Azóta született még egy, és én (anya) azt mondom, hogy befejeztük. Nem csak a pénz miatt, hanem azért, mert kettővel tudunk rendesen foglalkozni, minőségi időt tölteni, hogy egyik se érezze elhanyagolva magát.
2019. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez a probléma sokrétű.

- Vannak, akik nagyon szeretnének, de nem jön össze (mi pl. 7 éve próbálkozunk a babával, most volt az első lombik beültetésünk, eredetileg 3 gyereket szerettünk volna, meglátjuk az élet mennyit tesz lehetővé).

- Vannak, akik bár szeretnének több gyermeket, anyagilag nem tehetik meg, hogy mondjuk 1-nél vagy 2-nél többet tisztességesen felneveljenek, és inkább nekik akarják megadni a lehető legtöbbet.

- Van, aki egyszerűen nem talál megfelelő partnert.

- Van, aki bár több gyermeket szeretne, születik egy beteg gyermekük, aki mellett nem mernek többet bevállalni.

És még kismillió oka lehet...

2019. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban anyagi okai vannak, de az általad felsorolt valamennyi indok előfordulhat. Nincs rájuk elég idő, energia, pénz vagy nem jön össze.
2019. máj. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk attól, hogy szülnék én hármat, de már az első után is új munkát kellet keresnem...
2019. máj. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
kelleTT, bocs.
2019. máj. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi hármat terveztünk, de borzalmas szülésélményem volt, szülés utáni depresszióm is volt emiatt, ha csak eszembe jut az a nap, sokszor elsírom még mindig magam, így (egyelőre) nem szeretnék többet vállalni, boldogok vagyunk a kislányunkkal.
2019. máj. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, hirtelen ami eszembe jut:

- nem jön össze több, vagy legalábbis nagyon sokáig várat magára a babó, és lehet, hogy van a párnak egy lélektani határ, hogy meddig próbálkoznak, ill. hány évesen érzi azt a nő, hogy még bevállalja a szülést. (És itt nem feltétlen meddőségről van szó, de egészséges pároknál is van, hogy várat magára a baba.)

- Aztán megváltozhatnak az életkörülmények (munka - bevétel, beosztás, vagy hogy mennyire lenne segítség - pl. nagyszülők, a házaspárnak a kapcsolata stb.)

- és valóban lehetséges, hogy a már megszületett gyerekek annyi energiabefektetést igényelnek, hogy a pár nem szeretné túlvállalni magát, és teljesnek érzik a családot, ahányan akkor vannak.

- a nő egészségi állapota is lehet tényező, lehet, hogy nem gyakori, de ismerek ilyet. Annyi - a nőre komoly veszélyt jelentő - probléma lépett fel a korábbi terhességek során, hogy nem akart tovább kockáztatni a házaspár

- sajnos sok várandósság vetéléssel zárul. A fizikai következményeken túl a lelki teher és gyász is nagy ilyenkor, és "belefáradhat" a pár az egészbe


Hirtelen ezek jutottak eszembe, de biztos 1000 ok van még.

2019. máj. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A fő probléma az, hogy botorság előre eltervezni, hogy hány gyereket szeretnél, amíg a saját bőrödön nem érzed, hogy mit is jelent valójában. Én például még a szülés után is azt mondtam, hogy szeretnék még kettőt. Mindjárt 10 hónapos, és sokkal sokkal nehezebb, mint valaha is gondoltuk volna. Imádjuk, szeretjük, Ő az életünk, de nem hiszem, hogy lesz több gyerekünk.
2019. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hármat szerettünk volna,de 32 évesen jött össze az első és iszonyat nehéz volt.Több már nem lesz és nem mert nem akarunk,hanem mert nem lehet.Nem lettem meddő,de valószínű nem maradna életben már egy baba sem,úgyhogy inkább nem is kockáztatunk
2019. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#7: a próbálkozás abbahagyása mit jelent? Évekig fent volt az óvszer, majd gyerekvállalás alatt nem volt, majd mikor eldöntötték, hogy nem lesz több gyerek, újra felhúzzák?
2019. máj. 27. 17:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!