Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5.840-es TSH és 1. 000 FT4 18...

5.840-es TSH és 1. 000 FT4 18 hetesen okozhat gondoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok. TSH 3.460 volt február 4én.12.én teszteltem pozitivat. 4.890 volt március 9én.

12.heti genetika UH tökéletes.

Integrált teszt alacsony kockázatú.

Most csüt megyek vissza endokrinológushoz. 1hónapja a Jodidot javasolta hogy szedjem.

Aggodom..annyi mindent lehet olvasni a neten a pajzsmirigy alulműködés következményeiről.

Szerintetek van okom aggódni?

Ha a genegika jo akkor nincs baj ugye? Eddig olyan jol voltam...

Hétfőn megyek a 2.genetikai UHra.


2019. máj. 28. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 11 hetes vagyok most, a terhesség előtt TSH: 5 volt, addig nem is jött össze a baba, ugyhogy nekem a gyógyszeres kezelés segített. Azóta 1 körüli szokott lenni.

Az orvos biztos jobban tudja, de egyet nem értek, hogy mért nem javasolt gyógyszert neked pajzsmirigy alulműködésre. Mivel a kicsi a 16. hétig az anya pajzsmirigyét használja, nem ártott volna ha rendben van.

Ha eddig nem volt baj a babával most már ne aggódj miatta, 16. héttől magának termeli a pajzsmirigy hormonokat.

Visszatérve, ahogy látom neked fokozatosan romlik az állapotod, a terhesség alatt annak aki gyógyszert szed, szokták fokozatosan emelni az adagot, mert minél nagyobb a baba annál több szükséges neki, szívja el tőled.

TSH egy pajzsmirigyserkentő hormon, ha ez megvan növekedve, akkor az azt jelenti hogy nincs elég T3 T4 a szervezetedbem. Főleg most mikor nagyobb az igény rá.

Szerintem ne aggódj, mert nem kiugróak az értékeid, viszont most magd miatt szükséges a pótlás és teljeskörű pajzsmirigy kivizsgálás. TSH T3 T4 Anti-tpo.

2019. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy azért sem aggódnék mert, ahogy látszik az értékeiden, fokozatosan csökkenhetett az FT4, tehát a baba megkapta tőled, neked azért maradt kevés. Szóval mindenképp pótlás kell.

Boldog babavárást! Minden rendben lesz!

2019. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! 😊😊😊😊
2019. máj. 29. 08:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy nem adtak gyógyszert, mert ez azért elég magas. Nekem a terhesség előtt azt mondták legyen 3 alatt, terhességeim alatt pedig végig havonta kellett nézetnem, hogy 2,5 alatt maradjon.
2019. máj. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én is a gyógyszeres pótlást javaslom mindenképpen!!
2019. máj. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Reménykedem hogy ad gyogyszert a dokinő.

Meg nem is fogom hagyni. Erre azért már kellene.

Ezt a Jodidot szerintetek szedjem tovább?

Nem egész tablettát szedek csak felet es csak egyszer mindennap.

A vitaminban amit szexek van 150 a jodbol.

2019. máj. 29. 10:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy néztek-e nálad Anti-tpo-t. Az fontos, addig nem szabadna jódos kezelést alkalmazni. Ha magas az Anti-tpo értéked, akkor gyulladásban van a szervezet, ebben az esetben pajzsmirigy gyulladás áll fent, amit a jód még csak fokoz. Tehát ellenjavalt.

Nekem magas ez az értékem, pontosabban 300-as és direktbe nem szedek jódot, habár szedtem én is a terhesség előtt mikor még nem tudtam erről.

A babának fontos a jód bevitel, de emiatt kéne az orvosnak elmondania, hogy a te esetedben ez hogyan zajlik majd.

(Első válaszoló vagyok)

2019. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a válaszom az volna, hogy szedd tovább. Erről az orvos döntsön inkább. De fontos volna ezeket az értékeket tudni.

A pontos diagnózishoz szoktak pajszmirigy ultrahangot is nézni. Így lehet megállapítani, hogy pontosan milyen pajzsmirigy betegségről is van szó. Mert nem mindegy a kezelés szempontjából.

Most a baba miatt már ne aggódj, mert ez kezelve lesz. De magad miatt fontos mindez a továbbiak miatt.

2019. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

12 hetes vérvételen derült ki hogy a THS-em 10,36 viszont a T4-em teljesen jó, azóta szedem a Letroxot, a babával minden jó szépen fejlődik. Nekem viszont vannak problémáim 15. héttől nagyon vízesedek és a pulzusom is zakatol arra is kaptam gyógyszert és már most 13 kg plusznál járok :/ Sódiétán vagyok és sok fehérjét kell ennem, most már kicsit jobb

23 hkm

2019. máj. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!