Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babám le van maradva 31...

A babám le van maradva 31 hetesen?

Figyelt kérdés

31 hetesen 1270g csak a babám. Egy hét múlva kontroll. Az orcosom nyugtat. Az AC ami nagyon megijeszt.

BPD 75mm

AC 239

FL 55

Volt valaki hasonló adatokkal?



2019. máj. 29. 09:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosod nyugtat,ne parázz rá
2019. máj. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm próbálok nem aggódni😮
2019. máj. 29. 17:28
 3/16 anonim ***** válasza:

Nálam így kezdődött a toxémia. Először lemaradt a baba, aztán elkezdtem vizesedni, majd megérkezett a magasvérnyomás és fehérje vizelés is.


DE! Ez egy eset a sokból. Lehet genetika is. Sőt, nagyobb eséllyel az, mint valódi probléma. Ha tartja a lemaradást, és nem csúszik el jobban akkor nincs baj. Az hogy mekkorának "kell" lennie az egy átlag. Egy tól-ig határ, mely általában igaz. De számos baba születik átlagtól eltérő (kisebb, nagyobb) mérettel. Szóval egyelőre nyugi! Ha legközelebb még nagyobb lesz a lemaradás, akkor ráérsz aggódni és akkor már az orvos sem fog nyugtatni. Na de, elmúltál 31 hetes szóval ha idő előtt meg is születik akkor sem lesz már nagy baj.


Az én fiam 34 hétre született alig nagyobb súllyal, mint most a te babád. Jelenleg fél éves, és súlyban tökéletesen hozza az átlagot, hosszban pedig még hosszabb is. Ő ennyi idő alatt 30 centit nyúlt. Ezt csak azért mesélem, hogy lásd bár ijesztő a koraszülés 31 héten túl már azért ritkán van baj, főleg ha van idő felkészülni rá. Ugyanis ha esetleg jobban lemaradna, akkor befektetnek és kapsz tüdőérlelőt.


De tényleg ne aggódj még. Hallgass az orvosra, ha legközelebb mész, szólni fog ha baj van. Mikor mész legközelebb? Azért majd írd meg hogy rendben vagytok-e. Szorítok, nem lesz semmi baj!

2019. máj. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy hogy leírtad ezeket.

Igazából bízom benne hogy elmérték ugyanis faros és úgy tudom a faros babákat nehéz mérni.'sajnálom'ami veletek történt. Azért tettem idézőjelben nert rossz hogy korábban jött meg gondolom te is aggódtál viszont lett egy egészséges gyermeked ami csodálatos😊7.-én megyek kontrollra. Mindenképpen megírom mi volt.

2019. máj. 31. 06:11
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Én babám 31 hetesen 1814gramm volt. Szerintem is levan maradva, nagyon picinek tűnik. De ne idegeskedj, ha az orvosok úgy látják, hogy nem fejlődik megfelelően akkor úgyis megoldják, max császár lesz és majd kint megnő.
2019. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia.


Nálam is kisebb volt a baba végig. Engem 3 hónapra befektettek és minden nap infúziót kaptam. Nálam mondjuk a magzat íz is kevesebb volt 24 hetesen emiatt majdnem megcsaszaroztak. Halistennek nem így lett, végül 35. Héten született meg 1840grammal és 38 cmrel sürgősségi császárral. Szerencsére teljesen egészséges. Valószínű a méhlepény nem táplálta rendesen. Engem azzal nyugtattak, hogy ha uh-n nem látnak semmi egyéb eltérést valószínű csak tápanyag zavar van nála.


Pihenj sokat, rengeteget igyál, nekem azt mondták az orvosok egyek igyak cukros ételeket, mert attól is jobban hízik. Mondjuk nem tudom ez mennyire jó ötlet a cukirbetegseg miatt. Én ezt csináltam, de folyamatosan ellenőriztem a cukromat, nehogy elfajuljon a dolog.


Sok ilyen esettel találkoztam a kórházban, végül egy kivételével mindenkinek egészséges babája született, de annál az egynél már ultrahangon is látták, hogy a baba nem egészséges szóval ne oarazz és nagyon féltem végig és teljesen felelselegesen mert minden rendben lett. Az infúzió meg nem biztos, hogy segített, több orvos szerint nem számít. Arra jó volt, hogy egy fertőzést kaptam a branul miatt és emiatt kellett előbb kivenni


Annyi még, hogy nekem hetente 2x nézték az áramlást, hogy kap e elég oxigént a baba. Végig jó volt, de a helyedben azt azért azt időnként megnezetném, hogy megnyugodjak.

2019. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja meg annyi, hogy nálunk is mindig az ac volt kisebb, vagyis sovanyka volt.
2019. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszod. Igazából az orvosom szerint nem nagy a baj mert én is extra vékony testalkatú vagyok valamint hogy 31.heten 1600 g nek kéne lennie ez nem olyan nagy lemaradás. Hát remélem. Valamint van egy méh rendellenességem aminek következtében lehet nem fér el eléggé. Bízom a jövőhétben 😊
2019. máj. 31. 12:48
 9/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Persze lehet genetika is, de az is lehet, hogy elmerték. Nálam is a kórházban volt pánik, hogy nem nőtt a baba, aztán másnap megneztek és a másik orvos jóval többnek mérte. Aztán ha tényleg kisebb, majd kint megnő. Én kisfiam rohamosan hízott itt kint, volt hogy 2kgot egy hónap alatt, 2 cmt egy hét alatt. Most már senki meg sem mondaná, hogy baj volt. Koraszülöttség sematszik rajta, áll, mászik, lépked 10 honaposan.
2019. máj. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap megyek kontrollra. Majd jelentkezem
2019. jún. 6. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!