Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamaként eddig...

Túlsúlyos kismamaként eddig mindig tökéletesek voltak az eredményeim. Így is lehet követni a cukorbeteg kismamák étrendjét?

Figyelt kérdés

Semmi gond nincs a terhességemmel, csak épp az, hogy hízok. Nem szeretnék fogyókúrázni, hiszen az ilyenkor ártalmas a babára nézve. Csak éppen nem szeretnék többet felszedni. Már a teherbeesésem előtt is túlsúlyos voltam, sosem voltam vékony. 180/100kg-val kezdtem a terhességet, most a 4. hónapban vagyok, és már 8 kiló felment! És állítólag később sokkal könnyebben kúsznak fel a kilók majd.

Cukor, koleszterin, vérnyomás teljesen jó mindig, még csodálkozom is rajta. Én is mérem itthon magamnak. Csak már nagyon kellemetlenül érzem magam a bőrömben, és nehezebben veszem a levegőt. Sétálok, minden nap legalább fél órát.

Köszi a válaszokat előre is!


2019. máj. 29. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nyugodtan csináld a cukorbeteg diétát, igazából az csak az egészséges étrend, ami sosem árt! :)
2019. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg csak 7 hetes vagyok, teljesen hasonló paraméterekkel. Bejelentkeztem diabetológushoz, kíváncsi vagyok mit mond. Ha érdekel megírom jövő héten.

Figyelsz az étkezésre egyébként?

Szerintem is a 160g os diétát lehet csinálni, több kismamától is hallottam hogy csinálják, illetve aki cukros annak muszály is. Szerintem ártani nem árt.

2019. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak annyira figyelek, hogy nem eszek össze mindent mindennel. Megmondom őszintén, lemegy azért a mindennapi kis édességem, vagy sós ropogtatni valóm, de emellett minden nap eszek gyümölcsöt, és reggelihez zöldséget, ebédre levest. Eszek kenyérféléket, péksüteményeket, szóval nagyon változatos étrenden vagyok, amiben minden benne van, a rosszabb dolgok is a jó dolgok arányában. De semmit sem viszek túlzásba.

Nagyon szépen köszönöm, ha elmondod, amit Neked tanácsoltak! :)

2019. máj. 29. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokat segítesz magadon, ha a pékárut leváltod teljes kiőrlésűre, aminek lassabb a felszívódása, laktatóbb, ezért kevesebbtől is jól laksz. Cukrosat egyáltalán ne egyél, ha édességre vágysz, válassz cukormenteset, szerencsére már elég sokféle megtalálható a boltok polcain! Zöldséget érdemes minden főétkezéshez enni, mert nemcsak egészséges és rostforrás, de jobban laktat, lassítja a szénhidrátok felszívódását. Köretnél érdemes a barna/basmati rizst, bulgurt, kuszkuszt stb-t készíteni, mert ezek lassan szívódnak fel és szintén laktatóbbak, kevesebbet eszik belőlük az ember :)


5 éve vagyok ilyen étrenden, abszolút hozzászokik az ember, pl. egy hagyományos sajtburger már nem esik jól.

2019. máj. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!