Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják terhességnél a...

Hogy számolják terhességnél a heteket? Hogyan állapítják meg?

Figyelt kérdés

Friss a dolog még nagyon. Május elsején pont megjött, utána 14e körül volt peteérésem.

Pozitív lett a tesztem.

A Naptáram alkalmazás szerint mikor beállított a terhesség opciót, május elsejétől számolja a terhességet.

De hiszen nem akkor estem teherbe, hát menstruáltam is.

Oké ez csak egy alkalmazás

De az orvos ugye nem úgy számolja? Egyértelműen akkor utána történhetett.


2019. máj. 30. 11:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos is május 1-től fogja számolni!
2019. máj. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De miért így számolják?
2019. máj. 30. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az utolsó vérzés első napja egy fix pont, a fogantatás meg lehetett kb. bármikor. Amikor megfogan a baba, már 2 hetes terhes vagy, amikor beágyazódik és pozitív lesz a teszt, már 3-4 hetes. Orvosilag ez így számolódik, ezt így kell elfogadni. Mellesleg nem sok jelentősége van, 36-42 hét között születhet egy baba bármikor, nem a papíron lévő hétszámhoz igazodik a baba.
2019. máj. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az a biztos pont. Aktus után még napok is eltelhetnek,mire a sperma és a petesejt találkozik,és megtörtènik a megtermékenyülés. Mire beágyazódik a mèhfalba,akár 10 nap is eltelhet!! Hát ezèrt.
2019. máj. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó menzesz első napjától kell számolni.
2019. máj. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó menstruáció első napjától kell számolni a heteket, hiába akkor még nem történt semmi

Az orvos ia így fogja, és te is így számold az első orvoslátogatást. Nem ajánlott ugyanis 6-7 hétnél korábban menni mert sok mindent nem lehet akkor még látni. Persze csak akkor várj eddig ha nincs panaszod (erős görcs, vérzés)


Egyébként ha maskor van a tüszőrepedes, akkor korrigálják a korát az ultrahang méretei alapján legkésőbb a 12.hetig. De a te esetedben valószínűleg kb két héttel a menstruáció után volt a fogantatás, ez akkor lehet érdekes ha valaki mondjuk pco-s és a 30.ciklusnapon volt a tüszőrepedese...

2019. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm
2019. máj. 30. 15:54
 8/8 anonim ***** válasza:
Max kamuzod az utolsó menzesz első napját, de kb mindegy, mert az időpontot korrigálni fogják a méretek alapján.
2019. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!