Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől függ, hogy mivel csinálj...

Mitől függ, hogy mivel csinálják a cukorterhelést?

Figyelt kérdés
Ahol én szúltem, ott a glükózos van. De máshol meg egyél tejet zsemlével. Ez miért más??? Hisz akkor akár azt is mondhatnák, menjek haza reggelizni, amit szoktam.
2019. máj. 30. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A glükózos az alap. Magánklinikán, illetve ha folyton kihányod a lötyit, akkor lehet szendvicsezni.
2019. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem

Vannak olyan sztk helyek, ahol eleve a zsömlés van.

2019. máj. 30. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvostól függ nagyrészt. Nekem vészes hányásom volt, napi 10-20 hányással, egészen a 15. hétig, de a 28. hétig előfordult még, hogy random pillanatokban, minden előzmény nélkül hányni kezdtem.

Nekem mondta az orvosom, hogy tudja, hogy esélytelen, hogy megigyam a glükózt és nem is akar vele kínozni, mert a 60 perces reggelizős terhelésből is kiderül ha gond van. Nem is volt semmi gond :)

2019. máj. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A sima nem terhességi az mindenhol zsemlés..
2019. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

A zsemlés nem túl objektív. Nem mindegy, hogy miylen fajta szemle, mekkora pontosan. Nincs standard rá.

Az alap az a cukros lötyi.

2019. máj. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%

A zsemlés csak akkor mutatja ki, ha nagyon nagy gáz van.

Eleve a tej emeli az inzulin szintet így nem jó cukor mérés. Rendes helyen csak cukros van.

2019. máj. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
A zsemlés (kb 40-50 g szénhidrát bevitel történik) az egy szűrővizsgálat, nem pedig diagnosztikus. Ez azt jelenti, hogy ha nem lesz jó az érték, az még nem jelent egyenesen cukorbetegséget, hanem ez esetben elvégzik a glükózoldatosat (100 g-osat), ami viszont már diagnosztikus, azaz, ha az rossz, akkor tuti, h van terhességi cukor. Azért szokták a zsemléset (azaz a szűrőt) csinálni első körben, mert egyrészt olcsóbb, másrészt jóval kíméletesebb a szervezetnek, ez pedig terhesség esetén nem utolsó szempont. Viszont a legutóbbi orvosi szakvélemények szerint a zsemlés vizsgálat esetén (ami kb 40-50 g szénhidrátot tartalmaz) sajnos előfordulhat, hogy nem csak álpozitív, hanem álnegatív eredmény születik, így - nagyon minimális százalékban ugyan, de - néhány esetben észrevétlen maradhat a terhességi cukor. Ezért az utóbbi időben a 75 g-os glükóztesztet javasolják, ami szintén nem diagnosztikus vizsgálat, de gyakorlatilag 100 %-ig pontosan szűr és még mindig kevésbé megterhelő, mint a 100 g-os diagnosztikus vizsgálat.
2019. máj. 31. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ez marhajó! Köszi azért!
2019. máj. 31. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!