Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematómával mindenképp feküdni...

Hematómával mindenképp feküdni kell?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok,van egy pár mm-es hematómám.Azt mondta a doki hogy dolgozhatok...én viszont úgy tudtam,hogy azzal szigorúan feküdni kell.Rosszul tudom?
2019. jún. 1. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem ürülő hematómával fekvésre ítelt a doki kb 8 hétig, mig el nem tűnt, de még igy is mondta, hogy ne éljem bele magam.
2019. jún. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Mint ahogy mindenben ebben is komoly lemaradásban vagyunk. Már rég tudható, hogy a fekvés semmitől sem véd meg egy hematóma esetén. Ez lutri. Vagy elsodorja az embriót ürüléskor, vagy nem.

A fekvés korai terhesség esetén semmire nem megoldás, az akkor segítség ha korán nyílna a méhszáj a későbbiekben.

Ettől függetlenül még mindig nagyon sok orvos előírja a fekvést, és ha te így vagy nyugodtabb akkor feküdj, ártani semmiképp sem árt.


Olyan erős vérzésem volt hematóma miatt hetekig, mintha menstruáltam volna. Minden újabb uh előtt biztos voltam benne, hogy vége.... Végig dolgoztam is. Ehhez képest, most már 6 hónapos és kuszással próbálkozik.

2019. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Külföldön lakom, hematóma miatt vérzésem volt a 6. héten, , nem , nem kellett feküdnöm , sőt táppénzre sem írtak ki ( Itt nincs táppénz csalás, nagyon szükséges esetben írnak csak ki, a vérző haematoma NEM az ) , Mentem dolgozni ugyanúgy a kórházba nővérként, mint előtte. Pár nap alatt kiürült, nem lett semmi gond.

Ha el akar menni a baba, elmegy , ha fekszel ha nem.

2019. jún. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Mindenki csak a saját tapasztalatát tudja leirni,de azért azt megjegyezném hogy nem egyformák vagyunk és föleg nem egyforma terhelhetöségüek,van akinek bizony segitt a pihenés,fekfés mert pl 20 kg kat emelget a munkahelyén ami szerintem nem éppen kedvez 1 vérzö hematomának.
2019. jún. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Sokat segítettetek! :)
2019. jún. 1. 18:25
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

Nem. Ha normálisan beindul egy vetélés, azt nem akadályozza meg a fekvés sem. Dolgozni is mehetsz.

Kicsit durva, hogy manapság már a pozitív teszttel mindenki táppénzre akar menni...

2019. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó inkább ne válaszoltál volna.Épp az hogy nem szeretnék táppénzre menni,de miutan volt 3 vetélésem,így igencsak mérlegelnem kell.De te nyilván tudod!
2019. jún. 2. 16:48
 8/8 anonim ***** válasza:
3 vetélési előzménnyel kivizsgálás kell. Azzal semmire nem mész, ha nem dolgozol, ugyanis a fekvés mellett pont ugyanúgy elmegy a terhesség, ha valami ok van a hátterében. Ha meg kezelve van a probléma, amit kivizsgáltak, akkor dolgozhatsz is.
2019. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!