Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem túl kicsi? Ez baj? Mit...

Nem túl kicsi? Ez baj? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előző héten voltam ultrahangon, 32 hetes és 1600 grammra becsülték a súlyát (kisfiú) minden értéke jó kivéve a haskörfogat ami 250mm. Állítólag 28 hetes kornak felel meg ez az érték:( Az ultrahangos szerint lehet fejlődési rendellenesség:( Nagyon megijedtem és az nap még el is szaladtam az orvosomhoz, viszont szerinte ez nem akkora probléma.. Szerintetek? Nagy baj? 35 hetesen kell vissza mennem de most addig meg izgulhatok:( Esetleg egyek többet? Igazából nem híztam sokat, de étvágyam is alig van egy pár hete..

2019. jún. 2. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Eloszor is nyugodj meg. Szamomra ez az a szitu, mikor rfelkeresnek Pesten egy jo hiru dokit/intezetet/klinikat es kiperkalnek egy plusz vizsgalatot. Ugysem nyugszol meg addig, amig konkretat nem mondanak.
2019. jún. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%

A babáknak nem X méretűeknek kell lennie hanem van egy tól-ig határ. Ha az alsó érték alá esik, akkor sincs ok pánikra. Ha tartja a lemaradást akkor genetika, ha nem, akkor valóban kicsit visszamaradt a fejlődésben, a méhlepény valószínűleg nem tudja megfelelően táplálni. De ettől még egészséges, csak a szokottnál soványabb babád fog születni. Ha szükséges, akkor idő előtt kell megszületnie a saját érdekében.


Nekem is lemaradt méhen belül. De még ennél is jobban, így 34 héten ki kellett venni. Alig volt 1400 gramm. Most 6 hónapos 7,5 kg és 68 centi teljesen jól van.


Szóval nyugi! A legnagyobb valószínűsége annak van, hogy csak soványabb az átlagnál és majd szépen a 40. hét környékén világra jön.

2019. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én szültem, bekerültem a kórházba szülés előtt jóval, ott találkoztam ilyen súlyban lemaradt babás anyukákkal. Beutaltak volna téged is ha komoly baj lenne, ez teljesen biztos, nem viccelnek ezzel. Úgyhogy valószínűleg a megfelelő tartományban van a súlya a kisfiadnak.
2019. jún. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha izgulsz, menj el magamban aramlast/flowmetriat nezetni.
2019. jún. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32 héten az átlag has körfogat nagykönyv szerint 283(+/-30) mm. Az én kisfiam éppen beleesett az átlagba 38 héten 2700 g-ra saccolták. 40-re született 3050 g-al. Szerintem ő is csak soványabb lesz egy kicsit az átlagnál és ennyi de a súlymérés ilyen korban nem mérvadó. Most fog sokat hízni.
2019. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mentek a zöld kezet. :) Az orvos aznap azt mondta miután megnézte a leletet, hogy lehet pont akkor "vett levegőt, nyelt" amikor lemérték, de szerinte ez nem olyan rossz érték. Én elég vékony testalkatú vagyok, az a tipikus eszek és semmi nem jön rám.
2019. jún. 2. 23:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy mondhat egy orvos ilyen hülyeséget? :O olyan gyorsan le sem lehet mérni a haskörfogatát amennyi idő alatt nyel, vagy levegőt vesz. Nem mellesleg, ha kisebb, akkor illik lemérni legalább kétszer-háromszor.

De valóban nem kell azért még izgulni, be fognak utalni a kórházba ha nagyon lemarad. A súly ráadásul csak egy számítás nem igazi megállapítás. A fej körfogata és a has körfogata alapján egy algoritmus kiszámolja, megbecsüli. Akkár fél kilót is tévedhet.

2019. jún. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A BPD:80 mm, HC: 293 mm. Állítólag minden más érték jó, csak a haskörfogat nem. De persze azért nem jó ha azt mondják levan maradva.. Inkább lehet tényleg elmegyek egy pontosabb mérésre, vagy másik orvoshoz.
2019. jún. 3. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!