Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nifty vagy panorama teszt?

Nifty vagy panorama teszt?

Figyelt kérdés
Ma voltam uh-n (10.het) és teljesen elbizonytalanitott az uh-s nő. Azt mondta ilyen korán nem is ajánlott a teszt és, hogy panorama helyett niftyre menjek. Akinek van tapasztalata, hány hetesen ment és melyikre?

2019. jún. 4. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Hát ha ki akarod raboltatni magad, akkor menj el nyugodtan. Meg jelentkezz be őssejttárolásra is.


11-13. hét között egy genetikai UH és egy kombinált teszt elég. De mondom, ha van kidobnivaló 250ezred, akkor nyugodtan csinálj 50 féle tesztet.

2019. jún. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha a korod indokolja, menj nyugodtan.

Én a prenatest-et néztem ki magamnak (38 vagyok), 75 ezerért down kórt szűr és magzati nemet határoz meg. Mondjuk én meg fogom várni a 12 hetes kort, addig bármi történhet, azért ez komoly összeg...

2019. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves első,

Megvan az okom rám amiért szeretném. Nem kell a penztarcamban nyulkalni. Illetve, hogy megnyugodjak minden rendben van e.


Kedves második,

A korom nem indokolja. A terhesség kezdetén véreztem stb és pont ezért is szeretném a 12 hét előtt, hogy minden rendben van e. Tudom, hogy mindkettő drága teszt, de mindenképp valamelyiket megcsinaltatom.

2019. jún. 4. 12:12
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

1. te is a "veszélyes tanácsadó" típusba tartozol, a "sötét, ám határozott" kombinációba. Miért érzel kényszert a tanácsolásra, ha nem értesz hozzá?


Mi a panorámát csináltattuk meg a genetikusunkkal átbeszélve. Anyai vérből, magzati DNS mintát néz.

2019. jún. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mert nagyon sok a hülye. A kérdező is a 12hét előtt csináltatná meg a 12.heti UHt. Azért, mert vérzett egy kicsit. Kész.


Ezek mind nagy nulla vizsgálatok. Olyan dolgokra szűrnek, amikre alig van esély. De ti persze kifizettek egy vagyont érte.

2019. jún. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

75% te akkora idióta vagy mint ide Lacháza! A Down-kór neked ritka? Hol élsz, atombunkerben?

Fejezd már be az okoskodást mert egyrészt baromsagokat beszélsz, masrészt irigy vagy a tehetősebbekre akik megtudhatják ha baj van. (oké most nyilván az jön hogy kőgazdag vagy csak direkt nem akartad/akarnád kifizetni. Lapozzunk.)

2019. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ikerterhesség alatt én is többszöt véreztem. Első körben kombinált tesztet csináltattunk, ezt a 12-13. hét között. A kislányomnál vastagabb redőt mértek, így tovább mentünk, Panorama tesztet csináltattunk. Szerencsére minden rendben, azóta egészséges 6 hónapos babák. Úgy emlékszem, hogy a Panorama kb. a 10. héttől elvégezhető, de úgy 1 éve voltam, így már nem vagyok benne biztos. Így is 2 hét, mire megvan az eredmény. A Nifty talán valamivel gyorsabb, azt viszont nem tudom, hányadik héttől végzik. Egyik sem rosszabb a másiknál, a "lényeget" mindegyik tudja.

Szorítok, hogy rendben legyen minden.

2019. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat azoktól akik érdemben segítettek.


Második és ötös : mégis miből következtetted ki hogy előbb szeretném a 12.uht megcsináltatni? Tisztában sem vagy vele, hogy ezek a tesztek csak vérvételből állnak, és e mellé jön majd a 12.heten a kötelező uh. Inkább ne írtál volna semmit.


Beszéltem a fogadott orvosommal, nála szültem az első babámat is és a panorama tesztet javasolta. De ha valakinek van még véleménye szívesen olvasom.

2019. jún. 4. 17:17
 9/15 A kérdező kommentje:
Első és ötösnek szól *
2019. jún. 4. 17:18
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi Niftyt csinaltattuk, 12.héten, már a 9.héten meg volt beszélve az orvosunkkal. A 250e 186ezer volt csak megsúgom a nagyon okosnak!Hogy kinek mi a véleménye arról,hogy a pénzünket amit mi magunk kerestünk meg hova szórjuk, nem érdekel! Így vagyunk nyugodtabbak. 37éves vagyok, de az elsőnél (27éves voltam) is csinaltattunk plusz tesztet ami fizetős volt. Szóval korom ide vagy oda.....

Babakocsit és kiságyat is újat vettünk.... pedig sokan mondták, minek az! Én nem

Is értem az embereket! “Te tudod, nem az én dolgom,” de ő az első aki aztán úgy megtudja mondani! Ha az irigység fájna az emberiség fele már kihalt volna. Nem, nem vagyunk kő gazdagok, meggondoljuk, átbeszéljük mire költsünk, mi a fontossági sorrend és a szerint haladunk.

Boldog babavárást!

2019. jún. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!