Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Patthelyzet. Mit lehet ilyenko...

Patthelyzet. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, megkapom álmaim munkáját, amit megelőz egy három hónapos intenzív tanfolyam. A férjemmel három hónapja sikertelenül, de próbálkozunk a babával, direkt azért kezdtük el, mert három hónapja szűnt meg a munkahelyen es úgy voltunk vele, hogy akkor ne keressek munkát, anyagilag jól állunk, jöhet a gyerek. De a napokban behivtak az állásinterjura, amire már nem is számítottam, mert kb 4-5 hónapja jelentkeztem erre az állásra.

Szóval engem választottak és még dátumra pontosan nem tudni mikor, de júliusban fog ez a három hónapos, munkábaallast megelőzo tanfolyam indulni. Viszont mi van ha én közben teherbe esek? Nem akarjuk abbahagyni a próbálkozást ez biztos, de mi van ha terhes leszek már a tanfolyam alatt? Esetleg rosszul is leszek és nem tudok mindig menni rá? Tanácstalan vagyok és az interjún senki sem kérdezte, hogy hogy állunk a gyerek tervezessel, szóval alkalmam sem volt mondani, meg nem is tudom, hogy illik-e ezzel elő hozakodni egy interjún.

Szóval itt van az álommunka és itt van, hogy jöhet a baba is bármikor. Mit csináljak? Igazából mindkettőt nagyon szeretném!


2019. jún. 4. 15:17
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*Úgy néz ki, megkapTAM... Elírtam, bocsánat!
2019. jún. 4. 15:21
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Es mi van, ha nem fogadod el almaid allasat es a baba is varat magara? Nem lathatsz a jovobe, ember tervez, Isten vegez.

Tavaly nalunk cegen belul lett volna alkalmam masik, jobban fizeto poziciot elfoglalni, de epp teherbe estem, igy nem jeentkeztem. A baba elment, de addigra elfoglaltak az allast. Ma mar maskepp dontenek, jelentkeznek akkor is, ha problemamentes a terhesseg.

Szerintem fogadd el az allast, a tobbi kialakul.

2019. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Hát nem könnyű az biztos. Ha a munkát választod, akkor a baba projektet jó pár évre fel kell függeszteni. Mert gondolom, nem csak pár hónapig szeretnéd csinálni álmaid munkáját. Ha a gyermekvállalást választod, akkor bukik az álom meló és lehet örökre, mert nem biztos, hogy lesz még egy ilyen lehetőség az életben. Én inkább az állást választanám, mert ez még nem zárja ki a gyerekvállalást, csak eltolódik. Persze ez attól is függ, mennyi idős vagy, mert ha egészen fiatal, akkor nem kell sietni. És természetesen a férjedtől is függ, hogy ő mit szeretne, gyereket minél hamarabb, vagy inkább támogat az új munkalehetőség mellett.
2019. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Ha mindkettőt nagyon szeretnéd, akkor az alapján döntenék, hogy melyikre van nagyobb esélyem később, ha most kihagyom.


Ha pl. 25 éves vagy, akkor 2-3 év múlva pont annyira ideális lehet az időpont a babavállalásra, mint most lenne, és álmaid munkahelye is a tiéd, ahova valószínűleg várnak majd vissza. Ebben az esetben jobban jársz, ha kicsit még az álommunkára koncentrálsz.


Viszont ha már kifelé vagy a gyerekvállalási korból, akkor inkább válaszd a babát, jó munkát utána is kereshetsz/találhatsz, viszont ha a munkát választod most, akkor lehet, hogy pár év múlva nehezen jönne össze a kisbaba és nagyon bánnád, hogy túl sokáig vártál.

2019. jún. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
A férjem a babát választaná. Én már 33 éves múltam szóval olyan sok évet nem akarnék már várni a gyermekvallalassal, annak ellenére sem, hogy csak egy babát szeretnénk. De ha elmondom mi a helyzet, akkor tuti dobnak is valószínűleg, ha nem mondom el és terhes leszek, akkor meg valamilyen szinten átverem őket. Nem tudom. Persze benne van a pakliban, hogy még hónapokig nem jön a gyerek, vagy hogy terhesen is tök jól leszek és 7-8 hónapig tudok dolgozni is. Ki tudja.
2019. jún. 4. 15:44
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem vesztenivalód nincs azon a kis "hátbaszúrás érzésen" kívül amit éreznél a munkaadó irányába, hogy számítanak rád, és terhes lettél. Ha esetleg pár hónap múlva kiderül, hogy terhes vagy, a legrosszabb esetben elküldenek próbaidő alatt, ha akkor derül ki, vagy nem várnak majd vissza szülés után. De ha most sem dolgozol ez semmivel sem rosszabb, mint a mostani helyzeted.


Viszont lehet, hogy a 3 hónap tanfolyam alatt érdemesebb felfüggeszteni a próbálkozást, aztán ha a próbaidő alatt vagy után újrakezditek, akkor valószínűleg 9-12 hónapot fogsz még tudni dolgozni, ami már nem jön ki kínosan.


Különben is a munkaadó szempontjából mindig benne van a pakliban a kockázat, hogy a szülőképes korú nő elmegy szülni, ez állampolgári jog, emiatt nem érdemes lelkiismeret furdalást érezni, inkább az tisztességtelen, ha valaki már terhesen jelentkezik az állásra, és titkolja, úgymond átveri a munkaadót.

2019. jún. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

“direkt azért kezdtük el, mert három hónapja szűnt meg a munkahelyen es úgy voltunk vele, hogy akkor ne keressek munkát,“


Hát hallod, ha csak ennyi volt az ok... akkor most direkt azért ne próbálkozzatok, mert lett munkád, sőt, álommunkád.

2019. jún. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem fogadd el az állást, kezd el az egészet, és majd alakul.

Gondolom nem rád alapozzák az egész céget, szóval ha kiesel akkor is megy tovább, ha meg (nem kívánok ilyet), de akár évekig nem jön össze a baba, akkor meg megvan álmaid melója. De ha nem fogadod el most, és nem is jön össze a baba sokáig, akkor otthon ülsz gyerek és munka nélkül, a depresszió szélén.

Ha nem lennétek rajta, akkor is teherbe eshetnél véletlenül, mert 100%-os védelem nincs. Szóval ez nem átverés.

2019. jún. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Fogad el az allast, menj a tovabbkepzesre, mert nem tudhatod mikor jon ossze a baba. Siman benne van a pakliban, hogy varat magara es akkor kihagynad ezt a lehetoseget? Na, ne menj es eld az eleted, csinald amit szeretnel es ha helyzet van akkor majd meglattod hogyan tovabb.
2019. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Én a helyedben elfogadnám az állást és 4 hónapra felfüggeszteném a babaprojektet.


De én ezt másképp látom, mint a nők többsége, szerintem nem a munkaadó hátbaszúrása a terhesség, hanem egy csodálatos dolog, amivel együtt még lehet bőven dolgozni. Olyan gazdasági helyzetben vagyunk, amikor egyesek félévente váltogatják a munkahelyüket. Akkor miért lenne egy szavuk, ha egy nő elmegy szülni.


Nem a levegőbe beszélek, nemrég hasonló szituban voltam, megkaptam az álommelóm, és még el sem kezdzem dolgozni, kiderült, hogy babát várunk (két év próbálkozás után). Az új cég örömmel fogadott, és várnak vissza majd.

2019. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!