Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez esetben örökölhetné a baba...

Ez esetben örökölhetné a baba a hallássérültségemet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok még terhes, de ez érdekel hogy örökölhető vagy nem? Pár hónaposan kaptam el a bárányhimlőt és miatt lett kétoldali hallóideg sorvadásom.

Még régebben olvastam valahol hogy a szerzett betegségeket nem lehet továbbadni. Ez így van?


2019. jún. 4. 15:23
 1/7 A kérdező kommentje:
Na most nézem hogy az egyik mondat nem lett túl jól megfogalmazva, de gondolom így is érthető.
2019. jún. 4. 15:24
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy tudom, hogy csak akkor örökölhetné, ha ez genetikai. De javítson ki vki, ha tévedek.
2019. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Nem örökölheti


Ahhoz a kromoszómakba kellene kódolva lennie. Tehát genetikainak a "rendellenességnek"



Ez képzeld úgy, mintha valakinekkiveazeik a veséjét vagy levágják a lábát, arról a születendő gyereke nem lesz 1 lábú vagy veséjű...

2019. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Szerzett betegségeket nem lehet továbbörökíteni, csak genetikailag hordozottat.
2019. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Attól
2019. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem genetikai, szóval nyugodj meg :)
2019. jún. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallássérült lettem pár hónaposan, kisfiam nem örökölte :) csak genetikai eredetű halláskárosodást lehet továbbadni, bár nem feltétlen, attól függ hogy domináns vagy recesszív a gén.
2019. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!