Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem érzek iránta semmit?

Miért nem érzek iránta semmit?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, semmit nem érzek iránta.. Olyan mintha nem is lennék terhes. És az csak még rosszabbul esik hogy nem érzek semmit. Mivel nem így kéne legyen.. Legalább is szerintem. Nincs kedvem vásárolni,pakolászni találgatni hogy hol legyen a baba ágy de még csak a nevek sem érdekelnek.. Nem tudom miért de szörnyű érzés..Másnak nem volt ilyen?

2019. jún. 9. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Tervezett baba? Mondjuk annal is simán előfordulhat ilyen. A terhesség hatalmas hormonális változásokkal jár, az érzelmek hullámzása normális.
2019. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%
😕
2019. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én is így voltam. Nem simiztem a hasam, nem beszéltem hozzá. Sőt, szülés után kellett 1-2 hónap mire éreztem,hogy igen ez az az érzés. Persze elláttam, meg beszéltem neki csecsemő korában, de akkor sem éreztem azt a nagy valamit amit sokan írnak.

Most 26 hónapos a lányom. Hát:). Annyira szeretem, imádom, hogy azt elmondani nem lehet!! Úgyhogy igen, van ilyen, de szülés után szép lassan megjön az érzés, hidd el.

2019. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó jól írja.


De ez a szülés utáni depresszió egyik jele ( előjöhet màr terhesen)


Ha zavar, akkor keress rá, van alapítványuk, telefonon is meghallgatnak, ajánlanak szakembert, akivel beszélhetsz nyíltan, és tudnak segiteni

Bnőm benne van, neki sokat segítettek

2019. jún. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
En terhesen nem voltam igy,de szülés utan igen. 4 hónaposan kezdett jönni az érzés, pszichológussal a hátam mogott.
2019. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen is meg nem is. Mivel akartunk még egyet, csak nem ilyen kis korkülönbséggel. És pont ez az ami amiatt rosszul érzem magam hisz, az elsőnél simogattam a hasam, már ilyenkor beszéltem hozzá, érdekeltek a nevek és nagyjából már minden meg is volt ilyenkor. Most meg semmi.. Egyszerűen olyan mintha nem is lenne "csak növök". (persze tudom hogy van) meg hogy nem sokára itt is lesz, csak nem is tudom.. Köszönöm a válaszokat.
2019. jún. 9. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a 3. Trimeszterben volt egy ilyen időszak. Nagyon bántott. De aztán a baba meg "szerelem első látásra" lett.

Ha túl korán jött, az bőven megmagyarázza. Még ki se jöttél az előzőből.

Nem segítene egy ilyeb sok D ultrahang vagy terhesfotózás? Én nem vagyok ezek híve, de ilyenkor jól jöhet, segítheti az összebarátkozást a magzattal.

Meg szerintem simogasd a hasad, beszélj hozzá nem baj ha egyelőre ez akaratlagos.

Szervezz vmi menő kikapcsolódó programotvis, biztos fáradt és fásult vagy.

2019. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egesz terhessegem alatt igy volt. De mikor megszuletett annyita edes pici baba volt aki kikopott apja lett hogy egyaltalan nem volt idegen. Valamennyire mar kotodtem hozza de kellett ido.

Azert abba mindenki gondoljon bele hogy egy emberhez valo kotodes es igaz ez a sajat gyerekre is, ahhoz kellenek elmenyek, erzekleti inger hatasok, hogy lasd hogy halld hogy erezd stb.. az erzesek nem olyanok hogy gondolsz valamire es kotodsz. Kulonben a villanyoszlopot is szerethetnenk. Vagy gondolunk egy UFOra es ot is. Azert hogy melyebb erzesek jojjenek ahhoz kellenek dolgok. A szerelmunk a barataink se csak ugy lettek. Megismertuk oket, lattuk, hallottuk, beszelgettunk stb.. rengeteg dolog mig valami kialakult.

Azert plane egy elso terhessegnel. Az emberben csak egy tudat van hogy kisbaba van. De megfoghatatlan. Tobb szempontbol is. Megis mit kene erezni? En azt csodalom hogy valaki egy megfoghatatlan ugymond lathatatlan valakibe mar szerelmes kb.

Mert mit kepzel maga ele az ember egy altalanos baba kepet. Mert valojaban nem tudjuk hogy nez ki. Persze lehet fantazialni hogy alukara anyukara hasonlit es igy meg ugy nez ki. De ugyse ugy fog. Szoval sokan a hormonoktol es egy kepzeleti kepert vannak oda. Meg persze mozog bent a baba. Tok jo erzes. De attol meg nem leszek “szerelmes”.

En igy latom

2019. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!