Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, mik a tapasztalatok...

Kismamák, mik a tapasztalatok a tömegközlekedésen?

Figyelt kérdés
Most 24 hetesen már csak-csak átadják a helyet. A napokban épp a buszon utaztam a férjemmel és a nő csak méregetet még a fiatalabb srác csak akkor adta át a helyét mikor egy másik nő rászólt hogy adja át a helyét. A férjem persze fennhangon mondta hogy csak méregetnek de át adni nem adnák el hogy ez mekkora bunkóság.
2019. jún. 9. 21:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Soha senki nem adja át a helyét. Volt, hogy 4 életerős felnőtt férfi beszélgetett a pocakom alatt az egyes villamoson, egyiket sem zavarta a dolog.
2019. jún. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem ertem, ha rosszul vagytok, akkor miert nem szoltok, keritek meg, hogy adjak at a helyet? A ferjed is miert csak hangosan jegyzi meg, miert nem meri megkerni az illetot, hogy atadja a helyet? En amugy mindig atadom, de volt mar olyan, hogy baromi rosszul voltam, olyankor pl. nem tudom mennyire feladatom atengedni a helyen.
2019. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
46%

41 hét alatt 2 (!) ember adta át a helyét pedig minden nap buszoztam. Mindketten középkorú hölgyek voltak. Volt aki felfutott előttem a buszra, hogy az egyetlen helyre leülhessen sőt olyan is volt amikor mentem egy helyhez és a fiatal nő hirtelen bevágódott előttem és leült pedig tisztán látta a pocakom. Engem is rendszeresen nézegettek viszont. Nekem is a férjem viselte ezt nehezen ha együtt mentünk, hogy mennyire bunkók az emberek, én megszoktam igazából, hogy nem számíthatok empátiára. Teszem hozzá, sosem voltam az aki elvárta a helyet és nem hesszeltem másokat, hogy vegyék észre magukat de jól esett volna a 40 fokos buszon a 40. héten leülni.

Mondtam is a férjemnek, hogy amíg nincs kocsi nincs kistesó mert ezt mégegyszer nem csinálom végig.

2019. jún. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Naponta ketszer buszoztam atszallassal (osszesen 4 busz/nap) szulesig es kb 5-10 alkalommal adtak at ulohelyet, de inkabb az 5 fele kozelit a szam, mint a tizhez.

Az inkabb elofordult, hogy volt ures hely es felszallaskor eloreengedtek, igy en ertem oda hamarabb. De ez sem altalanos volt, csak gyakrabban elofordult.

Amugy ha akartak is atadni helyet, akkor tobbnyire idosebb nok, bacsik, egy alkalommal pedig egy ferfi, aki ket bottal kozlekedett. Termeszetesen visszautasitottam, de az annyira kellemetlen szituacio volt (a botos ferfi eroskodott, en meg mondtam, hogy ne vicceljen, en konnyebben allok, kapaszkodok), hogy vegul harman is felalltak inkabb a ferfi helyett.


En kb erre szamitottam, mert latom, hogy mas kismamaknak/idoseknek is ritkan ajanlanak helyet. Plusz nekem keson latszott a pocakom, nem is volt nagy, mondjuk szuk ruhakat hordtam es azert a vegen mar latszott elegge. De megsem volt olyan “latvanyos”.

A fiatalok/kozepkoruak azt sem latjak hogy ki all mellettuk, 90% telefonozik.

2019. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%
Na nehogy már erről szólni kelljen. Alapvető emberi normákat én tanítsak meg neki, mert az anyja nem volt képes?
2019. jún. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Szerintem ez abszolút járat függő. A 4-6-on 40 hetesen sem adták át, de amúgy jellemzően az idősebb nők, vagy a roma "asszonyok" voltak azok akik elsőként ugrottak Budapesten!
2019. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
A vicc az, hogy a férjem egy nyugati országból származik, ott a “priority seat” az csak és kizárólag a hendikeppeseknek van és nem a 20 éves fiúcskák tespednek rajta. Ha felszáll idős / várandós / kisgyerekes / beteg legalább hárman azonnal ugranak ha az elsőbbségi ülés már foglalt ha pedig éppen nem, akkor az utasok elkezdenek ordítani, hogy valaki emelje már meg a seggét és adja át a helyét. Csak itthon szeretik tettetni azt, hogy nem látják, hogy terheshassal állnak mellettük a buszon.
2019. jún. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is van tapasztalatom. 50 perces vonat úton, a vonat tele volt. De annyira hogy szinte állni sem volt hely. Volt egy nő akinek az ölében ült a kisfia mikor meglátott végig nézett rajtam és gyorsan leültette az üres helyre a kisfiát. Nagyon rosszul esett pláne 40 fokban. Kb 30percet álltam mire lett üres hely, de senki nem adta át!
2019. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Van úgy hogy előre engednek a buszra de van úgy hogy én vagyok az utolsó aki felszál mert mindenki siett fel.

Vol olyan hogy a sokkal idősebb kismama ismerősömel mentünk a villamoson és egymás ellen vitáztunk hogy ki üljön le egy fiatal lány mellé mire egy idősebb néni akarta átadni a helyét mire a lány felált mert amúgy is leszállt volna.

És egyébként nem azért kell átadni egy kismamának a helyett mert rosszul van hanem mert hirtelen fékezhet a busz vagy a villamos. Ez a véleményem

2019. jún. 9. 21:51
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Sokat nem tömegközlekedtem, mert baromi nehéz terhességem volt, így inkább kerültem. De azért két eset megmaradt bennem, az egyik esetben már látható hassal, a tömött 14-es villamoson a dögmelegben nem adták át a helyet. Aztán a 4-6-oson meg egy idős néni pattant fel, hogy átadja a helyem. De mivel akkor épp jól voltam, és amúgy sem mentem sokat így megköszöntem, de visszaültettem.
2019. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!