Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

16 hetes kismama vagyok, szeretnék hörcsögöt tartani, szerintetek belevághatok, vagy várjam meg a szülést?

Régebben volt már hörcsögöm, meg más állataim is, jelenleg azonban nincs, de nagyon szeretnék tartani egy hörcsögöt. A magzatra jelenthet-e veszélyt?

jún. 12. 13:55  Privát üzenet  

A válaszok
Nem. Miért jelentene?

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont jún. 12. 14:04 Privát üzenet
Miféle gondot/veszélyt jelenthetne egy hörcsög a babádra..? Nem igazán értem. Nekem is van hörim, imádom, simizgetem, néha megpuszilgatom, mert annyira édi kis pofija van, de soha semmi problémát nem okozott. Nyugodtan tarts.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont jún. 12. 14:15 Privát üzenet
Szerintem nem jelent veszélyt. Én is akartam terhesen kisállatot venni, de nagyon jól tettem, hogy mégsem, a baba mellett a macskámra se volt időm.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont jún. 12. 14:23 Privát üzenet
Nem jelent veszélyt, de pisilni nem lesz időd, nemhogy még egy hörcsögöt is ellatni.

A válasz 12%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont jún. 12. 14:26 Privát üzenet
Azért már csak jut az embernek annyi ideje egy hörcsögre, h napi egyszer beszór neki egy kis tápot meg néha kicseréli a forgácsot, ami kb 5 perc. Nekem legalábbis ennyi azért nem okozott gondot, néha megsimiztem, volt bent neki kerék, faágacska, nappal úgyis egész nap a kuckójában volt. Meg vettünk egy kis műanyag golyót, aminek le lehet csavarni a tetejét, a hörcsit bele kell tenni, visszazárni és úgy tud "sétálni" a házban. :) Nem igényel annyi törődést, mint egy kutya vagy cica pl.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont jún. 12. 15:17 Privát üzenet

Ha figyelsz az alap higiéniára, egyáltalán nem veszélyes. Hörcsögözés után mindig moss kezet, takarítás után főként. Más védelem nem kell.

Egy hörcsög nem igényel annyi foglalkozást, hogy ne lenne rá rendszeresen időd a baba mellett. Rengetegen tartanak kisállatokat, és nem dobják ki őket, csak mert jön a baba. Csak arra figyelj, hogy ha a terhesség alatt kórházba kerülsz, veszélyesztetett leszel, vagy amikor majd szülni mész, legyen valaki, akire bátran rá mered bízni a hörit.

A válasz 75%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont jún. 12. 15:20 Privát üzenet
Ha bírod akkor persze, nekem sünijeim voltak, most egy szuper jó helyre kerültek ismeröshőz mert egyszerűen nem bírtam egy légtérben lenni velük a szaguk miatt. Eddig évekig állítottam hogy teljesen szagtalan állatok, aztán beütött a szagérzékenység... :(

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont jún. 12. 18:57 Privát üzenet

Alapból a hörcsögcuccok beszerzése nem olyan könnyű, mint az ember először gondolná... De utána a gondozásuk kb napi 5perc és olyan állatok, hogy megfelelő helyen nem igénylik a sok foglalkozást :) viszont mielőtt a kereskedésben drága és felesleges sz@rokat rádsóznak keresd meg a facebookon a hörcsög imádók csoportot, ott nagyon sok jó infót kapsz :)

A futógömb (nem a kerék) sajna nem jó neki, mert ösztönből belemegy (zsákmányállat, szereti a zárt helyeket) de utána bepánikol, hogy nem tud kijönni és nem tudja magát rendesen irányítani a gömbben... Sajna neki nem olyan jó buli, inkább egy nagy hely meg kerék kell neki és ki lehet venni akár szabadon, ha figyel rá az ember akár építeni neki egy kis "futtatót" :)

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont jún. 17. 01:39 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kismamák, volt hogy beszólt valaki a testsúlyotok miatt? Rokon, barát, orvos stb?
Miért vagy mitől nehéz a kismama súlya, terhesen, szülésig?
Honnan tudja a kismama megállapítani, hogy a terhességet mekkora súllyal kezdte, mennyit hízott, mennyivel ment szülni?
Ikres kismamák nektek hogy alakult a súlygyarapodásotok a terhesség elejétől?
Budapesten melyik H&M-ben tudok kismamaruhàt venni, esetleg C&A? Én győri vagyok de sajnos nálunk nincsen ilyen részleg. Szerdán megyek Pestre ezért körülnéznék ruhaügyben. Ha...
Kismamák, egy ilyen pólónak örülnétek ajándékba?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!