Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

36 hetes UH. Más is volt így?

Ma voltam 36 hetes UH-n, a baba 2625g, kevés a magzatvíz, lepény III.érettségű. UH-s doki az mondta kisebb, mint kellene, 35 hetesnek felel meg, de még belefér. Gondolom szóltak volna ha baj van, de kíváncsi vagyok volt e más is így.

jún. 12. 15:09  Privát üzenet  

A válaszok
Minden rendben van. Minél közelebb van a szülés, annál inkább vannak eltérések a méretekben. Ha pl te és a férjed is 160 centi, akkor a baba sem fog 60 centivel születni.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jún. 12. 15:19 Privát üzenet
A 3-as érettségű lepény miatt gondolom gyakrabban fognak ultrahangozni, áramlást nézni, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy valóban csak genetika miatt kisebb.

A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont jún. 12. 15:20 Privát üzenet
Semmi baj ezzel a mérettel, a lányom is 2600-zal született a 36. héten. Ilyenkor már átlagosan 250 grammot híznak a babák hetente, ha a 40. hétig bent maradt volna, akkor 3600 grammal született volna, ami szép súly szerintem. Mellesleg a környezetemben több baba is született 2200 grammal a 40. héten, velük sincs semmi baj.

A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jún. 12. 15:23 Privát üzenet
Unokatesóm tegnap volt UH-n, 37 hetes. 2500-ra saccoltak a babat, azt mondták tökéletes. Az a lényeg, hogy folyamatosan nő, Ő és a férje se magas.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont jún. 12. 15:44 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

# 5/6Időpont jún. 12. 15:48 Privát üzenet
A kórházban a szobatársam babája is elvileg kicsi volt, több vizsgálatra kellett mennie, aztán 38.héten szült kb. 3300 gr volt a baba, ami azért abszolút nem kicsi szerintem :) hozzáteszem a csaj is 150 magas kb.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont jún. 13. 08:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!