Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Hogy dolgozzak terhesen ha éjszakázok is?

Elvileg 2 hónapos kortól nem éejszakázhatok , de akkor mi lesz?

A munakbeosztásom megkoveteli és nem fognak tudni foglalkoztatni csak nappalosban. Akkor ilyenkor tappenzre kell jonnom? De akkor nagyon kevés pénzt fogok kapni ... ráadás ebből a kevésből számolják majd a csedet gyedet..

jún. 12. 15:18  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3
A kérdező kommentje:

Saját felelősségre sem válalhatok ejszakai munkát?

# 1/28Időpont jún. 12. 15:19 Privát üzenet
Tudom off, de én az elsővel nyomtam éjszakában is, mert birtam.

A válasz 29%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/28Időpont jún. 12. 15:23 Privát üzenet
Azt nem tudom, hogy jogosult leszel e távolléti díjra, viszont ami biztos, hogy a csedet és a gyedet nem a táppénzbol számítják

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/28Időpont jún. 12. 15:25 Privát üzenet
Nem lehet saját felelősségre sem. Vagy foglalkoztatnak csak nappal, vagy ha ezt nem tudják biztosítani, akkor távolléti díjat kell fizetniük,ami a fizetéssel megegyezik.

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont jún. 12. 15:25 Privát üzenet
A munkáltató köteles nappalos beosztást biztosítani. Ha nem tud vagy akar, akkor nem kell dolgozni sem táppénzre menni, az alapbéred fog járni.

A válasz 84%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/28Időpont jún. 12. 15:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Rendben hogy alapbér de az is gáz eddig bruttó 400-5örül hoztam haza , az alapbérem 200E bruttó , a gyedet meg viszamenőleg a 3 hónaptól vissza számított 180 napban nézik. Szóval ha 2 hetesen elmegyek akkor 9 hós koromban ha megszületik a babó akkor visazamenőleg 3-6 hónapot nézik alapul a csednek. Az pont az alapbér( brutto 200000 lesz azaz netto 120?. Hát az lópikula. Hogy tehetnek ilyet miért nem a havi "terhességmentes" bruttómat nézik???

# 6/28Időpont jún. 12. 15:33 Privát üzenet
HA gyereket vállalsz, akkor az ö egészsége kellene, hogy a legfontosabb legyen - és emiatt vállalnod kell, hogy az alapbéredet kapod, és nem veszélyezteted a gyereket pénz miatt!

A válasz 53%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/28Időpont jún. 12. 15:35 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azert mert havonta 8x éjszakás vagyok akkor is nem kell csak felügyelnem semmivel nem veszélyeztetem a magzatot.

Nem fogom megmagyárzni a dolgot de az éjszakázásom olyan mintha itthon lennék és főznék vagy zenére táncolnék kb. Semmi veszélyt nem rejt magában , és pont hogy ennek tudatában nem szeretném ha nélkulozni kéne kicsit is a gyerekemnek nem magamra koltenem azt az atkozott penzt..

# 8/28Időpont jún. 12. 15:39 Privát üzenet

Én 5hetesen mar TP-en voltam. Igaz veszélyeztettként.

De a csedet meg gyedet nem a TP-ből számolják!

21+4hkm

A válasz 80%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/28Időpont jún. 12. 15:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Akkor hogy jovok ki jobban nem ertem meg mindig ? igazából jól értelmezem hogy mindegy melyikkel maradok itthon igyis ugyis a 120 nettot fogom kapni?

# 10/28Időpont jún. 12. 15:43 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Meddig dolgozzák kismamaként?
Miert varja el a fonok hogy ugyanugy dolgozzak mint eddig?
Szerintetek meddig dolgozzak terhesen?
Veszélyes festék üzembe dolgozok 3 hete, előtte is volt folyamatos munkám, meddig dolgozzak itt?
26 hét 3 napos kismama vagyok. Ma voltam dokinál és ultrahangon látta hogy a méhszáj nyitva van: 46.1 mm. Azt mondta hogy nem nagy baj, de ne dolgozzak tovább, tényleg nincs baj?...
Mi kell ahhoz, hogy távolléti díjjal és ne táppénzzel dolgozzak tovább veszélyeztetett terhesként? Mekkora ez az összeg?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!